Kontrolka ładowania nie świeci, rozładowywanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

klibeusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 22:42
Lokalizacja: BB

Kontrolka ładowania nie świeci, rozładowywanie

Post autor: klibeusz » sob gru 02, 2006 22:30

Witam napiszę zwięźle i syzbko:
GOLF II 1.8 jedn.wtrysk, LPG, nowy akumulator
przy włączeniu zapłonu NIE PALI SIĘ KONTROLKA ŁADOWANIA-która powinna sie palić.
wystaczą dwa dni zeby sie akumulatro rozladował do zera
czyli tak jakby jeździł tylko "na akumulatordze"-nie ma ładowania,
co to moze być?mogla się spalić dioda i przerwać obwód??, moze regulator??-proszę o radęe
Ostatnio zmieniony sob wrz 13, 2008 22:57 przez klibeusz, łącznie zmieniany 2 razy.



greg

Post autor: greg » sob gru 02, 2006 23:01

odpiętu przewodzik od alternatora lub nie ma na nim styku - wtedy nie świeci się kontrolka - przy braku ładowania np zużyte szczotki kontrolka powinn asię zaświecić



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » ndz gru 03, 2006 14:09

SORRY że powielę Grega

normalnie jeśli strzeliłby ci alternator, zużyłu się szczotki czy regulator zaświeci ci się kontrolka ładowania
do alternatora idzie 1 kabelek który daje sygnał do diody- może spadł lub sie przeterł ten kabelek wtedy dioda nawet nie mignie
sprawdź to


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz gru 03, 2006 14:20

ja jak odepne szczotki to nie swieci mi sie ladowania na tylko wlonczonym zaplonie.czyli zuzyte szczotki tez moga to poodowac.aklibeusz, po zapaleniu silnika ci sie pali?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn gru 04, 2006 14:27

a może prościej zmierzyć napięcie ładowania - jak podczas pracy silnika napięcie na aku jest większe niż podczas postoju, to problem z sygnalizacją. Jak takie samo, albo mniejsze, to problem z ładowaniem i sygnalizacją :bigok:


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: [MK2] Kontrolka ładowania nie świeci-rozładowywanie

Post autor: RobertP » pn gru 04, 2006 14:32

klibeusz pisze:przy włączeniu zapłonu NIE PALI SIĘ KONTROLKA ŁADOWANIA-która powinna sie palić.
a inne sie palą ?
za świecącą się kontolkę ładowania odpowiada z alternatora niebieski cienki kabelek
a że Ci sie rozładowuje to może wogóle alternator nie ładuje
sprawdź chociażby jak zapalisz auto ładowanie miernikiem(voltomierzem)
na akumulatorze powinno być w granicach conajmniej 13,8 do 14,3 Volta


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn lut 19, 2007 20:56

OK, już wiem co jest chyba przyczyną u Ciebie - bo miałem ten sam problem kilka dni temu - odłączył się niebieski kabelek od alternatora - kabelek ten steruje kontrolką od ładowania akumulatora, ale także daje prad wzbudzenia do alternatora. Jezeli jest odłączony, to kontrolka nie świeci, a alternator nie ładuje akumulatora. Sprawdź złączkę, która jest koło klemy + akumulatora (właśnie tam jest połączenie tego niebieskiego kabelka) - u mnie się tam rozłączylo i miałem dokładnie to samo. Ewentualnie może jeszcze nie łączyć przy samym alternatorze.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
Maclaim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: pn paź 01, 2007 21:16
Lokalizacja: Bychawa
Kontakt:

Re: [MK2] Kontrolka ładowania nie świeci-rozładowywanie

Post autor: Maclaim » sob wrz 13, 2008 09:55

klibeusz pisze:Witam napiszę zwięźle i syzbko:
GOLF II 1.8 jedn.wtrysk, LPG, nowy akumulator
przy włączeniu zapłonu NIE PALI SIĘ KONTROLKA ŁADOWANIA-która powinna sie palić.
wystaczą dwa dni zeby sie akumulatro rozladował do zera
czyli tak jakby jeździł tylko "na akumulatordze"-nie ma ładowania,
co to moze być?mogla się spalić dioda i przerwać obwód??, moze regulator??-proszę o radęe
u mnie dzieje się to samo, ale kabel do wzbogacenia alternatora jest dobry, tak jak szczotki, możliwe że alternator padł? auto mi odpala tylko po przez kable


Moje MK3 GTD
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=271239][img]http://img819.imageshack.us/img819/5374/snc00107l.jpg[/img][/url]

..:::RaYaN:::..
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 19, 2009 16:47
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: ..:::RaYaN:::.. » sob gru 19, 2009 17:04

Witam! Zamienniki sa rozego rodzaju, niekiedy nr arternatora nie pasuja do zamiennikow, ostatnio np u siebie wymienialem regurator napiecia (szczotkotrzymacz) poniewaz, kiedy wracalem ze szkoly, auto zaczelo mi gasnac, a pozneij juz nawet nie moglem go odpalic, poprzez ciagniecie go innym autem, przy czym akumulator mialem bardzo rozladowany, bo byl juz stary, a alternator go przestal ladowac, wczesniej jezdzilem codzien do szkoly i mi to nie przeszkadzalo, bo sie ladowal na bierzaca, poprzez alternator... Na poczatku nie wiedzialem co to moze byc,ale pozniej sprawdzilem, czy alternator daje prad, a tu d... Wiec pomyslalem ze trzeba go wykrecic (nie ma potrzeby wykrecania poniewaz jest latwy dostep w GOLFIE II, ja tez nie wykrecalem bo ktos srobe tak zakrecil ze klucze mi sie krzywily) kupilem nowy regurator ze szczotkami, bo w starym szczotki mialy dlugosc ok 3mm i po wymianie okazalo sie ze to jednak wina byla szczotek, uuufff ulzylo mi;]]] ale kontrolka ladowania mi sie nie swieci, nawet bez zaplonu... Wczesniej mialem problemy ze swiatlami, wentylatorem itp, po przejechaniu np 3 kkm dopiero wlaczaly mi sie silniejsze swiatla, wentylatory itd. Pozdrawiam.



mariocom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 17:54
Lokalizacja: z Miasta

Post autor: mariocom » śr maja 12, 2010 22:03

Maclaim, Witam mam identyczny problem jak ty kabelek na laczeniu ok wszystko przeczyszczone do tego miernikiem sprawdzone przejscie i jest a lampka nadal nie swieci co moze byc problemem :/ jak sprawdzic na krotko, ze z dioda wszystko ok ? zna moze ktos sposob jakis ? :]



Awatar użytkownika
mara_010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 763
Rejestracja: pt sty 29, 2010 19:42
Lokalizacja: SuVA(G)łki BIEGUN
Kontakt:

Post autor: mara_010 » śr maja 12, 2010 22:10

najlepiej wyciagnij licznik i zobacz czy wogole jest dobra zarowka od ladowania :)


Ruda jest moja :) Zapraszam do tematu :

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=481691

mariocom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 17:54
Lokalizacja: z Miasta

Post autor: mariocom » śr maja 12, 2010 22:13

Moje pytanko jak lampka bedzie walnieta tez alternator nie bedzie ladowal ? Jutro czas rozbierac deske hmm myslalem czy nie da sie tego kabla rozlaczyc i podlaczyc jakos na krotko zeby ta lampka sie zapalila jakos. A w altenatorze moze byc problem ? dzisiaj wymieniony zostal regulator ze szczotkami. Pasek naciagniety.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw maja 13, 2010 12:02

A po co od razu wyciągać licznik? Zewrzeć niebieski od licznika do masy i sprawdzić, czy na włączonym zapłonie zapali sie lampka, jak tak, to w liczniku wszystko ok.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » śr lip 14, 2010 22:08

panowie ja ostatnio chcialem wymienic kolko pasowe alternatora w moim golfie 1,3NZ i jak odkrecalem wlasnie ten cienki niebieski kabelek to zaczela mi sie obracac ta sruba na ktora on jest przykrecony,w koncu udalo mi sie ja odkrecic ale po nie udanej probie wymiany kola,zalozylem alternator wszystko ladnie podokrecalem i wlasnie kontrolka po przekreceniu kluczyka nie zaswieca sie....
moglem cos w srodku w alternatorze ukrecic????
dzis sprawdzalem kontrolke, jest OK
kabelek tez przewodzi prad...jedynie cos przy alternatorze,tak mysle.....
poradzcie cos



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 69 gości