[MK2] Wymiana linki hamulca recznego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
opcyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt lis 15, 2005 23:57
Lokalizacja: Grajewo

[MK2] Wymiana linki hamulca recznego

Post autor: opcyy » sob kwie 22, 2006 18:44

Dziś urwałem lewa linke hamulca recznego , trzeba by bylo ja wymienic .Nie wiem jak sie za to zabrac. Linka sie urwala poltora metra od dzwigni . Kupuje sie cala linke z pancerzem czy mozna sama nowa linke zamontowac do starego pancerza? Prosze o pomoc kogos kto krok po kroku napisze jak to se robi . Z gory dziekuje
Ostatnio zmieniony ndz lis 26, 2006 23:10 przez opcyy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
szerszeniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: szerszeniak » sob kwie 22, 2006 20:44

kupuje sie całą linke z pancerzami. przy wimianie jest troche roboty. linka jest zamocowana jednym końcem do dźwigni recznego jak zdejmiesz osłonke za tą dźwignią miedzy fotelami masz koniec linki i śrubke 10 musisz odkrecic i linka jest wolna drugi koniec wchodzi do bebna hamulcowego musisz go i moze uda ci sie jakoś bez ściągania szczek go wychaczyć linka w pancerzu jest zaczepiona w paru miejscach do podwozia na blaszane zaczepy musisz je delikatnie odgnac lubią korodowac i pękać. Jak juz zaczniesz robić to sie okaże ze to łatwe i wszystko samo sie wyjaśni powodzenia


sprzedam pompe wtryskową 1,6TD silnik SB
felgi 15" BBS i całe auto http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1942956

Awatar użytkownika
nobel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 15:17
Lokalizacja: warszawa

Post autor: nobel » ndz lis 26, 2006 20:52

no ja wlasnei tez musze wymienic linke, w jednym warsztacie krzykneli mi 70pln za robocizne, co sadzicie o tej cenie? i ile linka kosztuje? sam bym sie za to wziął ale warunków nie mam :( pewnie bez kanału sie nie obędzie?


25.VI.2005==>golfik poszedł 160, no 159 km/h

kupię auto do 15 tysi, z polskiego salonu klima elektryka, Warszawa i okolice

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pn lis 27, 2006 08:32

linka kosztuje jakieś 25 zł na jedną stronę ( bo są osobno ) można je wymienić bez większych problemów nawet bez kanału, można podnieść na lewarku i COŚ PODŁOŻYĆ ŻEBY NIE SPADŁ, albo mieć długie ręce. w środku najlepiej do zakładanioa zdjąć cały lewarek, jest na swożniu zabezpieczonym taką blaszką. bęben oczywiście też trzeba zdjąć, linke wyczepić ze szczęki można bez zdejmowania, sprężynke linki trzeba odciągnąć i powinno wyjść bez problemów. nie można też zapomnieć o wyregulowaniu łożysk po włożeniu bębna


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Łukanyo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 13:40
Lokalizacja: WZY

Post autor: Łukanyo » pn kwie 26, 2010 21:59

Witam, odgrzewamy kotleta ale nic innego nie znalazłem.
Musze wymienic linki od ręcznego (w ogóle całe hamulce) i w inter carsie są podawane różne długości linek, np.:
Długość 1/Długość 2 [mm]: 1625/1230
Długość 1/Długość 2 [mm]: 1530/1085
Długość 1/Długość 2 [mm]: 1220/1622

czy ma to jakies szczególne znaczenie? czy moge kupić kóryś z tych wymiarów.
Wiem, że ida dwie, jedna krótsza, druga dłuższa (kupuje komplet) tylko czy do mojego golfa 3d, 1.3 moge załżyc dowolny wymiar czy najlepiej zdjąc starą i dobrac?
ta druga opcja mi sie nie usmiecha bo graty kupuje w piatek i w weekend chce to ogarnąć.

[ Dodano: 01 Maj 2010 00:33 ]
OK, nie musicie się tak przekrzykiwać :/
wymontowałem i kupiłem identyczne :)
pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości