kolo pasowe walu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wojtf23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt wrz 25, 2009 23:56
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

kolo pasowe walu

Post autor: wojtf23 » wt kwie 27, 2010 21:48

witam kolegow. otoz sie zastanawiam jak zalozyc kolo pasowe od wspomagania na wal glowny bo tam jest srodkowa duza sruba i cztery male. czy trzeba sciagac ta duza srube srodkowa zeby zalozyc kolo od wpsomagania czy nie??? aha jesli trzeba sciagac ta srube duza to jak??? bo jak chce odkrecic to mi krecici sie wal :(



K2KUBA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 14, 2010 16:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: K2KUBA » wt kwie 27, 2010 21:55

Nie nie trzeba odkręcać tej dużej śruby .Ta duża śruba mocuje koło rozrządu do wału korbowego! Odkręcasz te 4 małe śruby i koło pasowe powinno Ci zejść. Pamiętaj że koło to przychodzi tylko w jednym miejscu tzn koło pasowe powinno mieć mały otwór a koło rozrządu powinno mieć taki mały bolec.. Więcej chyba nie musze pisać:p


K
A
R
M
A
N_______

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » śr kwie 28, 2010 06:40

Wystarczy odkręcić te 4 śruby, a jak kiedyś będziesz musiał odkręcić ta dużą śrubę to wrzuć 5 bieg podłuż coś pod koło i kluczem z mocną nasadką i długim ramieniem odkręcaj


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

pawelekk24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: czw lut 19, 2009 02:14
Lokalizacja: NGO/WWL

Post autor: pawelekk24 » ndz maja 16, 2010 00:49

witam dzisaj prubowalem odkrecic te 4 sruby postukalem mlotkiem zadna nie chce puscic w dodatku zauwazylem ze jedna jest objechana i odpuscilem sobie nie wiem co robic odkrecac ta duza?? bo juz ta moja padaczka doprowadza do szalu


mój golfik
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=289702

wojtf23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt wrz 25, 2009 23:56
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: wojtf23 » ndz maja 16, 2010 07:46

po pierwsze nie obrazaj gofra :D bo do gofrow trzeba miec cierpliowsc a po drugie probowales czyms popsikac te sruby albo polac coca cola



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 16, 2010 09:01

pawelekk24, W tą objechaną trzeba wbić torxa, już nie pamiętam jaki rozmiar, wszystkie oblej colą lub innym penetratorem, ostukaj młotkiem, i wróć dpo tematu drugiego dnia.
Centralnej śruby nie ruszaj. A w ogóle narobisz sobie biedy jeśli pouszkadzasz te śruby nie mając dobrych narzędzi, więc najlepiej podjedź do mechanika. To są miejsca niebezpieczne do nauki mechaniki. Jeśli np. siłowałeś się z tą dużą centralną śrubą, to mimo że teraz nie puściła, to za jakiś czas może jako już naruszona odkręcić się sama, co zaskutkuje zniszczeniem końcówki wału na której koło rozrządu ustalane jest marnym klinem i będzie wał do wywalenia lub bardzo drogiej regenracji.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pawelekk24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: czw lut 19, 2009 02:14
Lokalizacja: NGO/WWL

Post autor: pawelekk24 » pt maja 21, 2010 17:46

ok wróce do tej zjechanej sruby jak juz wszystko skoncze a dluga droga przedemna golfa nie obrazam tylko niewiem jak mozna dopuscic do takiego zniszczenia auta poprostu rece opadaja


mój golfik
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=289702

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości