Pytanie odnosnie zniżek po stłuczce??

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: czw lis 22, 2007 18:38
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Pytanie odnosnie zniżek po stłuczce??

Post autor: Dyziu14021991 » pn kwie 20, 2009 22:47

Witam wszystkich :) Mam pewien problem nie wiem czy zostałem zrobiony w bambuko czy nie :/ We czerwcu ubiegłego roku miałem mała kolizje z samochode marki VW Passat B4 facet dosłownie miał tylko drasiniety zderzak pogieta rejestracje i połamana obramówke od rejestracji. Spisałem orzeczenie ze to była moja wina itd. Mówił on tez ze ma znajomego w tej firmie co jestem ubezpieczony i ze zaraz zadzwoni i zapyta sie co i jak. Po jakims miesiacu dostaje pismo ze musieli mu zapłacic z ubezpieczenia jakies 1600zł. Nie dostałem zadnego telefonu z Allianzu ze mam cos podpisac albo potwierdzić swoje zeznania opisac jak to był nic. Dzisiaj dostałem list z zapłata za ubezpieczenie patrze a oni mi wszystkie zniżki cofneli było chyba 15 albo 20%. Żadnego listu ile mi zniżek cofaja nic, żadnego podpisu dopiero dziasiaj sie dowiaduje ze nie mam już żadnych zniżek. Więc moje pytanie czy ta cała sytuacja jest w pożadku i według prawa czy mam jutro odwiedzić biuro Allianzu i zapytać sie co jest grane??


RAJEK


[img]http://images30.fotosik.pl/156/d42d884289b89218.jpg[/img]

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pn kwie 20, 2009 23:08

powinni ci zabrac 10-20% zalezy ile miales wczesniej znizek


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: czw lis 22, 2007 18:38
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Post autor: Dyziu14021991 » pn kwie 20, 2009 23:23

to ze mi zabrali zniżki to sie zgodze ale nie napisali mi ile za co, i ciekai mnie jedna sprawa moi kumple jak mile stłuczke czy cos w tym stylu to za każdym razem dzwonił do nich ubezpieczyciel i sie pytał jak to było musieli cos podpisywac a ja nic


RAJEK


[img]http://images30.fotosik.pl/156/d42d884289b89218.jpg[/img]

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Pytanie odnosnie zniżek po stłuczce??

Post autor: doggie » pn kwie 20, 2009 23:50

Dyziu14021991 pisze:Witam wszystkich :) Mam pewien problem nie wiem czy zostałem zrobiony w bambuko czy nie :/ We czerwcu ubiegłego roku miałem mała kolizje z samochode marki VW Passat B4 facet dosłownie miał tylko drasiniety zderzak pogieta rejestracje i połamana obramówke od rejestracji. Spisałem orzeczenie ze to była moja wina itd. Mówił on tez ze ma znajomego w tej firmie co jestem ubezpieczony i ze zaraz zadzwoni i zapyta sie co i jak. Po jakims miesiacu dostaje pismo ze musieli mu zapłacic z ubezpieczenia jakies 1600zł. Nie dostałem zadnego telefonu z Allianzu ze mam cos podpisac albo potwierdzić swoje zeznania opisac jak to był nic. Dzisiaj dostałem list z zapłata za ubezpieczenie patrze a oni mi wszystkie zniżki cofneli było chyba 15 albo 20%. Żadnego listu ile mi zniżek cofaja nic, żadnego podpisu dopiero dziasiaj sie dowiaduje ze nie mam już żadnych zniżek. Więc moje pytanie czy ta cała sytuacja jest w pożadku i według prawa czy mam jutro odwiedzić biuro Allianzu i zapytać sie co jest grane??
Może tu być jakaś mała ściema, tym bardziej, że gość mówił o znajomym, zgodnie z zasadami firma ubezpieczeniowa powinna się z tobą skontaktować i uzyskać od ciebie potwierdzenie zaistniałej kolizji i twego uczestnictwa w niej.

Hmmm, ciekawe co teraz by zrobili, gdybyś nagle im powiedział, że kolizja nie miała miejsca i żądasz zwrotu zabranych zniżek :ass:
Ostatnio zmieniony pn kwie 20, 2009 23:52 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » wt kwie 21, 2009 16:39

mettenos pisze:uzyskać od ciebie potwierdzenie zaistniałej kolizji i twego uczestnictwa w niej.
taka jest procedura i wynika to także z ustawy o ubepieczeniach, że ubezpieczciel musi wysłać do sprawcy prośbę o potwierdzenie okoliczności, jeśli odbierzesz list i w ciagu 7 dni nie odpowiesz to uznaja,że sie przyznajesz. Inaczej wyglada sprawa jesli była policja bo wtedy nie ma obowiązku wysyłania takiego listu.

Zeby sie nie okazało, że chłop z twojego ubezpieczenia zrobił sobie inne rzeczy w aucie.

na twoim mijscu poszedłbym do ubezpieczalni i poprosił o wyjaśnienia
ps. zapisz obie nazwisko osoby z którą będziesz rozmawiał


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: czw lis 22, 2007 18:38
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Post autor: Dyziu14021991 » wt kwie 21, 2009 18:50

Własnie policji nie było a dostałem tylko pismo od ubezpiczyciela ze musza oni zapłacic 1600zł za naprawe ;/


RAJEK


[img]http://images30.fotosik.pl/156/d42d884289b89218.jpg[/img]

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » wt kwie 21, 2009 19:22

Informacja jaka kwota została wypłacona jest zawsze przesyłana dziwna jest tylko sprawa z tymi znizkami bo tak nie może być


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: czw lis 22, 2007 18:38
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Post autor: Dyziu14021991 » wt kwie 21, 2009 22:25

Własnie wiem jutro ide do ich biura i albo mi oddadza utracone zniżki albo po prostu rezygnuje z ich usług bo tak sie nie da przeciez tym bardziej ze znowu bede musiał płacic taka kosmiczna cene za ubezpieczenie :/


RAJEK


[img]http://images30.fotosik.pl/156/d42d884289b89218.jpg[/img]

Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » śr kwie 22, 2009 23:05

Hmm nie jesteś sam kolego.
Miałem w tamtym roku na wakacjach kolizję w Krakowie-wjechałem w tył nowego Jeepa ale uciekałem i w sumie otarłem sie o Niego i miał rysę na zderzaku a ja wgnieciony blotnik-mam go do dziś.
W tamtym miesiącu dostałem list z Alianz i wywaliłem do na stertę papierów.Ale nadszedł dzień w którym postanowiłem iść zapłacić OC na kolejny rok i kobiera mówi mi 760,- :goof: mało z krzesła nie spadłem bo wcześniej płaciłem 400 za rok razem z NWK (50)
Ale przeszedłem się po innych ubezpieczalniach i pupa i tam tam wyszło mi najtaniej :kac:


Podobno jeśli nie masz wieku... i nie zrobisz szkody to Ci nie liczą za wiek ale gdy zrobisz szkodę wtedy już nie ma odwrotu.No i zniżki baj baj :grrr:



art180
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 23, 2009 00:31
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: art180 » śr maja 27, 2009 20:18

A ile procent sie traci w PZU przy drugiej kolizji i po ilu latach one powracają?
Ostatnio zmieniony ndz maja 31, 2009 21:36 przez art180, łącznie zmieniany 1 raz.



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pytanie odnosnie zniżek po stłuczce??

Post autor: figurel » czw maja 28, 2009 07:00

Dyziu14021991 pisze: Spisałem orzeczenie ze to była moja wina itd.
Kompletnie nie rozumiem po co ta dyskusja, to takie bicie piany. Nie wystarczy, że napisałeś, iż stłuczka powstała z twojej winy? Jeszcze czekasz na pismo od ubezpieczyciela? Żeby jeszcze raz to samo potwierdzić? Uważasz, że za mało biurokracji? Tym bardziej, ze to drobna sprawa. Pismo o wypłacie odszkodowania ma na celu weryfikację okoliczności szkody, jeśli ktoś podrobił twoje oświadczenie, masz szansę teraz iść do firmy i sprawę wyjaśnić. Jeśli nie to ok. za błędy się płaci, utratą zniżek między innymi.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Pytanie odnosnie zniżek po stłuczce??

Post autor: doggie » czw maja 28, 2009 11:33

figurel pisze: Kompletnie nie rozumiem po co ta dyskusja, to takie bicie piany. Nie wystarczy, że napisałeś, iż stłuczka powstała z twojej winy? Jeszcze czekasz na pismo od ubezpieczyciela? Żeby jeszcze raz to samo potwierdzić? Uważasz, że za mało biurokracji? Tym bardziej, ze to drobna sprawa. Pismo o wypłacie odszkodowania ma na celu weryfikację okoliczności szkody, jeśli ktoś podrobił twoje oświadczenie, masz szansę teraz iść do firmy i sprawę wyjaśnić. Jeśli nie to ok. za błędy się płaci, utratą zniżek między innymi.

figurel
jak na razie to ty bijesz pianę. A chciałbyś, żeby ktoś podpisał się za ciebie na oświadczeniu albo dopisał, że uszkodzeniu uległo to.. to.. i to...??? Mnóstwo jest oszustw i oszustów wyłudzających odszkodowania pokolizyjne tak więc osobiście uważam, że takie procedury jak najbardziej powinny być.



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » czw maja 28, 2009 12:03

figurel pisze:Kompletnie nie rozumiem po co ta dyskusja, to takie bicie piany. Nie wystarczy, że napisałeś, iż stłuczka powstała z twojej winy? Jeszcze czekasz na pismo od ubezpieczyciela? Żeby jeszcze raz to samo potwierdzić? Uważasz, że za mało biurokracji? Tym bardziej, ze to drobna sprawa. Pismo o wypłacie odszkodowania ma na celu weryfikację okoliczności szkody, jeśli ktoś podrobił twoje oświadczenie, masz szansę teraz iść do firmy i sprawę wyjaśnić. Jeśli nie to ok. za błędy się płaci, utratą zniżek między innymi.
Ja jak spowodowałem stłuczke z udziałem dwoch innych pojazdow i spisałem oswiadczenia to po tygodniu przyszło pismo gdzie zawarty był formularz - opis miejsca zdarzenia , co i jak gdzie i dlaczego (trzeba było go wypełnic) oraz byłem informowany o postepie sprawy i o tym ile znizek mi zabrano.



Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Baracus86 » czw maja 28, 2009 14:21

ja z Allianz-u dostałem wezwanie tydzień po kolizji do złożenia wyjaśnień (z mojej winy stłuczka) a potem dostałem pismo ile gościowi wypłacili (coś kolo 1800zl na to co miał mogło byc warte ceny) a oprócz tego mama dostała tez pisma informacyjne ze miałem stłuczkę bo jest golfik na nią jako właścicielka a ja współwłaściciel :) ale co do tego ile zniżek mi zabiorą to nie wiem :/


:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b25 :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości