Golf V Plus zle odpalanie na cieplym silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojt_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 19:58
Lokalizacja: Trójmiasto

Golf V Plus zle odpalanie na cieplym silniku

Post autor: wojt_vw » czw kwie 15, 2010 09:09

Witam wszystkich,posiadam golfa V Plus 1.9 TDI,problem dotyczy odpalania na cieplym silniku(przy temp 90 stopni trzeba pokrecic od 3-6 sekund),co moze byc przyczyna tego dlugiego krecenia na cieplym silniku?,prosze o pomoc oraz wskazowki co zrobic i gdzie ewentualnie zagladnac.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Post autor: katerpi » czw kwie 15, 2010 10:33

Prawdopodobnie mapy startowe. Większość posiadaczy Golfów 4 ma takie problemy. Trzeba ingerować w oprogramowanie kompa



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw kwie 15, 2010 11:17

Może tylko czujnik temperatury... najlepiej jakbyś pod kompa podpiął, w mkV diagnostyka komputerowa może wiele wyjaśnić, a tak można gdybać.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw kwie 15, 2010 21:10

na 99 % do zmiany mapy startowe w ECU, miałem to samo, zresztą dziesiątki użytkowników Mk5 z 1.9 TDI ma ten problem, wojt_vw, musisz podjechać do kolego rob555 w tune-up w Gdańsku lub do www.powerchip.pl na zmianę map



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw kwie 15, 2010 21:20

mettenos pisze:na 99 % do zmiany mapy startowe w ECU, miałem to samo, zresztą dziesiątki użytkowników Mk5 z 1.9 TDI ma ten problem, wojt_vw, musisz podjechać do kolego rob555 w tune-up w Gdańsku lub do www.powerchip.pl na zmianę map
W silniku PD nie ma co od razu walic mapami rozruchu, paliwo na ciepło podawane jest po przekroczeniu pewnej prędkości obrotowej silnika rozkręcanego przez rozrusznik- celem ochrony dwumasu, na zimno podawane jest od razu i wiekrza ilosc stąd łatwo zapala, czujnik temp. na ciepło nie ma wpływu jakby szwankował w dół to by lepiej pali a w górę nie ma już róznicy dla gorącego silnika. w 90% wystarczy zregenerowac rozrusznik i sprawdzic prad rozruchowy akumulatora i połączenie masowe. Wiele osób ze mną zie zakłądlało ,że silnik kręci ok po założeniu mojego rozrusznika silnik załapywał z pół obrotu- 90% tego problemu z silnikiem PD. Po wyeliminowaniu tego dopiero zabieramy się za mapy jak nie pomorze - ale wg mnie pomoże, nigdy w żadnym PD nie waliłem mapami- pomagała regeneracja rozrusznika, w VP-różnie bywało. . Jak regenerować to kompletenie tuleje i szczotki- nawet jak sa dobre- przegrzane na końcu zabieraja dużo amperażu. Rozrusznik ma krecic jak szlifierka ze nie zdążysz policzyc pracy suwu silnika.
Ostatnio zmieniony czw kwie 15, 2010 21:55 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw kwie 15, 2010 21:24

PinkFloyd, osobiście nie wierzę w to w kilkuletnim aucie, w 10-15 letnim tak ale nie tu, ja miałem to w 3 letnim Mk5 i tak samo niektórzy pisali że to aku, rozrusznik itp... mapy, mapy i jeszcze raz mapy w tak młodym aucie. Przecież to nie żaden problem - jadę do tunera który ma wyeliminować usterkę, jak zmiana map nie pomaga to po prodtu nie płacę



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw kwie 15, 2010 21:28

mettenos pisze:PinkFloyd, osobiście nie wierzę w to w kilkuletnim aucie, w 10-15 letnim tak ale nie tu, ja miałem to w 3 letnim Mk5 i tak samo niektórzy pisali że to aku, rozrusznik itp... mapy, mapy i jeszcze raz mapy w tak młodym aucie. Przecież to nie żaden problem - jadę do tunera który ma wyeliminować usterkę, jak zmiana map nie pomaga to po prodtu nie płacę
Ja kupiełm Turana 1,9TDI 105KM przebieg 90 tys km z tym objawem i założyłem sie z tunerem ze rozrusznik pomoże, założyłem rozrusznik z rozbitego z 2009r i mu gały wyszły :blush: zajarał z pół obrotu- aku z prądem 760A, ze swoim MKIV miałem to samo i nie waliłem mapami tylko rozrusznik i dawka vagiem na maksa bo mam silnik VP i tez wali z pół obrotu, chyba ze juz ma wychulane dużo to tak, ale najperw eleminujemy inne rzeczy potem mapy- takie moje zdanie. Mapa zawsze pomoże- ale to obejście problemu- chyba ze ktoś sie nie liczy z dwumasem. Dla mnie to ostatecznosc- zawsze powtarzam bedzie zrobione i bedzie palił od ząbka ale najpierw wole sprawdzic i zrobic to wg ustalonych zasad a dopiero w ostateczności mapy.
Ostatnio zmieniony czw kwie 15, 2010 21:54 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 5 razy.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw kwie 15, 2010 21:38

PinkFloyd, oczywiście jest jakieś prawdopodobieństwo uszkodzonego rozrusznika. Co do oszczędzania dwumasu to wg mnie lekko przesadzone przez producenta - nie dostrzegam tego w swoim



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości