[FOTOPORADA] Naprawa lusterka zewnętrznego

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Mr.Figiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob sty 09, 2010 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[FOTOPORADA] Naprawa lusterka zewnętrznego

Post autor: Mr.Figiel » wt sty 26, 2010 15:34

Witam,
Ostatnio miałem problem gdyż rano zastałem moje autko z połamanym lusterkiem zewnętrzym od pasażera. Był nawet temat na forum o tym. Nieznalazłem nigdzie fotoporady a widziałem że było kilka zapytań jak to zrobić jak to wymienić.
Przy naprawie swojego lusterka postanowiłem to opisać i pokazać krok po kroku jak to wyminić.

Tak wyglądało moje lusterko:

Obrazek

Tak więc potrzebować będziemy:
- śrubokręt gwiazdkowy
- inny śrubokręt dowolny z mozliwie jak najdłuższym prętem
- chwilę wolnego czasu
- cierpliwość i delikatne ręce :P

Ja kupiłem całe lusterko z mechanizmem kompletne jednak nie chciałem rozbierać połowy samochodu i męczyć się cały dzień z wymianą.
Postanowiłem rozebrać to lusterko i przełożyć tylko to co potrzebuje do swojego.
Dodam jeszcze że koszt całego kompletnego lusterka był bardzo podobny jak koszt samego wkładu i obudowy, a zostaje nam jeszcze reszta czyli cały mechanizm który możemy sprzedać ew zostawić na czarną godzine :hmm: .


tak wygląda lusterko

Obrazek

zaczynamy od odciągnięcia lusterka możliwie w skrajny bok, i dociśnięcie palcem szkła tak aby odchyliło się możliwie najbardziej
następnie delikatnie wkładamy śrubokręt aby zdjąć zapinki

Obrazek

teraz musimy zdjąć wkład który jest na takich 8 zapinkach

Obrazek

z boku wygląda to tak, są profilowane na haczyki

Obrazek

śrubokrętem musimy podważyć te z prawej skrajnej strony od góry i z dołu reszta już nam ładnie zeskoczy i szkło samo zejdzie, tutaj włąśnie przyda się cierpliwość, strasznie wkurzająca sprawa :grin:

Obrazek

następnie pierwsze co robimy to odkręcamy 4 srebrne śrubki nie ruszając tych 3 na środku

Obrazek

ściągamy plastik od lewej strony do góry

następnie musimy odpiąć 4 plastikowe zatrzaski trzy są dobrze widoczne, jedna w troszke gorszym miejscu pod białym środkowym kołem - do niej warto użyć śrubokręta bo jest niewygodnie palcem.

Obrazek

żeby zdjąć tylną ostatnią część obudowy lusterko musimy złożyć ze skrajnej pozycji w pozycję wyjściową inaczej nie zejdzie bez uszkodzenia

Obrazek

po rozebraniu wszystkiego zostaje nam cały mechanizm który tak jak mówiłem możemy później sprzedać ( jak coś to prosze o info na priv )

a to co potrzebujemy montujemy u nas w samochodzie bez najmniejszych problemów pamiętając że montaż musi być w odwrotnej kolejności, czyli:

- najpierw tył obudowy
- następnie przód obudowy
- na końcu wciskamy wkład szklany który bardzo ładnie wskakuje na zatrzaski

Obrazek

Mam nadzieje że ta porada komuś pomoże i się spodoba, jest to moja pierwsza fotoporada tak więc jeżeli gdzieś zrobiłem błąd lub napisałem w niewłaściwym dziale to proszę o poprawienie.

Pozdrawiam w razie pytań chętnie odpowiem i pomogę.
Ostatnio zmieniony wt sty 26, 2010 16:40 przez Mr.Figiel, łącznie zmieniany 3 razy.



Cinkers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt paź 23, 2009 20:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cinkers » wt sty 26, 2010 15:55

Zdjęcia nie latają. Zmień je tak, żeby linki nie były z rozszerzeniem html tylko jpg.


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/778][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/778/3/1[/img][/url]

Awatar użytkownika
Mr.Figiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob sty 09, 2010 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mr.Figiel » wt sty 26, 2010 16:42

widzę że jest 199 wyświetleń, ale nikt nie raczy naewt napisać czy coś ta fotoporada pomogła czy też nie i czy jest czytelna...
Ostatnio zmieniony wt lut 09, 2010 20:50 przez Mr.Figiel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » pn lut 22, 2010 16:13

fotoporada jest czytelna. Tylko która cześć uważasz za tył a która za przód? ;)



Awatar użytkownika
Mr.Figiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob sty 09, 2010 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mr.Figiel » sob lut 27, 2010 16:37

bialko1991, hehe myśle że jak się przeczyta ze zrozumieniem i popatrzy logicznie to widać która to jest przednia część obudowy a która tylna część obudowy



DonCicio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob cze 21, 2008 20:19
Lokalizacja: Polska

Post autor: DonCicio » śr cze 02, 2010 07:27

Witam ja u siebie musiał bym wymienić cały mechanizm lusterka jak i jego obudowę orientujesz sie może Ty lub ktoś inny jak by można było to zrobić bez zdejmowania boczków mozę jest jakaś mozliwosc odkręcenia i zostawienia tylko tego mechanizmu odpowiedzialnego za ustawianie lusterka wraz z linkami a reszte bez problemowo wymienić?? Z gór dziekuje za pomoc pozdro



Awatar użytkownika
andrzej007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 754
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 14:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: andrzej007 » śr lip 21, 2010 14:55

Mam takie pytanie czy w lusterku od MK3 można zdjąć tylną osłone lusterka bez rozbierania lustra na czesci pierwsze??



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości