montarz klamki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 20, 2009 20:47
Lokalizacja: Kraków

montarz klamki

Post autor: lukasz00 » ndz sie 23, 2009 13:14

mam pytanko koledzy czy ktoś wie jak wyciągnąć starą klamke z tyłu w dzwiach i wsadzić nową prosze o pomoc :grrr:


krecik

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » ndz sie 23, 2009 13:17

chodzi Ci o klamke zewnetrzna czy wewnetrzna ??


ex: MK4 245 km/460nm

lukasz00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 20, 2009 20:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukasz00 » ndz sie 23, 2009 13:23

chodzi mi o klamke zewnętrzną


krecik

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » ndz sie 23, 2009 13:31

wiec nie mam golfa 5 d tylko 3d ale ostatnio grzebalem w zamku i wogole w drzwiach ...
troche pomoze Ci ten temat napewno ...
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175564
tu masz jak wyjac zamek
jak juz wyjmiesz zamek patrzysz na klamke od lewej strony i masz tam taki kwadracik plastikowy i go podwrzasz srubakiem i powinien wyjsc to jest regulacja od napinania linki/ciegna uwazaj zeby nie wpadla w drzwi .. pozniej musisz wziasc klamke tak jak by w prawo i do gory powinna zeskoczyc z plastiku/zawiasu ktoro odpowiada za to zeby dochodzilo ladnie do karasori i .. klamka juz chodzi luzno wiec , od lewj za nia ciagniesz wyciagasz taja gumowa zaslepke z lewej strony ona jest przyklejona do klamki i tam masz taka mega mala srubke odkrecasz ja i klamka powinna wyjsc...
tak bylo przynjmniej u mnie w wersji 3d ...
aha ja robilem to na zdjetej tapicerce wyjetej szybie, i sciagnietej plycie alu ktora jest za tapicerka wiec do wszystkiego mialem elegancki dostep :)
mam nadzieje ze cos Ci to pomorze i bedzie tak jak w 3d


ex: MK4 245 km/460nm

lukasz00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 20, 2009 20:47
Lokalizacja: Kraków

wymiana klamki

Post autor: lukasz00 » ndz sie 23, 2009 13:39

wiesz co tylko z tyłu niema zamka i to troche inaczej wygląda i niewiem jak wyciągnąć to coś co jest tam zamiast zamka


krecik

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » ndz sie 23, 2009 13:45

o kurcze .. no to niestety nie pomoge :( nie mam tylnych drzwi u siebie :) musisz czekac az ktos od 5d sie wypowie. albo rozkrecaj pomalu i moze sam dojdziesz :)
pozdr.


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Re: wymiana klamki

Post autor: adpap » ndz sie 23, 2009 19:25

lukasz00 pisze:wiesz co tylko z tyłu niema zamka i to troche inaczej wygląda i niewiem jak wyciągnąć to coś co jest tam zamiast zamka
to "cos" zamiast zamka wyciagasz tak samo jak zamek, odkrecasz srubke od czola drzwi (jest pod uszczelka, widac na uszczelce takie zaokraglenie), tam jest torx chyba 20, powoli odkrecasz tasrubke, co powoduje obracanie polksiezyca i odblokowanie wkladki, wyciagaszja na zewnatrz.

wazne aby ten polksiezyc nie wpadl do srodka drzwi bo potem ciezko go wyciagnac...

rozbieralem ostatnio tylne drzwi, robilem zimne luty na zamku wiec chyba wszystko dobrze spamietalem ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości