Po włączeniu pilotem centralnego zamka palą się kierunki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

waw142
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 10, 2010 22:37
Lokalizacja: podlaskie

Po włączeniu pilotem centralnego zamka palą się kierunki

Post autor: waw142 » wt maja 11, 2010 08:28

Witam. Problem pojawia się co jakiś czas. Zamykam dzwi pilotem, zapalają się kierunkowskazy, ale po lewej stronie światła nie gasną i nie da się zgasić. Dżwignia kierunków jest wyłączona. Narazie radzę sobie tak:Kilka razy pilotem włączam i wyłączam zamek, az przestanie się palić, a gdy to nie pomaga to odkrecam klemę na akumulatorze(wtedy oczywiście Kierunki gasną) .po 15 min. podłączam akumulator i już jest dobrze. Gdzie szukać rozwiazania: przerywacz, centralka zamka(a gdzie ona?),czy coś jeszcze? Pozdrawiam wszystkich.



Awatar użytkownika
davedohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob sty 27, 2007 18:39
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Post autor: davedohc » śr maja 12, 2010 22:23

Centralny jest seryjny czy jakis nieoryginalny?



Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » śr maja 12, 2010 22:37

Zawiesza sie modól komfortu.

Masz dwa wyjscia:

Wymienic modol

Odciac kierunki. Nie beda mrugaly przy otwieraniu i zamykaniu


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

waw142
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 10, 2010 22:37
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: waw142 » czw maja 13, 2010 11:02

Centralny zamek jest raczej nieorginalny, napewno nieorginalny jest pilot. a gdzie może być ta centralka, czy ten moduł?Ja też zastanawiałem sie by odciąc kierunki, ale nie wiem gdzie tego szukać.



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » czw maja 13, 2010 11:30

Możliwe jest kilka wariantów:
- oryginalny centralny sterowany nieoryginalnym alarmem, kierunki załącza komfort
- oryginalny centralny sterowany nieoryginalnym alarmem, kierunki załącza alarm
- nieoryginalny centralny sterowany nieoryginalnym alarmem, kierunki załącza sterownik centralnego
- nieoryginalny centralny sterowany nieoryginalnym alarmem, kierunki załącza alarm

W przypadku nr 1 wystarczy przeprogramować komfort.
Dla przypadków od 2 do 4 konieczne jest sprawdzenie co jest podpięte pod kierunki i odciąć to, względnie naprawić/wymienić.

EDIT: Miejsce montażu zależy od fantazji instalatora... Być może będziesz musiał ogołocić auto z całej deski rozdzielczej, choć widziałem jeszcze ciekawsze miejsca montażu...
Ostatnio zmieniony czw maja 13, 2010 11:31 przez tjwasiak, łącznie zmieniany 1 raz.



waw142
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 10, 2010 22:37
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: waw142 » sob maja 15, 2010 17:43

Dobrałem się do deski rozdzielczej, i okazało się,że kierunki załączane są przez centralkę centralnego zamka,na kostce do której podpiete są przewody sa bespieczniki, wystarczylo znaleść odpowiedni, wyjać i już kierunki nie świecą. Trochę szkoda bo to trochę było efektowne, gdy się przy zamykaniu dzwi zapalały światla, ale może w przyszłości to naprawię. Co do centralki to jest typ Getronic 111, Okazuje się że na Allegro nikt takich centralek nie sprzedaje. Jak się wpisze w Google, to okazuje się ze jest to niemiecka firma i niektórzy w swoich samochodach takie posiadają. Jeśli ktoś ma do sprzedaży taką centralkę z pilotami, to może się ze mną skontaktować. Narazie dziękuję forumowiczom za pomoc Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości