[Mk3] Przypalone sprzęgło

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

[Mk3] Przypalone sprzęgło

Post autor: Gawior » pt lip 30, 2010 12:39

Witam. Wczoraj późnym wieczorem musiałem wycofać i gdy auto toczyło się do tyłu wrzuciłem 1 i ruszyłem szybciej.
Pociągło mi na sprzęgle i poszedł smród spawania ( na szczęście nie ślizga się po tym ). 2 dni wcześniej tez to poczułem, ale nie odczułem tego na aucie i myślałem że z zewnątrz coś tak zaśmierdziało.

Zapach wskazuje że przypaliłem sprzęgło. Wcześniej nie było z tym problemów, nie zauważyłem ślizgania się sprzęgła i teraz też tego nie ma. Jedynie co do sprzęgła można było się przyczepić to to że trochę wysoko bierze ( w porównaniu do drugiego auta z nowym sprzęgłem ), ale wcześniej zwalałem to w większości na linkę z samo regulatorem.
Od czego mogło się tak stać ? ( sprzęgło się kończy - niby coś w tym jest, ale objawów wcześniej żadnych ). Co będzie następstwem takiej sytuacji i w jakim czasie :jezor:


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

[Mk3] Przypalone sprzęgło

Post autor: rysiektr » pt lip 30, 2010 13:04

Sprzęgło się kończy po trochu... u mnie było podobnie jednak było to uzależnione od pogody (nie wiem dlaczego) ale jak było wilgotno to miałem wrażenie, jakby czasem było delikatny uślizg przy gwałtownym ruszaniu i też ten zapach.... W końcu padł mi docisk w taki specyficzny sposób że nie dało sie go wcisnąć (wcisnać sprzęgła) :kac: po rozebraniu tarcza okazała się być już zjechana, natomiast kiedy się zepsuje trudno powiedziec, może jutro moze za rok ale na pewno już się kończy


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

[Mk3] Przypalone sprzęgło

Post autor: Gawior » pt lip 30, 2010 13:51

Czyli trzeba zacząć odkładać :/ , a jeszcze zawias z przodu :( i to musi iść na pierwszy ogień bo za nie ak długo przegląd się zbliża.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości