[MK3] Wymiana oswietlenia licznika i nawiewow foto poradnik

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

[MK3] Wymiana oswietlenia licznika i nawiewow foto poradnik

Post autor: Adamm » czw kwie 07, 2005 17:18

Witam

Dzis przedstawiam kolejny poradnik. Mam nadzieje ze komus pomoze.

Na poczatek zmiana oswiwtlenia konsoli nawiewow:

Na poczatku nalezy wyjac popielniczke i podwazajac zdjac oslonke (obie rzeczy zaznaczone strzalkami)
Obrazek

Nastepnie odkrecamy 4 srubki mocujace zestaw pokretel nawiewow

Obrazek

Kolejnym krokiem jest odkrecenie 2 srub trzymajacych cala oslone konsoli srodkowej. po ich odkreceniu sciagamy konsole

Obrazek

Nastepnie odchylamy zestaw pokretel i delikatnie wyciagamy go troche na zewnatrz uwazajac zeby nie pospadaly nam ciegna ani zadne zaciski
Gdy to zrobimy wyciagamy wtyczke zaislania sciskajac w miejscach zaznaczonych czerwonymi strzalkami i nastepnie zdejmujemy biala oslone (zielona strzalka)
Obrazek

W ten sposob uzyskujemy dostep do zaroiweczki (zielona strzalka) oraz zielonej oslonki (nia majej u mnie na foto ale jest osadzona w miejscu wskazanym czerwonymi strzalkami)

Obrazek

i to by bylo na tyle podswietlenia konsoli nawiewow. Monataz w kolejnosci odwrotnej :D


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » czw kwie 07, 2005 17:30

Teraz zajmiemy sie demontarzem licznika i jego oswietleniem glownym.

na poczatek nalezy zdemontowac zasleki ukrywajace sruby plastykowej oslony jedna jest z prawej strony pod zasleka (foto)

Obrazek

druga zas ukryta jest pod przelacznikiem swiatel ktory po usunieciu zaslepki po jego lewej stroni i wcisniecu zabezpieczenia pokazanego czerwona strzalka demontujemy
Obrazek

Nastepnie mozemy odpiac przelacznik swiatel ,aby nam nie utrudnial dostepu, poprzez odpieczie tyczki sciskajac ja w miejscu pokazanym strzalkami czerwonymu a nastepnie odkrecamy srube (biala strzalka) trzymajaca platyk oslaniajacy licznik

Obrazek

kolejnym krokiem jest zdjecie zamego plastyku ja to robie poprzez dosiscniecie go w pokazanym miejscu, wtedy ladnie odskakuje i mozna go wyjac

Obrazek

dalej odkrecamy srubki mocujace sam licznik uwazajac przy tym zeby nam nie spadly na dol

Obrazek

nastepnie odchylamy licznik aby go wyjac mozna odpiacz biala wtyczke zaznaczona strzalka na zdjeciu. Pamietajcie ze po odpieciu wtyczki resetuje sie stan licznika czasowego przebiegu.

Obrazek

do wymiany oswietlenie nie trzeba wypinac i wyjmowac licznika. Wystarczy go tylko odchylic i naszym oczom ukaze sie biala listwa z osadzonymi w niej zarokami oswietlenia (czerwone strzalki)

Obrazek

Jesli ktos chce zmienic kolor podswietlenia za pomoca zmiany koloru folii to musi podwarzyc ten bialy plastyk

Obrazek

a nastepnie odchylic go uwazajac na metalowe sciezcki (zeby nie urwac)[ czerona strzalka ] i moze juz zdjac folie zielona z uchwytow ( biale strzalki)

Obrazek

Montaz w kolejnosci odwrotnej nie powinien sprawic trudnosci. Zycze powodzenia :D


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

debelleme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 10, 2007 12:40
Lokalizacja: KRAŚNIK
Kontakt:

podświetlanie zegary kontrolki

Post autor: debelleme » czw paź 18, 2007 16:53

Witam,

Pomimo iż temat nie jest najnowszy postanowiłem pokazać przy okazji wymieniania u siebie (MK3 1.9 TDI 90KM 1Z 1995) , jakie żarówki podświetlają zegary oraz poszczególne kontrolki (foto poniżej)

*do podświetlania zegarów: 12V 2W (2szt., zielone trzonki)
*do podświetlania każdej z kontrolek: 12V 1,1W, pomarańczowe trzonki Obrazek

1 gr dla skali

Pozdrawiam
debelleme



Awatar użytkownika
Mac Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 00:53
Lokalizacja: KatoVWice
Kontakt:

Post autor: Mac Abra » pt cze 12, 2009 13:26

A ja bym jeszcze dodał, bo również nie jest napisane, że do podświetlenia pokręteł standardowa jest żaróweczka 12/1,2 W5T


Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: śr lis 14, 2007 12:32
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: PiotrTDI » pt cze 12, 2009 13:48

czy jeśli zaloże niebieskie diody i zdejmę folie (ta zieloną) bedzie to ładnie świeciło??



