Podświetlenie pokręteł nawiewu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kris99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 14:17
Lokalizacja: Sanok

Podświetlenie pokręteł nawiewu

Post autor: Kris99 » czw wrz 29, 2005 14:23

Mam pytanie dotyczącer podsiwetlenia nawiewu. Kupiłęm auto i nie świecą mi pokrętła nawiwu w golfie. Są tam 3 pokretła regulacyjne - 1 to ciepłe/zimne powietrze, 2 to siła nadmuchu, 3 to kierunek nadmuchu. Ściągłem same pokretła i w środkowym tylko jest 1 żaróweczka (która notabene nie da sie w prosty sposób wyciągnąć - głębokość). Pytanie jest takie czy ktoś wie jak dojśc do tej żarowki - czy trzeba odkręcać wszystko - cały panel itd. MOze gdzieś na forum jest jakis sposób to. Widziałem do golfa III ale tam jest chyba troche inaczej.
I czy to napewno 1 żaróweczka obsługuje podświetlenie tych pokreteł?.

MOze ktos mi doradzi lub powie gdzie mogte tego poszukac

Pozdrówko
Ostatnio zmieniony ndz lis 25, 2007 18:38 przez Kris99, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój Golf IV 1.4 16V - 2001r

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » ndz gru 04, 2005 21:59

Witam, też mam golfika mk IV zakupionego niedawno i też się nie świecą pokrętła od nawiewów :x Może masz już jakiś patent na zaradzenie na ten problem?

Pozdro



hryniew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt sie 16, 2005 12:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hryniew » pn gru 05, 2005 11:12

Tą żarówkę trzeba złapać pensetą i wyciągnąć. Mocowanie ma identyczne jak W5W - poprostu na wcisk. Jeśli chodzi o podświetlenie to jest tylko ta jedna - poprzez plastiki rozprowadza światło na wszystkie pokrętła.



Awatar użytkownika
Kris99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 14:17
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kris99 » pn gru 05, 2005 15:31

Witam owszem mam patent. Faktycznie ja też miałe msytuacje ze spaloną żarówką. I tak nakombinowałem sie z tydzień czasu. Na poczatku chciałem ściągnąć wszytsko (cały mechanizm) i wyciągnąc po prostu te pokretła poza obudowe- tak polecali znawcy tematu z golfa chyba III. Ale sorry nie jest proste ściągnięcie ramki na panleu więc sobie darowałem. I tak....

Na poczatku ściągnij pokrętła nawiewu (pociąg do siebie) - (3 szt) potem ramke któa znajduje sie wokól bloku pokreteł nawiewu. Jak ściągniesz tę ramke wówczas popatrz na obudowy pokreteł - kazde z bodajże 3 stron ma coś w rodzaju zapadki, jak lekko odegniesz w kazdym (odblokujesz) wówczas wyciągniesz czarna obudowe całości pokreteł. Pod spodem jest już tylko przezroczytsa ramka rozrowadzajaca swiatło. Kolega wyżej pisze żeby wyciągnąc żarówke peseta - mi sie to nie udało choć miałam 5 rodzajów pęset. tak siedziała że nie dałem rady. A kombinerkami nie mogłem odejść z bramku miesjca. I to ściągniecie obudowy pokręteł daje ci to że masz więcej miejsca na podejście kombinerkami. I tak tre zrobiłem. Sciagłem te platikowe obudowy i doszedłem do żaróweczki samymi kombinerkami. Żarówka nie pekła i pociągnąłem ja do góry - wychodzi bez problemu. Tylko nie kec nie kambinj abyś główki nie wyrwał. Tylko stanowczo z czuciem do góry i tyle. Potem załóż nową na wcisk i tyle. Pozakładja obudowy pokręteł (zbiorowej) tak az zapadki wskocza na swoje miejsca potem załóż pokretła i ramke (też ma zaczepy) i FINITO !!!!!!!

Pamietaj żarówka znajduje sie tylko pod śrdokowym pokretłem i jezeli uda Ci sie podejść jakimiś szczypcami czy penseta - to moze Ci sie udac wyciągnąc ją bez tego rozbierania. U mnie siedziała na maxa.

Powodzenia


Mój Golf IV 1.4 16V - 2001r

Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » wt gru 06, 2005 10:48

Kris99 pisze:Witam owszem mam patent. Faktycznie ja też miałe msytuacje ze spaloną żarówką. I tak nakombinowałem sie z tydzień czasu. Na poczatku chciałem ściągnąć wszytsko (cały mechanizm) i wyciągnąc po prostu te pokretła poza obudowe- tak polecali znawcy tematu z golfa chyba III. Ale sorry nie jest proste ściągnięcie ramki na panleu więc sobie darowałem. I tak....

Na poczatku ściągnij pokrętła nawiewu (pociąg do siebie) - (3 szt) potem ramke któa znajduje sie wokól bloku pokreteł nawiewu. Jak ściągniesz tę ramke wówczas popatrz na obudowy pokreteł - kazde z bodajże 3 stron ma coś w rodzaju zapadki, jak lekko odegniesz w kazdym (odblokujesz) wówczas wyciągniesz czarna obudowe całości pokreteł. Pod spodem jest już tylko przezroczytsa ramka rozrowadzajaca swiatło. Kolega wyżej pisze żeby wyciągnąc żarówke peseta - mi sie to nie udało choć miałam 5 rodzajów pęset. tak siedziała że nie dałem rady. A kombinerkami nie mogłem odejść z bramku miesjca. I to ściągniecie obudowy pokręteł daje ci to że masz więcej miejsca na podejście kombinerkami. I tak tre zrobiłem. Sciagłem te platikowe obudowy i doszedłem do żaróweczki samymi kombinerkami. Żarówka nie pekła i pociągnąłem ja do góry - wychodzi bez problemu. Tylko nie kec nie kambinj abyś główki nie wyrwał. Tylko stanowczo z czuciem do góry i tyle. Potem załóż nową na wcisk i tyle. Pozakładja obudowy pokręteł (zbiorowej) tak az zapadki wskocza na swoje miejsca potem załóż pokretła i ramke (też ma zaczepy) i FINITO !!!!!!!

Pamietaj żarówka znajduje sie tylko pod śrdokowym pokretłem i jezeli uda Ci sie podejść jakimiś szczypcami czy penseta - to moze Ci sie udac wyciągnąc ją bez tego rozbierania. U mnie siedziała na maxa.

Powodzenia
100% prawda dokładnie tak samo męczyłem się w moim mk4 tylko ja rozebrałem połowę panela a do żarówki jak nie doszłem tak nie doszłem ale pomogło puszczenie paru k...rew i chwila zastanowienia później
pozdro



Awatar użytkownika
Kris99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 14:17
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kris99 » śr gru 07, 2005 11:30

A ile ja kurew puściłem - to sie w głowie nie miesci - VW fajnie to wszystko wymyślili- na zapadki - tylko jak odpiąć zapadke aby jej nei oderwać. Tu jesst sztuka. A wracajac do żaróweczki to faktycznie niezła jazda już myślałem że pojadfe do jakiegoś elektryka moze bedzie wiedział jak tam podejśc. