zgubiłem/ukradli mi dokumenty

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Broker89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 15:06
Lokalizacja: Wwa/Lwo

zgubiłem/ukradli mi dokumenty

Post autor: Broker89 » śr lip 29, 2009 21:51

no właśnie i co teraz?? byłem na policji powiedzieli mi że wizyta u nich nic nie da że dokumentów trzeba pilnować i zgłaszać to w urzędach, jutro chce zacząć od nowa tylko nie wiem czy wycieczkę zacząć od policji, urzędu gdzie wyrabiałem dowód osobisty, czy urzędu komunikacji. Zostałem tylko z paszportem nie wiem co mam ze sobą pobrać, bo chyba będę śmigał na rowerze bo jestem uziemiony
Ostatnio zmieniony śr lip 29, 2009 21:51 przez Broker89, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://img694.imageshack.us/i/37923698.jpg/][img]http://img694.imageshack.us/img694/1319/37923698.jpg[/img][/url]

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » śr lip 29, 2009 22:06

Generalnie na policji zgłaszasz jeśli ci zajumali papiery. Generalnie gdzieś powinieneś zgłosić fakt że zaginał dowód, prawko w razie czego gdyby ktoś sie nimi posłużył nielegalnie.
Istnieje szansa że do ciebie wrócą, znajomemu zajumali cały portfel i 3 tygodnie później poczta odesłała z informacją że znaleziono w skrzynce pocztowej numer taki i taki. Kasy oczywiście nie było ale poza tym wszystko było.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
Broker89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 15:06
Lokalizacja: Wwa/Lwo

Post autor: Broker89 » śr lip 29, 2009 22:11

tylko wiesz kurna czyta i nie wiem od czego zacząć, bo jak sobie wezme poświadczenie o przeglądzie samochodu?? na czym na serwetce, blachy jak czytam musze mieć przy sobie i oc. Czyli zaczynać od ubezpieczalni, przez stacje kontroli, urząd komunikacji??a dowód osobisty swoją drogą? nie wiem czy wybrać drogę ukradli czy zgubiłem, zwłaszcza że mam zanjomego policjanta, nie wiem co jest korzystniejsze, szybsze, tańsze do załatwienia

[ Dodano: 29 Lip 2009 22:12 ]
a problem jeszcze dochodzi żę w dowodzie byłem wpisany jako współwłaściciel i nie wiem czy cokolwiek sam załatwię


[url=http://img694.imageshack.us/i/37923698.jpg/][img]http://img694.imageshack.us/img694/1319/37923698.jpg[/img][/url]

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » śr lip 29, 2009 22:18

Generalnie przekopana sprawa trochę. Zablokuj karty płatnicze, na policji zgłoś fakt kradzieży/zagubienia, niech ci wystawia jakiś kwit i sporządzą notatkę do akt, w razie gdyby ktoś się posłużył twoim dowodem i wziął np telefon czy coś na ciebie, żebyś miał jakikolwiek ślad że w tym czasie mogłeś nie dysponować tymi dokumentami. Mało realne bo na dowodzie masz zdjęcie, podpis itp itd, ale strzeżonego...

Możesz albo rozpocząć walkę albo poczekać troszkę czasu może się "znajdą", wtedy będziesz miał łatwiej. Albo nawet nie będziesz musiał wyrabiać wszystkiego.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
Broker89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 15:06
Lokalizacja: Wwa/Lwo

Post autor: Broker89 » śr lip 29, 2009 22:22

mate64, typek na komisariacie nic nie chciał zanotować o utracie dokumentów ani nic mi nie chciał wystawić, ale od czego zacząć??


[url=http://img694.imageshack.us/i/37923698.jpg/][img]http://img694.imageshack.us/img694/1319/37923698.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

Post autor: krzychu195 » śr lip 29, 2009 22:42

Od Policji to jest ich obowiązek - USC po dowód osobisty, stacja kontroli po poświadczenie że auto ma przegląd, ubezpieczalnia potwierdzenie zawarcia umowy OC, wydział komunikacji - prawko i dowód rejestracyjny



Awatar użytkownika
Broker89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 15:06
Lokalizacja: Wwa/Lwo

Post autor: Broker89 » śr lip 29, 2009 22:43

czyli tablice zostaną stare??


[url=http://img694.imageshack.us/i/37923698.jpg/][img]http://img694.imageshack.us/img694/1319/37923698.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

Post autor: krzychu195 » śr lip 29, 2009 22:48

Broker89 pisze:czyli tablice zostaną stare??
niby czemu miały by się zmienić, dowód rejestracyjny chyba wydadzą Ci od ręki - ten na miesiąc - kartę pojazdu warto chyba abyś miał ze sobą.



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » śr lip 29, 2009 23:00

Broker89, policja ma obowiązek przyjąć zgłoszenie. Ja bym się wstrzymał kilka dni (powiedzmy 5) z załatwianiem wszystkiego bo nawet jeśli wróci to będziesz musiał jeszcze raz się zgłosić i oddać stary dowód prawko itd. :bajer:

[ Dodano: 29 Lip 2009 23:01 ]
Masz książeczkę wojskową? To też jest dowód tożsamości :chytry: Tylko jej nie zgub :chytry:


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
DaGuNiAaAa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob maja 05, 2007 21:29
Lokalizacja: Goleniów / Szczecin

Post autor: DaGuNiAaAa » czw lip 30, 2009 07:40

Tablice zostaną stare ale musisz je wziąć ze sobą do WK bo znaki legalizacyjne będą zmieniane.


" Nie ważne przy czym stoisz, ale jak tym jeździsz..."

Awatar użytkownika
Broker89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 15:06
Lokalizacja: Wwa/Lwo

Post autor: Broker89 » czw lip 30, 2009 07:58

a jakiś dowód zameldowanie czy coś takiego?? mam brać z urzędu, będzie potrzebny dalej?


[url=http://img694.imageshack.us/i/37923698.jpg/][img]http://img694.imageshack.us/img694/1319/37923698.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw lip 30, 2009 10:37

krzychu195 pisze:Od Policji to jest ich obowiązek
a gdzie jest napisane, że policja ma obowiązek przyjąć zawiadomienie o zagubieniu dokumentów, możesz podać konkretny artykuł bądź to z ustawy o policji bądź kodeksu karnego lub kodeksu postępowania karnego ?
Policja może ale nie musi przyjmować takiego zawiadomienia a jeśli pokrzywdzony nie wie czy dokumenty zgubił czy mu je skradziono to wtedy policja przyjmuje zawiadomienie na odpowiednim protokole bądź sporządza tylko notatkę urzędową i poucza zgłaszającego, że w sprawie tej zostanie wydane postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia z uwagi na brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu - art. 17 par. 1 pkt 1 kpk.
Jak dla mnie odpuścić sobie zawracanie policji głowy i przyjąć, że dokumenty się zagubiło a następnie zacząć od zgłaszania tego w urzędach wydających utracone dokumenty,
pierwsze słyszę, że po dowód osobisty idzie się do USC.
Jeśli trafiłoby na mnie to odczekałbym tydzień czasu od momentu utraty dokumentów gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś kto je znajdzie lub złodziej, który je ukradł wrzuci te dokumenty do skrzynki pocztowej lub je nawet odeśle; wyrobienie wszystkich dokumentów to jednakowy koszt bez względu czy je zgubiono czy zostały skradzione (poza paszportem ale ten Ci akurat pozostał), dowód rejestracyjny dostaniesz jeszczetego samego dnia jeśli rano o tym zgłosisz (miękki lub twardy - w zależności od podejścia urzędniczki do sprawy) jeśli natomiast chodzi o prawo jazdy to jesteś uziemiony na okres około miesiąca czasu czyli aż do otrzymania wtórnika gdyż wydziały komunikacji nie wystawiają żadnych zaświadczeń, że masz uprawnienia do kierowania pojazdami danej kategorii - nie ma takiego rozporządzenia, które regulowałoby kwestię takiego zaświadczenia.
Ostatnio zmieniony czw lip 30, 2009 10:44 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

zyga435
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 15:44
Lokalizacja: Śląsk / SZO
Kontakt:

Post autor: zyga435 » czw lip 30, 2009 11:12

Sztomel pisze:Jak dla mnie odpuścić sobie zawracanie policji głowy i przyjąć, że dokumenty się zagubiło a następnie zacząć od zgłaszania tego w urzędach wydających utracone dokumenty,
No właśnie że nie bo wtedy ma notatkę że nie udostępnił nikomu specjalnie dokumentów które mogą posłużyć do przestępstwa. A tak będzie miał kwit że ich nie posiadał i że on ich nie użył w celu popełnienia wykroczenia czy przestępstwa typu wyłudzenie kredytu itp itd.

Idziesz ktoś podobny do tej osoby co jest na dowodzie idze do Providenta i już ma kase złodziejaszek ( to tylko taki banalny przykład ). A uwierzcie mi można więcej namieszać jeśli posiadasz czyjeś dokumenty :P



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw lip 30, 2009 11:54

to żadna asekuracja, znam osobiście przypadki gdzie klient nabrał kredytów i tego samego dnia przyszedł zgłosić fikcyjną kradzież dokumentów, zgłoszenie na policji faktu kradzieży dokumentów wcale nie uchroni Cię przed ewentualnym postawieniem zarzutu jeśli okaże się, że osoba udzielająca kredytu rozpozna Ciebie jako tego, który kredyt wyłudził - piszę tu o przypadku kiedy sprawca tego wyłudzenia będzie do pokrzywdzonego podobny ale na to są jeszcze inne sposoby weryfikacji sprawcy np. opinia grafologiczna, daktyloskopia itp.

tak jak wcześniej napisałem, wystarczy zgłoszenie o utracie dokumentu w urzędzie, który wcześniej go wydał i jest to tożsame ze zgłoszeniem tego na policji (w przypadku zagubienia).
Ostatnio zmieniony czw lip 30, 2009 11:56 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości