dymienie z rury wydechowej

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

dymienie z rury wydechowej

Post autor: wynalazek » wt kwie 11, 2006 13:35

Witam wszystkich .Chcialbym wiedziec czy silnik td powinien kopcic czy raczej moze przydymic przy gwaltownym wcisnieciu pedalu gazu w momencie zalaczenia turbiny.Konkretnie chodzi mi o to ze moj silniczek przydymia przy wyzszych obrotach pozdro wynalazek :okej:



Awatar użytkownika
loony86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 21:23
Lokalizacja: bialystok
Kontakt:

Post autor: loony86 » wt kwie 11, 2006 21:48

wlasnie, czarnym dymem nie pownienes sie martwic, jhezeli dymi w kazdych obrotach, to radzilbym pojechac na ustawienie dawki w pompie wtryskowej, bo to ona z reguly jest odpowiedzialana za czarny dym, ale przczyna moga byc jeszcze lejac wtryskiwacze. Inny kolor dymu niz czarny to raczej masz problem...


do konca wakacji zakonczony Quattro Project :]

wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » śr kwie 12, 2006 07:57

chcialem powiedziec ze moj golfik nie dymi przy kazdych obrotach tylko przy gwaltownym daniu w palnik ( tak ok 3000 obr ale nie wiem na pewno bo nie mam obrotomierza) i jest to dym koloru czarnego przy normalnym stylu jazdy nie zauwazylem dymienia ps.koncowki wtryskow mam nowe i wtryski tez mam ustawione .....pozdro



Awatar użytkownika
cruc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 14:55
Lokalizacja: warm-maz.
Kontakt:

Post autor: cruc » śr kwie 12, 2006 08:02

Myśle,ze jest ok jeszcze zależy co lejesz do baku :hmm:



wynalazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:55
Lokalizacja: mikstat

Post autor: wynalazek » śr kwie 12, 2006 08:10

ja z regoly tankuje na schellu lub bp



zwirzyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 18, 2005 20:37
Lokalizacja: Kraków

dyni

Post autor: zwirzyk » sob kwie 22, 2006 08:33

Witam.Z swojego nie najbardziej bogatego doświadczenia w zaw.sam./40lat./wiemże są różne powody dymienia silnika.Kolory dymu i kiedy się wydobywa na zimnym czuy nagrzanym silniku , określają przypuszczalne usterki bądz nieprawidłowe regulacje.Każdy silnik D. kopci.zależne to też jest od stylu jazdy.Jeżeli się jeżdzi po trasach, układ wydechowy jest przedmuchany i zjawiska kopcenia naszaro występują rzadko.Podczas jazd po mieście kiedy ukł. wyd. nie jest dokładnie przedmuchany,sadze zbierają się w układzie i przy gwałtownym przyspieszeniu wylatują na zewnątrz w postaci czarnego dymu,ale jest to normalne.jeżeli chcesz wiedzieć czy Twój silnik utrzymuje sie w normie dymienia, zajedż na stację diagnostyczną i poproś o pomiarr dymienia silnika.Urządzenie pn.dymomierz określa dopuszczalne dymienie/jeżeli pomiar wykonany jest poprawnie ?/a dymienie z kolei określa zbiór przyczyn za którymi powstaje.Jeżeli Cię temqat będzie interesował wyślij meila. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
benek998
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt gru 05, 2008 23:34
Lokalizacja: Olsztyn

dymienie z rury wydechowej

Post autor: benek998 » ndz paź 07, 2012 14:50

ja mam podobny problem w swoim AXR. Zaczyna dymić przy 3400 na 4 i 5 biegu. Podpytałem co to może być mówią EGR w najlepszym przypadku i doradzają zaślepić albo się turbo kończy zalecają sprawdzenie luzów na wirniku. Dymienie jest raczej szare ale mówią że nie jest to wina pierścieni czy uszczelniaczy stawiają raczej na EGR bądź czyszczenie turbo (dwa inne źródła info). Na niskich obrotach nie jeżdżę i trasy robię to raczej się nie zasyfiło. A co waszym zdaniem może być??
EGR zachlapany
olej ubywa ponad 6 może 7 tyś. przejechałem to 250-300 ml dolałem
z mocą raczej problemów nie mam
paliwo ruskie (tylko nie piszcie że to wina paliwa w ogólnej diagnozie przyjmijmy że paliwo jest dobre no i chyba jest dobre bo moc nie spadła)


Obrazek

matimur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn paź 01, 2012 23:04
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

dymienie z rury wydechowej

Post autor: matimur » ndz paź 07, 2012 21:45

Mam AGR 90kM. Jakiś czas temu zmieniłem wtryski na 216 BOSIO. Poprawa dynamiki kolosalna ale przy gwałtownym depnięciu z wydechu wylatywała taka czarnula że aż ci za mną migali mi światłami bo nie widzieli drogi. Myślałem że normalka bo zwiększyła się dawka wtryskiwanego paliwa a nie zrobiłem jeszcze programu. Tak z nudów wziąłem się za wyczyszczenie kolektora dolotowego z sadzy i zaślepiłem EGR. Efekt to ani grama dymku z wydechu. Nawet jak deptam go pod czerwone pole na każdym biegu to za autem czyściutko. A sadzy w kolektorze to były ze dwa wiadra. Kolektor był tak zabity że jego średnica wewnętrzna zmniejszyła się o połowę.



Awatar użytkownika
benek998
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt gru 05, 2008 23:34
Lokalizacja: Olsztyn

dymienie z rury wydechowej

Post autor: benek998 » wt paź 09, 2012 10:00

czarny dym to nie problem u mnie dymi na siwo


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości