1.8 16v KR sonda lambda

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

VWmatiMK3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 15, 2008 14:42
Lokalizacja: BOLSZEWO
Kontakt:

1.8 16v KR sonda lambda

Post autor: VWmatiMK3 » sob mar 14, 2009 13:49

jak w temacie od momętu zakupu tego vw nie jest podłączona zauważyłem to wczoraj dopiero niestety czy jest ktoś wstanie mi powiedzieć gdzie musi być podłączona nie było by tego pytania ale nie mam żadnej kostki aby ją podłączyć jeżeli jest taka możliwość to chociaż sam bym poprowadził te trzy kabelki na swoje miejsce z góry dziękuje



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob mar 14, 2009 15:56

Ori KR nie ma sondy, widocznie ktoś coś zmieniał przy wydechu i dlatego masz sonde.... Chyba że nie masz KRa tylko PLke



Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wachelo » sob mar 14, 2009 18:13

Najlepiej zrób fotkę silnika i wrzuć.



VWmatiMK3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 15, 2008 14:42
Lokalizacja: BOLSZEWO
Kontakt:

Post autor: VWmatiMK3 » wt mar 17, 2009 00:57

chyba że tak, tego nie wiedziałem sonda jest zamontowana przy wydechu nawet jest kostka ale nie mam gdzie jej podłączyć, tak sobie pomyślałem że jest komputer a w wydechu sonda to musi być raczej podłączona a skoro piszecie że KR-ka nie ma to jest ok Obrazek
Ostatnio zmieniony wt mar 17, 2009 01:29 przez VWmatiMK3, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

sonda

Post autor: zodiak » wt mar 17, 2009 10:49

Niektóre KR były doposażone w sondę lambda, przy rozdzielaczu paliwa był zawór paliwa sterowany sygnałem z sondy lambda (przez odpowiedni moduł). Nigdy nie widziałem tego na oczy ale wiem że takie coś było (ekologia). Na fotce z silnikiem widzę (z przodu rozdzielacza) jakaś "puszkę" wyglądającą jak jakiś zawór (u mnie w KR jej nie było w tym miejscu), musiałbyś walnąć lepszą fotkę samego rozdzielacza.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » wt mar 17, 2009 12:28

zodiak pisze:Na fotce z silnikiem widzę (z przodu rozdzielacza) jakaś "puszkę" wyglądającą jak jakiś zawór (u mnie w KR jej nie było w tym miejscu), musiałbyś walnąć lepszą fotkę samego rozdzielacza.
to jest zawór wzbogacający dawke przy przyśpieszaniu



VWmatiMK3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 15, 2008 14:42
Lokalizacja: BOLSZEWO
Kontakt:

Post autor: VWmatiMK3 » wt mar 17, 2009 16:46

ok to zrobie lepsze foty wrzuce je tu i napisze co gdzie jest podłączone no bo nie jestem pewien co do tego wzbogadzania dawki paliwa bo to jest podłączone wężykiem do innego czegoś co jest podłączone do rury od filtra do przepustnicy tak że sam nie wiem co to ma być chyba że jest coś źle podłączone postaram się jak najszybciej wrzucić foty to może mi pomożecie go przywrucić do ruwnowagi bo faktycznie coś mi dużo pali a i jeszcze jedna informacja jest na gazie jeszcze niedługo będę wywalał ją dzięki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości