Woda w srodku auta

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szymon2464
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt lis 18, 2008 19:53
Lokalizacja: Inowroclaw

Woda w srodku auta

Post autor: szymon2464 » czw lis 19, 2009 16:21

witam mam taki problem od pewnego czasu mam wode w srodku auta pod dywanikiem , mysalem ze to z podszybia wlatuje ale juz to zrobilem bylo pelno syfu smieci i mysalem ze to jest przyczyna pare dni bylo ok do wiekszej ulewy :jezor: kolejnego dnia wchodze do auta a tam dywanik mokry podsufitka mokra nad kierowca i slupek zdenerwowalem sie rozebralem podsufitke i sie okalzalo ze od szyberdachu odchodza 4 wezyli odprowadzajace wode i z jednego kapalo uszczelinilem to dywan wysuszylem ale dzisiaj znowu padalo i podsufitka ok ale pod dywanikiem woda wie kots moze gdzie ten wezyk sie konczy gdzie odprowadza wode ??? lub co jest przyczyna wody pod dywanikiem ?????????? POMOCY



Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: hard87 » sob lis 21, 2009 21:34

Siemka wiiesz co tez mam ten sam problem ale od srtony prawej w przodzie pod dywanikami wody jakw basenie :axe: , jezeli chodzi ci oto gdzie się koncza weżyki z szyber dachu to jak otworzysz drzwi z przodu to gdzie sa zawiazy musza byc takie czarne gumowe dziureczki to sa te tzw. rynny z szyber dachu ja czasem je naciskam i wylatuje caly syf ale watpie czy to jest przyczyna tego a pod dywanikami moze byc czasem mokro bo gromadzi sie tam para jak?? a to tak że w zime masz cieplo w aucie od spodu od balchy jest zimno i proste skraplanie sie pary no i mozesz miec troszke wilgotono to normlane :grin:



Awatar użytkownika
Kamtar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 20:22
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Kamtar » sob lis 21, 2009 23:28

nie wiem jak to jest rozwiązane w 4 ale u mnie w 3 było podobnie tyle że miałem mokro z tyłu za kierowca, i co się okazało że wężyk od szybra który idzie w drzwi rozłączył sie z tym takim czarnym zakończeniem co wystaje w drzwiach, i tam na łączeniu się lało, wlewało koło skrzynki bezpieczników i wylewało za fotelem kierowcy wiec polecam dokładnie przeglądnąć te wężyki bo sądzę że to może być wina szyberdachu :grin:



Dimateo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 15:27
Lokalizacja: Łaziska

Post autor: Dimateo » ndz lis 22, 2009 10:55

Ja miałem dokładnie to samo tylko że w mk3. U mnie przyczyną było właśnie to co kolega wyżej napisał, rozłączył mi się wężyk na łączeniu z tą czarną końcówką co prowadzi wodę na zewnątrz. Ja lekko posmarowałem sylikonem ten wężyk i dopiero wtedy go z powrotem włożyłem. Ponieważ miałem także wyjętą podsufitkę to przed złożeniem wszystkiego lałem z węża ogrodowego wodę w okolice szyberdachu (i nie tylko) i patrzyłem czy gdzieś jeszcze nie przecieka, żeby być pewnym i nie rozbierać wszystkiego drugi raz. Od tego czasu suchutko.



Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: wariat12233 » ndz lis 22, 2009 21:53

hard87 pisze:zime masz cieplo w aucie od spodu od balchy jest zimno i proste skraplanie sie pary no i mozesz miec troszke wilgotono to normlane
sorki kolego ale choćbys miał nie wiem jak ciepło w aucie, i nie wiem jak zimno było by na dworze, dywaniki wilgotne od tego nie powinny być. Jest stała wentylacja, nawet w przypadku obiegu wewnetrznego wilgoć bedzie sie zbierać na szybach w postaci pary


ObrazekObrazek

Łukasz_GTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 14:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Łukasz_GTI » sob lis 28, 2009 03:11

Mój ojciec w swoim MKIV miał opisany przez Ciebie problem. Mianowicie pewnego dnia zobaczył wodę pod dywanikiem od strony pasażera z przodu... powodem tego jest uszczelka w drzwiach. Pojechaliśmy do mechanika, trzeba odkręcić/odczepić drzwi od wewnątrz poprawić uszczelkę, nasmarować ją i wszystko będzie grało :) Godzinka, półtorej roboty i po sprawie. Jedź do mechanika jak najszybciej.



Awatar użytkownika
boooniu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 14:19
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: boooniu » sob lis 28, 2009 15:18

u mnie woda leciała spod filtra przeciwpyłkowego. pod mocowanie filtra rozszczelniła sie uszczelka. trzeba zdjac podszybie, i wyjac ten plastik na ktorym jest umocowany filtr przeciwpyłkowy i dać troche silikonu. jak tak zrobiłem i od miesiaca jest ok. u mnie jak padał deszcz to przez noc było około 3 cm wody na wycieraczce pasażera. jak bedzie padał deszcz to zdejmij tą gąbke która jest pod schowkiem od dołu i sprawdź czy jest tam mokro. jesli tak na bank maz to samo co ja. ważne jest również aby założyc póżniej idealnie podszybia.jest ono na wcisk i powinno idealnie dolegać. pozdro :okej: :okej: :okej:


posiadam sinik 2.3 v5 150 koni na cześći.

Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: hard87 » pn gru 28, 2009 23:24

wariat12233 hmm skoro tak mówisz to ok ale jakmozna inaczej to wytłumaczc jak nie przecieka ci ani dach a jak masz szyber dach to sa węzyki a pod wykładzina jest cos wrodzaju filcowej podklładki i ona jest zaawsze mokroa mialem 126p to samo mama ma Uno to samo wydaje mi sie ze zawsze bedzie ciąglo wilogoc z podłogi moge się myslic ale tak to tłumacze :blush:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 58 gości