Zestaw naprawczy lewarka zmiany biegów który kupic?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

KAMIL35

Zestaw naprawczy lewarka zmiany biegów który kupic?

Post autor: KAMIL35 » ndz kwie 26, 2009 18:38

Witam

W moim golfie 1.8 5 skrzynia 90'rok od dłuzszego czasu lewarek zmiany biegów chodzi sobie tak lekko jak jakis joystik:)



Troche jest to problematyczne,bo czesto zamiast 1 biegu wrzucam wsteczny,są tam napewno wyrobione jakies plastki

Czy ktos juz to kiedys robił?
Da rade to wymienic bez kanału?

Aha i podstawowa rzecz:
Która to jest częśc?
częsc 1

czesc 2

Prosze o pomoc

Dzieki i Pozdro



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2133
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Post autor: majster heniek » ndz kwie 26, 2009 19:08

KAMIL35 pisze:Da rade to wymienic bez kanału?
na upartego się da , tylko będziesz leżał pod autem , częśc potrzebna to NR2 - czyli jabłuszko


Obrazek

Awatar użytkownika
speeder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: sob lut 12, 2005 21:02
Lokalizacja: powiedzmy Krakow:-)
Kontakt:

Post autor: speeder » ndz kwie 26, 2009 19:37

co do wrzucania wstecznego zamiast jedynki, to sciagnij mieszek, wez imbusa ( nie pamietam jaki) i sobie wyreguluj. na lewarku jest taki jakby 'hak' i w zaleznosci jak on jest ustawiony tak bedzie ci wchodzil wsteczny. on powinien byc na godzinie 9 lewarka. moze jest on calkowicie przekrecony (ja tak mialem w poprzednim mk2).

bez kanalu sie wszystko da jak sie chce:D tylko wysoko auto podniesc i dzialac. zeby to jabluszko wymienic to musisz poluzowac uklad wydechowy ( na tlumiku srodkowym ) tak zeby odgiac go w dol, odkrecic ekran cieplny no i wtedy grzebac.

etka pokazala cos takiego: Obrazek

to jabluszko i twoja czesc 2 jest wsrod 27. a ja polecilbym jeszcze ci wymienic 12-o ile sie nie myle- to jest taka galka, ktora na pewno jest juz wyrobiona


moj mk3 GTI 20 jahre: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=223042&postdays=0&postorder=asc&start=0 zapraszam do oceny i komentowania :)

KAMIL35

Naprawa

Post autor: KAMIL35 » ndz kwie 26, 2009 19:59

Dzieki chłopaki za pomoc.Jutro zacznę działac.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 26, 2009 20:46

Obrazek
oprócz uszkodzonego "jabłka" problem z wrzucaniem wstecznego zamiast jedynki może wynikać ze zużycia plastykowego prostokątnego elementu przynitowanego do blachy, zaznaczyłem na obrazku. Zaczepia o niego ten "hak" o którym kolega wyżej wspomniał. W razie czego trzeba go dorobić
Ostatnio zmieniony ndz kwie 26, 2009 20:47 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
speeder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: sob lut 12, 2005 21:02
Lokalizacja: powiedzmy Krakow:-)
Kontakt:

Post autor: speeder » ndz kwie 26, 2009 20:48

no to powodzenia :bigok: ja tez bede musial przerobic ten temat, bo ta galka o ktorej mowilem tez mi sie strasznie obrobila. ta galke mozesz sprawdzic w ten sposob, ze ktos ci bedzie lewawrkiem ruszal do przodu i tylu, a ty oblookaj ( zobaczysz ja za silnikiem) czy ma duzy luz i czy warto wymieniac. a jak juz bedziesz wszystko skladaal do Qpy to nie skrecaj wszystkiego na gotowo, tylko skrec co trzeba i sprawdz jak wchodza biegi, bo podczas wymiany wszystko sie moglo poprzestawiac :bigok:


moj mk3 GTI 20 jahre: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=223042&postdays=0&postorder=asc&start=0 zapraszam do oceny i komentowania :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 26, 2009 21:31

speeder pisze:zobaczysz ja za silnikiem
dodam że samej gałeczki sę nie kupi, tylko całą tą cześć z gałką, zwaną wałkiem zwrotnym (ok 20 zeta firmy HP)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

Post autor: mateusz_kajtek » pn kwie 05, 2010 18:31

może ktos opisać jak wymienic części oznaczona numerem 27? bo mi w mk3 tez lewarek biega po aucie i poprosiłem w sklepie o zestaw naprawczy drązka zmiany biegó to dostałem ta plastikową kulkę i kilka pierdółek do tego teraz jak to wymienic? bo wykręciłem tą blaszkę która jest jako pierwsza w kolejności i za nic nie wiem jak się do tego dobrac :/


NA SPRZEDAŻ MÓJ GOLFIK -> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3936548#3936548

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 05, 2010 18:39

Od spodu auta. Odsuwasz lub wykręcasz wydech, osłonę co jest pod nim imasz dostęp do tej kasety oznaczonej jako 3. Na przyszłość używaj prosze wyszukiwarki było wiele razy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

Post autor: mateusz_kajtek » pn kwie 05, 2010 18:43

Paweł Marek pisze:Od spodu auta
dlatego nie mogłem sobie z tym poradzić :/ próbowałem w środku samochodu to zrobić. a żeby wyciągnać drążek zmiany biegów to tez trzeb sie za to zabrać od spodu?
Paweł Marek pisze:używaj prosze wyszukiwarki
uzywałem i znalazłem własnie ten temat.


NA SPRZEDAŻ MÓJ GOLFIK -> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3936548#3936548

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 05, 2010 19:12



Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 49 gości