1.3 NZ Falujące obroty i wysokie spalanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6257
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

1.3 NZ Falujące obroty i wysokie spalanie

Post autor: k0nr4d » śr kwie 21, 2010 19:58

Wiem, że podobnych tematów było multum, ale jakoś w żadnym nie znalazłem rozwiązania. Mój problem wygląda następująco:

Odpalam auto, na obrotomierzu 1100rpm i wzrasta do 1500, nic nie faluje. Jak silnik złapie trochę wyższą temperaturę obroty jałowe spadają do jakichś 400-500 i falują. Kiedy silnik się zagrzeje jest w miarę ok, obroty jałowe trzyma na poziomie ustawionych śrubą przy przepustnicy 850rpm, ale nadal lekko faluje. Ponadto spalanie wynosi bite 10l w mieście i nie spada, chociażbym jeździł jak emeryt do 3000rpm bez żadnego pałowania. Czujnik temperatury płynu chłodzącego ok, sonda lambda wymieniona dwa tygodnie temu, jutro będę czyścił przepustnicę. Jakieś rady, może ktoś, kto miał taki problem poradził sobie z nim?


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
zerohour
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:02
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: zerohour » śr kwie 21, 2010 20:05

termostat ok ? trzyma temperaturę ? Przeczyść lub wymień przepustnicę .
Sprawdź też kable,kopułkę,świece ewentualnie wymień jeśli nie było to robione.
Ja walczyłem z spalaniem w NZ'cie przez pół roku po czym założyłem lpg i mam spokój, u mnie potrafił łyknąć nawet i 12 litrów normalnie jeżdżąc a wymieniłem już wszystko co się dało :-)
Gazu mi pali po regulacji 8-9 litrów jeżdżąc w tych samych warunkach :helm:


VW - marka sama w sobie
Obecnie bez VAGa ale wracam do tematu nie bawem :)

damiano1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 21:55
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: damiano1987 » śr kwie 21, 2010 21:51

Tematów tego typu jest dużo zwłaszcza przy tym silniku. A podstawa to sprawdzić szczelność całego dolotu oraz czy odma jest szczelna i czysta. A poza tym http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2736736 :bigok:



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6257
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » czw kwie 22, 2010 11:59

damiano1987, tamten temat widziałem i rozwiązania konkretnego nie ma, użytkownik, który miał problem nie napisał czy coś pomogło, czy nie.

Mam pytanie co do śruby regulacyjnej składu mieszanki na przepływce. Śrubą tą reguluję ilość dawki paliwa w stosunku do powietrza? Wkręcając zwiększam, czy zmniejszam tę dawkę? Niestety w serwisówce nie ma konkretnej informacji na ten temat.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

damiano1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 21:55
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: damiano1987 » czw kwie 22, 2010 19:31

Tak nią się ustawia mieszankę. Robisz to na ciepłym silniku z odłączona sonda lambda i wszystkie odbiorniki prądu wyłączone. Obroty powinny wynosić 1000 -\+ 50 od 89 roku natomiast 850-\+ 50 do 89r. Ale wątpię żeby to była zła mieszanka jak falują obroty. Zobacz jeszcze odmę czy szczelna jest i czysta, może być taki trójnik ułamany albo pęknięty przed tą grucha. To jest element nr.7 Nie zaszkodzi zobaczyć a roboty nie jest dużo. Napisz czy coś pomogło.

Obrazek



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6257
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » czw kwie 22, 2010 19:37

Procedurę ustawiania mieszanki znam, do tego jeszcze trzeba podpiąć się pod analizator spalin, bo bez tego to wróżenie z fusów. Ustawienie mieszanki ma za zadanie obniżyć spalanie, zresztą widać, że ktoś tam grzebał, bo brakuje zaślepki na imbusie przy przepływce. Falowanie obrotów to inna kwestia i tu rzeczywiście przyczyną na 70% będzie lewe powietrze + zasyfiona przepustnica. W weekend będę się bawił w rozbieranie, teraz pogoda pod psem, to wszystkiego się odechciewa. Oczywiście o efektach walki z tym przedpotopowym MPI dam znać.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości