Włącznik świateł Golf 2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mosiek2206
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn sty 26, 2009 20:43
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Włącznik świateł Golf 2

Post autor: mosiek2206 » sob sty 02, 2010 14:44

Witam mam taki problem bo włącznik świateł nie włącza mi świateł mijania wszystko inne sie włącza bez problemu. Rozebrałem go przeczyściłem te styki ale nie pomogło narazie wsadziłem kawałek kabla w kostkę i mijania włączają sie razem ze stacyjką ale trzeba coś z tym zrobić. Co może być tego przyczyną co jeszcze w nim można zrobić żeby zaczął załączać te światła? Dodam że jest to nowy wyłącznik mam go z 2 miesiące. A samochód to golf 2 z 1988 roku.

I jeszcze żeby nie zakładać drugiego tematu to zapytam o grzanie tylnej szyby sprawdzałem probówka to po lewej stronie na pinie jest napięcie po prawej nie ma to chyba jest dobrze a szyba nie grzeje. Piny wyczyściłem nie mam miernika żeby sprawdzić czy to na szybie nie jest przepalone można to sprawdzić jakoś inaczej??


Mosiek

jendrek311
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 31, 2009 18:14
Lokalizacja: wrocław

Post autor: jendrek311 » sob sty 02, 2010 14:55

jendrek311: witam mam problem z światłami mijania w golfie 2 a mianowicie ich brak światła postojowe mam i drogowe jak przytrzymam przełącznik wymieniłem już włącznik świateł i też przełącznik przy kierownicy i nic to nie dało dalej mam brak świateeł mijania


jendek

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » sob sty 02, 2010 14:57

mosiek2206, w jaką kostkę włożyłeś ten kawałek kabla? Bo nie wiadomo co jaki fragment instalacji nim pominąłeś i ciężko odgadnąć przyczynę.
mosiek2206 pisze:Piny wyczyściłem nie mam miernika żeby sprawdzić czy to na szybie nie jest przepalone można to sprawdzić jakoś inaczej??
Na drugim kablu powinna być masa. Jak jest to możesz odpiąć jeden z kabli od szyby i podłączyć go poprzez małą żaróweczkę (ok. 5W) - szeregowo z szybą. Jeżeli ścieżki na szybie przewodzą to żarówka powinna się zaświecić, bo grzałki szyby raczej mają bardzo mały opór.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » sob sty 02, 2010 15:08

Sprawdż kostkę przy włączniku



jendrek311
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 31, 2009 18:14
Lokalizacja: wrocław

Post autor: jendrek311 » sob sty 02, 2010 15:13

prąd do kostki we włączniku dochodzi

[ Dodano: 02 Sty 2010 14:16 ]
też czytałem na forum że przyczyna może być w tej skrzynce bezpiecznikowej tylko nie wiem czy ona jest rozbieralna czy nie bo tam mogły się zewrzeć jakiejś styki może być taka przyczyna


jendek

Awatar użytkownika
mosiek2206
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn sty 26, 2009 20:43
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mosiek2206 » sob sty 02, 2010 15:23

piori pisze:mosiek2206, w jaką kostkę włożyłeś ten kawałek kabla? Bo nie wiadomo co jaki fragment instalacji nim pominąłeś i ciężko odgadnąć przyczynę.

Włożyłem kawałek kabla w kostkę przy włączniku świateł w te piny które są przy zatrzaskach są tak blisko siebie. U mnie to na pewno problem z tym włącznikiem bo wcześniej zaczął nie łączyć to znaczy trzeba było kilka razy po włączać albo delikatnie ustawić tym włącznikiem żeby świeciły a teraz już wogule nie włącza.
piori pisze:Na drugim kablu powinna być masa. Jak jest to możesz odpiąć jeden z kabli od szyby i podłączyć go poprzez małą żaróweczkę (ok. 5W) - szeregowo z szybą. Jeżeli ścieżki na szybie przewodzą to żarówka powinna się zaświecić, bo grzałki szyby raczej mają bardzo mały opór.
Sprawdzę to i napisze czy świeci.


Mosiek

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » sob sty 02, 2010 15:32

mosiek2206 pisze:U mnie to na pewno problem z tym włącznikiem
Na to wychodzi, tylko ciekawe czemu nowy przełącznik tak szybko padł... Może masz jakieś mocniejsze żarówki po 100W w reflektorach? Warto zastanowić się nad instalacją przekaźników aby odciążyć włącznik, bo niestety w gofie ich nie ma. Poczytaj temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=64358



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » sob sty 02, 2010 15:40

Kup używkę ale orgynalną załoz przekaźniki i będziesz miał spokuj


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mosiek2206
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn sty 26, 2009 20:43
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mosiek2206 » sob sty 02, 2010 15:40

piori pisze:Na to wychodzi, tylko ciekawe czemu nowy przełącznik tak szybko padł... Może masz jakieś mocniejsze żarówki po 100W w reflektorach?
Wiem ze są założone jakiś niebieski xenon ale ile wat mają to nie wiem bo nie ja montowałem je ale bardzo możliwe ze to przez to. Poczytam ten temat co podesłałeś i pewnie trzeba będzie coś z tym zrobić.

Podłączyłem zerówkę pod to ogrzewanie tylnej szyby co prawda 10W bo innej nie miałem ale nic nie zaświeciło. Czyli możliwe że przepaliło te ścieżki na szybie orientuje się ktoś może gdzie to mogę naprawić i ile by to kosztowało?


Mosiek

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » sob sty 02, 2010 15:48

mosiek2206 pisze:Podłączyłem zerówkę pod to ogrzewanie tylnej szyby co prawda 10W bo innej nie miałem ale nic nie zaświeciło. Czyli możliwe że przepaliło te ścieżki na szybie
Raczej stawiałbym na brak masy na drugim kablu. Odłącz szybę z obu wtyczek i podepnij w jej miejsce żarówkę przy pomocy jakiegoś dodatkowego przewodu i będzie wiadomo.



Awatar użytkownika
mosiek2206
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn sty 26, 2009 20:43
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mosiek2206 » sob sty 02, 2010 16:00

Miałeś rację nie ma masy sprawdziłem kabel w tej gumowej oprawie tak na oko jest w porządku ale co w środku to nie wiem gdzie ten kabel od masy jest poprowadzony?? I jak go mogę sprawdzić chyba tu już będę potrzebował miernika nie??


Mosiek

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » ndz sty 03, 2010 11:20

mosiek2206, dokładnie nie pamiętam gdzie ta masa idzie fabrycznie, ale u mnie w jednym golfie też kiedyś się urwała i puściłem nowy kabel chyba do silniczka wycieraczki w klapie.



Awatar użytkownika
mosiek2206
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: pn sty 26, 2009 20:43
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mosiek2206 » pn sty 04, 2010 19:06

Tylna szyba już zrobiona dzisiaj zmontowałem to. Znalazłem przerwany kabel ruszałem oprawką i pękła w tym miejscu gdzie był walnięty, kabel zrobiłem to i żarówka teraz świeci jak podepnę pod plus i masę na końcach szyby ale jeszcze nie miałem kiedy sprawdzić czy będzie grzała szyba ale myślę że powinna. Włącznik świateł też zmontowałem ta blaszka która dolega do tych pinów od świateł mijania miała za słabą sprężynkę i nie dociskała dobrze wpakowałem tam lekko skróconą sprężynkę od długopisu i teraz śmigają światełka jak trzeba. Dzięki wszystkim za zainteresowanie moim tematem.


Mosiek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości