Uszczelka pod antena dachowa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mmmmat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn lis 19, 2007 17:34
Lokalizacja: Ślask
Kontakt:

Uszczelka pod antena dachowa

Post autor: mmmmat » sob lis 07, 2009 20:38

Witam Panowie dzis jak myłem auto to antena dachowa zostala bez uszczelki i widac srebrny element stara obwódka - uszczelka pękła i sie rozsypała idze ja kupic ? czy teraz nie bedzie lało do środka ? czy tylko nowa antena z nowa gumka ? bo nie można osobno kupić.

Jezeli chodzi o wymiane to tylko od srodka ? trzeba scigac podsufitke ?


Dzieki :okej:



romanek84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:39
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Uszczelka pod antena dachowa

Post autor: romanek84 » ndz lis 08, 2009 00:14

mmmmat pisze:Witam Panowie dzis jak myłem auto to antena dachowa zostala bez uszczelki i widac srebrny element stara obwódka - uszczelka pękła i sie rozsypała idze ja kupic ? czy teraz nie bedzie lało do środka ? czy tylko nowa antena z nowa gumka ? bo nie można osobno kupić.

Jezeli chodzi o wymiane to tylko od srodka ? trzeba scigac podsufitke ?


Dzieki :okej:
ja też mam pękniętą tą uszczelke ale jeszcze się trzyma narazie się do środka nic nie leje jakby miało lac to by już lało, trzeba sciągać podsufitke niestety ale może daz rade wepchnąc ręke i odkręcić. ale mam znajomego z mkIV co też tej uszczelki nie ma i juz mu lało do środka to wcisnoł silikon pod antene i przestało.



mmmmat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn lis 19, 2007 17:34
Lokalizacja: Ślask
Kontakt:

Post autor: mmmmat » ndz lis 08, 2009 09:38

to kiszka ogladalem ta uszczelke z tego co widze to jest opcja zeby ja od gory wcisnac chyba bez rozkrecania ale gdzie ja dostac wogole ?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lis 08, 2009 09:52

kolego już pisałem kiedyś o tym , po pierwsze , ta uszczelka to tylko ozdoba , bo stopka anteny oryginalnej ma pod spodem uszczelkę typu o- ring , po drugie najlepszym rozwiązaniem jest kupić w markecie identyczną antenkę i tam masz taką samą uszczelkę jak w oryginale , jest tylko jedno ale , uszczelka wyjdzie około 20 zł , bo tyle kosztuje cała antenka , oczywiście antenka to baziew , ale uszczelka jest ok , ja ją mam już trzeci rok i nic się z nią nie dzieje , uszczelkę wymienisz bez zdejmowania podsufitki , wystarczy tylko odchylić z tyłu , tylko delikatnie i pasuje nie mieć ręki jak klapa od sedesu :bajer: , stopka jest przykręcona kluczem 24 , a kabel jest łączony złączką , więc wyjmiesz stopkę z kawałkiem kabelka , odkręcić to odkręcisz sam , ale do zakręcenia potrzeba drugiej osoby , bo nie dasz rady dociskać stopki do dachu i jednocześnie zakręcać nakrętki od spodu , po prostu za krótkie ręce



mmmmat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn lis 19, 2007 17:34
Lokalizacja: Ślask
Kontakt:

Post autor: mmmmat » ndz lis 08, 2009 11:56

tez o tym myslałem mysliszo takiej antenie i uszczelce?

http://www.allegro.pl/item797729037_ory ... _hurt.html



a nie ma opcji zeby od gory ja zalozyc?wyciac tlyko w srodku wiekszy otworek ? bo jak widze ta orginalna to mozna by tak wsadzic



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lis 08, 2009 14:07

właśnie o taką mi chodzi ,ale żeby nawet zakładać ją od góry , to i tak musisz popuścić stopkę , więc całkowite odkręcenie albo popuszczenie , to praktycznie ta sama robota , więc to już zależy od Ciebie jak zrobisz
Ostatnio zmieniony ndz lis 08, 2009 14:08 przez miś fazi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz lis 08, 2009 19:21

mmmmat pisze:tez o tym myslałem mysliszo takiej antenie i uszczelce?

http://www.allegro.pl/ite..._bora_hurt.html
niekoniecznie musi pasowac. podobnie wygladaja to jednak stopka stopce nierowna, sam sie przekonalem
Ostatnio zmieniony ndz lis 08, 2009 19:23 przez kiss, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lis 08, 2009 20:24

pasują , mierzyłem kilka , i każda mi pasowała , oczywiście jeśli ma oryginał , jajowatą , no bo jak ma jakiś kwadratowy wynalazek , to nie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości