Climatronic - przyciski AC i ECON, gdzie różnica?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
windman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sty 30, 2009 22:23
Lokalizacja: Śląsk

Climatronic - przyciski AC i ECON, gdzie różnica?

Post autor: windman » wt mar 10, 2009 20:43

Witam,
Zauważyłem, że większość aut VW ma w panelu Climatronica przycisk ECON. U mnie w tym miejscu jest przycisk AC. Czy funkcje tych przycisków czymś się różnią, czy jest to tylko inne oznaczenie?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt mar 10, 2009 20:59

przycisk ECON powoduje że nie włącza się sprężarka klimatyzacji (nie chłodzi), reszta układu wentylacyjno-klimatyzacyjnego działa normalnie
AC to będzie guzik do automatycznego trybu klimatyzacji
Ostatnio zmieniony wt mar 10, 2009 21:00 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

Awatar użytkownika
windman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sty 30, 2009 22:23
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: windman » wt mar 10, 2009 21:04

misiek10111 pisze:przycisk ECON powoduje że nie włącza się sprężarka klimatyzacji (nie chłodzi), reszta układu wentylacyjno-klimatyzacyjnego działa normalnie
AC to będzie guzik do automatycznego trybu klimatyzacji
A czy nie będzie z tym tak, że ECON jak jest wciśnięty (świeci się) to nie działa sprężarka, natomiast AC działa odwrotnie, jak jest wciśnięty (świeci) się to działa sprężarka.

Może w VW pomyśleli, że to ECON to trochę mylące...



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt mar 10, 2009 21:06

windman no nie wiem czy tak to by miało działać, bo w klimatroniku, jest i AUTO i ECON


:-k ...

Awatar użytkownika
windman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sty 30, 2009 22:23
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: windman » wt mar 10, 2009 21:12

misiek10111 pisze:windman no nie wiem czy tak to by miało działać, bo w klimatroniku, jest i AUTO i ECON
Przycisk AUTO mam, tylko że tam gdzie zazwyczaj jest ECON ja mam AC. Jest to na pewno przycisk do klimy (sprężarki). Nie wiem tylko czy ma inną funkcję niż ECON.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt mar 10, 2009 21:16

windman no tak, teraz zobaczyłem o jakie auto chodzi (V), a w instrukcji nic nie pisze? może warto do ASO zadzwonić i się spytać


:-k ...

Awatar użytkownika
windman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sty 30, 2009 22:23
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: windman » wt mar 10, 2009 22:19

misiek10111 pisze:windman no tak, teraz zobaczyłem o jakie auto chodzi (V), a w instrukcji nic nie pisze? może warto do ASO zadzwonić i się spytać
Golf V... instrukcję mam niemiecką... tak jak już wspominałem, instrukcja opisuje przycisk AC jako przycisk od sprężarki. Ciekaw tylko byłem, czy VW zmienia oznaczenie przycisków, czy może te 2 przycisk czymś się różnią.
Poszukałem trochę na niemieckich forach i faktycznie... zmiana oznaczenia i inna logika. Wcześniej lampka (w przycisku ECON) się świeciła co oznaczło, że sprężarka nie pracuje (brak logiki: świeci się a nie pracje). W nowych modelach jest przycisk AC i jak się świeci to sprężarka pracuje.

Pozdrawiam
P.S. Chyba można zamknąć
Ostatnio zmieniony wt mar 10, 2009 22:20 przez windman, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt mar 10, 2009 22:38

z zamykaniem poczekamy do jutra, moze ktoś jeszcze coś więcej doda, jeśli nie to jutro go ci zamknę, ok?


:-k ...

greg

Post autor: greg » śr mar 11, 2009 10:03

chyba to wyjaśni
Obrazek

[ Dodano: Sro Mar 11, 2009 9:32 am ]
windman, coś chyba nie tak bo.. AUTO - załączona sprężarka - AC - wg Ciebie załączona sprężarka - to w jakim przypadku będzie wyłączona?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 52 gości