Trudno i nierówno pali na zimnym

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kureks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 23:14
Lokalizacja: Wrocław

Trudno i nierówno pali na zimnym

Post autor: kureks » pn gru 14, 2009 18:38

Wiem że temat wraca co roku, jak tylko zrobi się trochę zimniej, przewertowałem kilka takich tematów ale nie znalazłem rozwiązania dla mojego autka.

Po kolei:
Autko to Golf III 94r silnik 1Z

Problem pojawił się na jesień, mianowicie czasami golf miał humor i trzeba było go kilka porządnych sekund kręcić, zanim odpalił. Występowało to niezależnie, czy silnik był zimny, czy miał 70st.


Zabrałem się za lekturę forum i podjąłem kilka kroków w celu diagnozy problemu.

1.Świece są sprawne, problem również występuje jak jest kilka stopni na plusie i świece nie są grzane.

2. Na drugi ogień poszedł kąt wtrysku, mam dostęp do VAG'a u kumpla więc sprawdziłem.
Odczyt z VAG'a to 0,28.
Kąt wtrysku ustawiłem tak, że bez butowania (chłodne paliwo) wynosi 0,52 a po kacie spada do 0,46.

3. Brak bąbelków powietrza w przewodach paliwowych.

4. Biało-niebieskie dymienie występuje tylko przez wydech, po pierwszej ogromnej chmurze, dymi jeszcze przez kilkaset metrów, następnie wszystko jest w porządku

Efekty:

Zniknął całkowicie problem odpalania na ciepłym, wystarczy że autko rano po odpaleniu pochodzi ze 30 sek. to następna próba odpalenia jest od strzała.

Natomiast nic się nie zmieniło jeśli chodzi o odpalanie rano: trzeba chwile pokręcić rozrusznikiem zanim zaskoczy, zaraz po odpaleniu szarpie silnikiem i budą, jakby nie zaskoczył na wszystkie cylindry by po kilku sekundach wszystko wróciło do normy.

Zmiana kąta wtrysku dała też jeszcze jeden efekt, mianowicie wcześniej golfik puszczał rano małego biało-niebieskiego dymka, jak każdy szanujący się TDI :D
Natomiast teraz powstaje istna zasłona dymna, z tego co wyczytałem to efekt niespalonego paliwa, gdy po odpaleniu nim szarpie.

Z góry dziękuje za udzieloną pomoc.
:bigok:
Ostatnio zmieniony wt gru 15, 2009 14:35 przez kureks, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » pn gru 14, 2009 18:43

patrzales na przewody paliwowe czy niema w nich powietrza?paliwo moze sie cofac, puszcza czarny dym ?


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

kureks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 23:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kureks » pn gru 14, 2009 18:50

Z przewodami celna uwaga, następny punkt do sprawdzenia.
Co do dymu, to jest to biało-niebieska ogromna chmura zaraz po odpaleniu, później trochę jeszcze dymi, a po przejechaniu kilkuset metrów, kilometra dymienie ustępuje całkowicie.



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » pn gru 14, 2009 18:59

dymi tylko z wydechu?, sprawdz bagnet i korek wlewu oleju


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

Awatar użytkownika
diegoxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt gru 15, 2009 01:02
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: diegoxxx » wt gru 15, 2009 01:15

ja jeszcze bym sprawdził czujnik temp. silnika ponieważ on daje sygnał do pompy wtyskowej.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
szu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 23:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szu » wt gru 15, 2009 01:43

Mam, zdaje sie identyczny problem. Temp. spadła do -3-0stC i musze na 3x odpalac ALH. Jak "zlapie" to puszcza niezlego obloka.
Dodatkowo niezle kopci przy depnieciu, jak jade do 2000obr jest ok powyzej zaczyna sie lokomotywa, tu wydaje sie turbina bioraca olej tylko co ma turbo do odpalania?
Slyszalem opinie typu uszczelka, dziurawy dolot, zle ustawione dawki, uszczelniacze zaworowe, koncowki wtryskow (tu by chyba kopcil caly czas?).
Na luzie chodzi jak zegarek. Oby to nie bylo turbo - to chyba nie tania naprawa/wymiana.



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » wt gru 15, 2009 01:47

szu, regeneracja turbinki ponad 1000zl ,a olej Ci znika


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

Awatar użytkownika
szu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 23:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szu » wt gru 15, 2009 01:51

damian2Zabrze pisze:szu, regeneracja turbinki ponad 1000zl ,a olej Ci znika
Ciezko powiedziec, jestem po wymianie. Mozesz napisac w jakim tepie olej sie spala? Po 100 500 1000km widac na bagnecie? O ile dobrze pamietam po 200-300km nie ubywalo.



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » wt gru 15, 2009 09:40

wiesz to zalezy w jakim stanie jest turbina, ale potrafi w kilka minut caly olej wypompowac,byles na vagu ?


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

Awatar użytkownika
szu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 23:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szu » wt gru 15, 2009 13:12

damian2Zabrze pisze:wiesz to zalezy w jakim stanie jest turbina, ale potrafi w kilka minut caly olej wypompowac,byles na vagu ?
W przyszlym tygodniu pojade. Ale chyba jaranie oleju na vagu nie wyjdzie?



Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » wt gru 15, 2009 13:18

dobry vag duzo powie


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

kureks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 23:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kureks » wt gru 15, 2009 14:28

sprawdziłem przewody, brak bąbelków powietrza, dymi również tylko z wydechu (sprawdzwałem bagnet i korek).

Co do czujnika temperatury silnika to nie bardzo wiem jak to sprawdzić, znalazłem coś takiego na forum:
jeśli masz vaga to wejdź w 01 Engine, bloki wartości mierzonych i wybierz grupę 007 - ostatnie (czwarte) pole podaje wartość temperatury płynu chłodzącego z czujnika G62 do sterownika silnika a następnie od razu przejdź do 17 Instruments i w grupie 003, pierwsze pole od lewej masz wartość temperatury podawaną przez czujnik G2 na wskaźnik w zegarach - obydwie wartości (z czujnika G62 i G2) muszą się pokrywać lub być zbliżone z tolerancją kilku stopni Celsjusza, jeśli przy spadku temperatury na wskaźniku (po włączeniu ogrzewania) zaobserwujesz identyczne lub zbliżone wskazania z obydwu czujników to uwalony jest termostat a jeśli wskazania będą rozbieżne to winny jest któryś z czujników (pewnie G2) ale to bez znaczenia gdyż czujniki G2 i G62 są w jednej obudowie więc wymienić trzeba całość - czyli G62/G2 (czujnik temperatury płynu chłodzącego).
W ten sposób bedzie OK?

EDIT: będę dopisywał do pierwszego posta kolejne kroki, jakie wykonałem w celu diagnozy problemu, w ten sposób temat będzie czytelny
Ostatnio zmieniony wt gru 15, 2009 14:31 przez kureks, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » wt gru 15, 2009 18:56

JEST na temat czujników mnóstwo tematów tylko szukać!!1
ale masz o demnie
Obrazek

[ Dodano: Wto Gru 15, 2009 17:57 ]
a powiedz ile klekot ma tyś???

może być już słabsze ciśnienie pompy lub sprężania, pomijając świece że grzeją??



ziomek_k_k
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 20:55
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: ziomek_k_k » wt gru 15, 2009 20:26

Mam tez podobny problem tylko u mnie jak jest zimny to cierzko odpala i lekko szarpie ale tylko pare sekund i wraca do normy. I wtedy pali na dotyk co to morze byc??


Mój Variant
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=304177

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości