migajaca kontrolka oleju, po wymianie czujnikow nadal mryga

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafal.d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lis 12, 2005 14:11
Lokalizacja: bytom

migajaca kontrolka oleju, po wymianie czujnikow nadal mryga

Post autor: rafal.d » czw mar 16, 2006 19:09

witam.
dzisiaj wymienilem dawa czujniki i dalej miga kontrolka jak przekrece stacyjke.odpalilem fure to nic sie nie dzieje nawet jak jade.rozkulalem fure ponad 100km\h i nie wlaczyl sie buczek ani nie mignela kontrolka. dwa dni temu nie moglem przekroczyc 50 km\h bo zaraz buczalo i migalo.o co chodzi ??

pare dni temu zmienilem rozrzad,paski klinowe oraz wymienilem metalowa rurke ,ktora laczy pompe wodna z wezem nagrzewnicy no i wlalem nowy plyn chlodzacy.
czy to mogla co popsuc.
prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony ndz mar 30, 2008 20:01 przez rafal.d, łącznie zmieniany 1 raz.


rafal.d

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw mar 16, 2006 19:37

a co z olejem, jak jest już stary to moze nie trzymać ciśnienia i spr. czy poziom oleju masz własciwy


:-k ...

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 16, 2006 19:52

misiek10111 pisze:a co z olejem, jak jest już stary to moze nie trzymać ciśnienia i spr. czy poziom oleju masz własciwy
Jeśli jeździsz krótkie odcinki to możesz mieć olej rozrzedzony benzyną, albo tak jak napisał misiek10111, jest już stary i też rzadki. Jeśli olej jest w porządku(gęstość, stan) posłuchaj panewem. To może być przyczyną niskiego ciśnienia

[ Dodano: Czw Mar 16, 2006 18:53 ]
Czasem w kość daje kiepski filtr. Było kilka postów o filtrch FILTRONA, po zmianie na MANA (np) problemy znikały



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » czw mar 16, 2006 21:17

Chwila chwila kolega mówi że kontrolka mruga po przekręceniu stacyjki a po odpaleniu jest ok i że nic się nie włącza nawet po rozpędzeniu do ponad 100kmh. Tak więc wszystko jest w najlepszym porządku.


Obrazek Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 16, 2006 21:30

rafal.d pisze:dzisiaj wymienilem dawa czujniki i dalej miga kontrolka jak przekrece stacyjke
tak napisał. Tym się jakoś zasugerowałem.Ma migać jak przekręcisz stacyjkę.
rafal.d pisze:dwa dni temu nie moglem przekroczyc 50 km\h bo zaraz buczalo i migalo.o co chodzi ??
mogło to być właśnie objawem obecności paliwa w oleju. Przegoniłeś auto, paliwao odparowało i jest ok.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw mar 16, 2006 21:42

Niestety paliwo nie odparowuje z oleju tylko trwale sie z nim laczy... ale skoro nic nie piszczy i nie buczy to wyglada na to ze wszystko jest w porzadku... i nie masz sie czym martwic a kontrolka po przekreceniu stacyjki ma swiecic



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 16, 2006 21:50

KamilW pisze:Niestety paliwo nie odparowuje z oleju tylko trwale sie z nim laczy
Jesteś pewien? Kiedyś gość z forum miał podobny problem - krótkie odcinki i podwyższanie poziomu oleju. Przegonił auto i wróciło wszystko do normy. Podobnie miałem po padnięciu uszczelki pod głowicą.Płyn poszedł do oleju, po wymianie uszczelki i oleju, coś jeszcze zostało badziewia w misce-po kilku kilometrach wyszło na bagnecie.Ale zrobiłem traskę ok 500km i zniknęło.



rafal.d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lis 12, 2005 14:11
Lokalizacja: bytom

Post autor: rafal.d » czw mar 16, 2006 21:52

wczesniej po przekreceniu stacyjki swiecila: woda ,akum, i olej.
trzy razy migala woda z olejem,woda gasla a olej z akum.swiecil
teraz olej miga.
wymienialem olej w pazdzierniku 2005 nie wiem jaka firma lecz byl to polsyntetyk 15w40.wymiana rozrzadu i paskow klinowych moze miec wplyw no to.


rafal.d

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 16, 2006 21:54

rafal.d pisze:wymienialem olej w pazdzierniku 2005 nie wiem jaka firma lecz byl to polsyntetyk 15w40
A ile kilometrów zrobiłeś na tym oleju? I 15W40 to raczej nie półsyntetyk lecz minerał. Półsyntetyki są zazwyczaj od 10W40

[ Dodano: Czw Mar 16, 2006 20:55 ]
rafal.d pisze:teraz olej miga.
hmmm. Nie wiem czy w golfach jest czujnik niskiego poziomu oleju. Nie spotkałem się z czymś takim.



rafal.d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lis 12, 2005 14:11
Lokalizacja: bytom

Post autor: rafal.d » czw mar 16, 2006 21:56

ok 3tys.
tak pisalo na kartce ktora dolaczyli po wymianire oleju 15w40 polsynt.

[ Dodano: Czw Mar 16, 2006 21:01 ]
witam
wczoraj jechalem sobie i nagle uslyszalem buczenie z lewej strony w podszybiu i zaczela migac kontrolka stanu oleju.jak zalocze stacyjke kontrolka miga, gdy zalocze silnik nic sie nie dzieje do czasu kiedy przekrocze 50 km\h.znowu buczenie i miganie oleju.moze ktos z was mial taki przypadek.moze to jakis czujnik oleju,podobno sa dwa bialy i brazowy lecz nie wiem gdzie one sa olej wymianalem w pazdzierniku razem z filtrami.prosze o pomoc.
to jest moj post z wczoraj


rafal.d

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 16, 2006 22:08

rafal.d, Nie wiem co to za olej. Z przebiegu wynika, ze jeździsz jednak raczej krótkie odcinki. Dzisiaj napisałeś, że oprócz migania kontrolki wszystko jest w porządku, i napisałeś też, że ropędziłeś auto do 100km/h. A czy zrobiłeś może jakąś dłuższą przejażdżkę? Tak ok 40km?



rafal.d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lis 12, 2005 14:11
Lokalizacja: bytom

Post autor: rafal.d » czw mar 16, 2006 22:10

jutro pojade zmienic olej i filtr na MANA.
napewno mineralny tylko jaka firme.
moze cos sie zmieni.

[ Dodano: Czw Mar 16, 2006 21:12 ]
ok 10km.
ale jutro zrobie wiecej
moze to cos dac??


rafal.d

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw mar 16, 2006 22:16

tak jestem pewien... olej i bezzyna pochodza z rafinacji ropy naftowej... i maja tendencje do mniejszego lub wiekszego laczenia sie ze soba... przez co pogarszaja sie warunki smarne... co do migajacej kontrolki to nie wszyscy wiedza ale w niektorych licznikach VDO bylo zabezpieczenie informujace o uszkodzeniu obwodu kontrolnego i wlasnie sygnalizowala to swiecaca sie kontrolka... kontrolka ma mrugac... i wtedy jest ok... a tak przy okazji: dajesz sobie lac olej a nawet nie znasz nazwy?? to za co zaplaciles?? za mobila czy za kujawski?? zwracaj na to uwage... bo to dosc istotne na czym jezdzisz Pozdrawiam



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 16, 2006 22:16

A może pomyliłeś czujniki? Tzn. założyłeś odwrotnie?

[ Dodano: Czw Mar 16, 2006 21:20 ]
KamilW pisze:olej i bezzyna pochodza z rafinacji ropy naftowej... i maja tendencje do mniejszego lub wiekszego laczenia sie ze soba...
to na pewno.Ale czy w podwyższonej temperaturze, benzyna jako lżejsza frakcja nie odparuje?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości