Problem z zamkiem klapy bagażnika w VW GOLF IV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

preziosio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob gru 19, 2009 17:27
Lokalizacja: Lubin

Problem z zamkiem klapy bagażnika w VW GOLF IV

Post autor: preziosio » sob gru 19, 2009 17:38

Panowie pomóżcie!!!

Dzięki wcześniejszym postom poświęconym problemom z otwarciem klapy bagaznika, uporałem sie aby rozebrac od srodka plastiki i otwrzyć ręcznie klape , ale co dalej , mam centralny zamek na bagaznik, otwiera sie i zamyka elektrycznie, znaczy sie nie mam nawet jak przekrecić kluczem bo wkładka jest tak jakby na sztywno klucz wchodzi tylko do połowy, jak zamykam i otwieram z pilota to siłownik tak jakby lekko drgnał , przesunął sie minimalnie i czy tak jest czy on powinien wykonac jakiś większy-spory ruch, poniewaz kiedy tylko zamkne klape bagaznika to znowu nie moge jej otowrzyć szarpiąc za klamke , musze nurkowac od srodka w bagażniku i ręką przesunąc ten zatrzask zamka co wchodzi do tej czesci w zderzaku, co mam robić co się moze dziac? bardzo prosze o pomoc, jestem nowym na tym forum!



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » sob gru 19, 2009 17:49

robilem takie cos niedawno problemem byla u mnie akurat ruchoma czesc zamka ktora popycha ciegno jest na takiej tulejce wcisnieta po dwoch stronach w otwory. podczas wielokrotnej pracy tam i spowrotem wystoczyla z jednego otworu i blokowolo sie. sliniczek centralnego nie mial tyle sily zeby to przepchnac reka dalo rade. pomoglo wcisniecie tej tulejki spowrotem w otwor, duza "zaba"



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » sob gru 19, 2009 17:50

Mechanizm wymaga dokładnego czyszczenia , zapodaj we wkładkę w-40 i zobacz czy pomoże a jak nie to rozbiórka i czyszczenie



karol27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: wt paź 09, 2007 19:35
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: karol27 » sob gru 19, 2009 17:51

Looknij tutaj to od passata ale ten sam układ. http://forum.vw-passat.pl/showthread.ph ... aga%BFnika



preziosio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob gru 19, 2009 17:27
Lokalizacja: Lubin

Post autor: preziosio » sob gru 19, 2009 17:51

Dzięki kolego, sprawdziłem to , ale niestety to bedzie nadal coś innego , ponieważ to akurat o czym wspomniałes jest na swoim miejscu.

[ Dodano: 19 Gru 2009 16:58 ]
Ze schematu podpatrzyłem , ze można wypiać pręcik który idzie do siłownika i wtedy sprawdzić czy pracuje na pełnym swoim zakresie! sprawdze to jutro jak sie okaże że pracuej to nie bedzie to wina siłownika...

[ Dodano: 19 Gru 2009 17:01 ]
co do WD 40 to w momencie kiedy rozebrałem klape z palstików zużyłem na ten cały mechanizm zamka puszke WD 40 i tak nic

[ Dodano: 19 Gru 2009 17:47 ]
Panowie, sprawdziłem siłowniczek, wypinajac od niego metalowe przęsło i pracuje wysuwa sie i zamyka na pełnej swojej długości, wsnioskuje, że coś dalej jest zatarte... wiec proszę niech ktoś napisze za co i jak mam sie zabrać , bo nie mam zielonego pojęcia!



Awatar użytkownika
daruhe
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: sob lip 11, 2009 11:15
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: daruhe » wt sty 05, 2010 20:50

moze masz ułamany zaczep, u mnie tak jest.. otwórz to wszystko włóż kluczyk i przekrecaj i zobacz czy ten plastikowy bolec sie chowa i wysuwa.
pozdr


Golf mk4 1.9 TDI 110PS
[img]http://lkt.pl/images/signatures/18796199314b30b4644d799.jpg[/img]
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=265310[/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 64 gości