silnik krokowy w mk 2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

motoreq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 21:22
Lokalizacja: Wrocław

silnik krokowy w mk 2

Post autor: motoreq » wt mar 14, 2006 02:08

Czy ktoś wie jak sprawdzić silnik krokowy? Bardzo często jest on przyczyną kłopotów z wolnymi obrotami, często mówi się o jego wymianie. Ale jak go zmierzyć miernikiem? Bo diagnoza to podstawa. Chodzi mi o ten 4-pinowy. Mam wtrysk 1-punktowy w silniku RP 1,8. Jakie wartości maja być pomiędzy pinami? Jak są ponumerowane u mnie np. brak jest oznaczeń na stykach. Czy da się go rozebrać i naprawić i na co zwrócić uwagę? pzdr, 8)



organista18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 01, 2006 13:45
Lokalizacja: Lębork

Post autor: organista18 » wt mar 14, 2006 11:44

ja sprawdziałem w ten sposób, że poprosiłem kumpla żeby przekręcił kluczyk, (włączył zapłon), a ja patrzałem na ten silniczek krokowy, w momencie wlączenia zapłonu powinien wysunąć się jego siłowniczek i brzęczeć :grin: pozdr



Awatar użytkownika
Bożuch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 22:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Bożuch » wt mar 14, 2006 17:56

Kurde byłem się pytać o silniczek krokowy i z Boscha kosztuje 380zł :panna:


PozdraVWiam - Tomek :pub:

zapraszam do oględzin mojego VWeja :bajer:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=224068

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt mar 14, 2006 18:50

Jest opis do trójki sprawdzania oporów na pinach. Może to to samo.
Pin 1 -2 opór od 4 do 200 omów, między 3 i 4: przepustnica zamknięta max. 1 om, otwarta, opór nieskończony


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
vwrych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw mar 09, 2006 20:47
Lokalizacja: człuchów
Kontakt:

Post autor: vwrych » wt mar 14, 2006 22:48

organista18
ja sprawdziałem w ten sposób, że poprosiłem kumpla żeby przekręcił kluczyk, (włączył zapłon), a ja patrzałem na ten silniczek krokowy, w momencie wlączenia zapłonu powinien wysunąć się jego siłowniczek i brzęczeć mam silnik RP i silnik krokowy wydaje mi sie ze jest to taka czarna płytka przykrecana di wtrysku na 4 sruby a nie mylic z ssaniem - chyba ze sie myle



Awatar użytkownika
vwrych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw mar 09, 2006 20:47
Lokalizacja: człuchów
Kontakt:

Post autor: vwrych » wt mar 14, 2006 22:49

mam silnik RP i silnik krokowy wydaje mi sie ze jest to taka czarna płytka przykrecana di wtrysku na 4 sruby a nie mylic z ssaniem - chyba ze sie myle



Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » śr mar 15, 2006 08:58

ja w swoim ABF ktory ma silnik krokowy dwupinowy mialem taki patent ze silniczek krokowy brzeczal ale sie nie otwieral (tzn nie dawal wiekszej przepustowosci powietrza) zalalem do niego roznymi plynami typu 007, benzyna , arva (do czyszczenia silnikow) i wyplukalem caly kibel(czyt.brud) z silniczka , dalej nie chcial sie ruszyc wiec podpielem mu napiecie i pomoglem mu srubokretem sie ruszyc no i sie udalo zaczal chodzic i juz wszystko OK :] o ile silniczek w nim jeszcze dzialaj to proboj go reanimowac , bo jak spalony to juz kiła


Obrazek

dan_007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:31
Lokalizacja: jaworzno

Post autor: dan_007 » śr mar 15, 2006 11:08

mam pytanie co do silnika krokowego w MK II 1,6 PN przegladalem ceny w/w elementu i sa zastraszajace (nowe) czy mozna zastosowac ten silniczek z jakiegos innego pojazdu (zauwazylem ze do innych samochodów sa duuzo tansze) czy ktos moze cos takiego sprawdzał ???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 70 gości