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt cze 12, 2009 19:23

PiotrTDI, jeśli diody będą zastosowane o szerokim kącie świecenia (walcowe) zaświeci to ładnie.

Lepiej jednak stosować diody SMD na listwach z dodatkowym potencjometrem w celu regulacji (dodatkowej) jasności listwy.



Awatar użytkownika
adriano999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 25, 2009 23:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: adriano999 » czw cze 18, 2009 02:55

Mam jeden problem i jedno pytanie:

Problem ( dot podświetlenia nawiewu )
po zdjęciu osłonki i odkręceniu śrubek osłony centralnej konsoli próbuje ją wyjąć ale nie da rady blokuje mi coś po prawej stronie. Wsadziłem paluchy w tą szparkę u dołu ( bez skojarzeń ) i poczułem dwa kable jeden od zapalniczki a drugi od wtyczki. Czy to możliwe iż to mi trzyma całość ? Czy po prostu troszkę mocniej potraktować całość tak aby wyszło. Pytanie pada ponieważ nie chce sobie kabli powyrywać.

A pytanie dotyczy wymiany oświetlenia na drugim zdjęciu masz ściągniętą zaślepkę po lewej stronie. Ja u siebie mam tam kontrolkę od poduszek powietrznych. Czy to w czymś przeszkadza ? Czy bez problemu mogę to targać ?

Z góry dzięki za odpowiedź :bigok:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw cze 18, 2009 14:09

adriano999 pisze:Czy po prostu troszkę mocniej potraktować całość tak aby wyszło
Wystarczy wyciągnąć popielniczkę i odkręcić pozostałe 2 wkręty.



Awatar użytkownika
adriano999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 25, 2009 23:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: adriano999 » pt cze 19, 2009 12:14

rydzu pisze:
adriano999 pisze:Czy po prostu troszkę mocniej potraktować całość tak aby wyszło
Wystarczy wyciągnąć popielniczkę i odkręcić pozostałe 2 wkręty.
Sorka nie sprecyzowałem zdania, odkręciłem wszystkie śrubki również te za popielniczką. Ale tak jak pisałem wydaje mi się iż trzymają mi kable od zapalniczki. Jak masz u siebie ? Po odkręceniu śrubek od razu Ci ta osłona schodzi ? Bez większych problemów ? Bo mi tak jak pisałem trzyma coś po prawej stronie ( wydaje mi się iż są to kable )



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt cze 19, 2009 12:36

Nad wtyczkami przycisków w konsoli środkowej jest plastikowa osłona montowana do panelu na zatrzasku.
Zasłania ona przewody od góry. Wyciągnij ramkę od góry i po prawej stronie zobaczysz że to ona blokuje się od tyłu o deskę.

Możliwości masz dwie
- pociągnąć mocniej i wyskoczy z zatrzasków
- delikatnie wymanewrować panelem z lewo i do góry żeby przejść plastikiem obok.



gradobr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 07, 2009 16:04
Lokalizacja: wlkp

Post autor: gradobr » śr paź 07, 2009 16:07

witam. jestem tu nowa i na poczatku witam wszystkiech. mam wlanie problem z tym oswietleniem bowiem zrobilam jak na fotkach wymienilam zarowke i swieci ale mam podswietlony tylko srodek a lewa i prawa strona nie myslalm ze tez tam sa zarowki ale nie ma wiec o co chodzi? bede wdzieczna za wskazowki



Awatar użytkownika
przemek130
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt sie 29, 2008 13:05
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: przemek130 » śr paź 07, 2009 19:37

gradobr, to jest normalne zjawisko, żeby świeciła się reszta najprościej będzie kupić takie coś: http://allegro.pl/item753374406_golf_ii ... wiewu.html



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » pt paź 16, 2009 18:38

Witajcie, wiem że pewie było nie raz, ale jakoś nie widzę.. jaka folia sprawuje się najlepiej ? chciałbym podświetlić licznik na czerwono w mk3 rok 93 , chętnie tez zmieniłbym podświetlenie wyślietlaczy - przebiegu i mfa, wystarczy folia i ewentualnie negatyw, czy jakieś dodatkowe diody.. i przy okazji.. bardzo słabo podświetla mi licznik.. to wina potencjometru we włączniku świateł ? jest taki myk, że maxymalne podświetlenie ( i tak ciemne ) występuje gdzieś na środku skali regulatora , a potem znów się ściemnia..



koz3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: koz3r » sob paź 17, 2009 17:21

co do regulacji to wyglada na potencjometr wł - spróboj przeczyscic czyms do stykow. A co do podswitlenia to zalezy jaki rodzaj licznika VDO Motometer TRW.. poszukaj na forum jest wszystko


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości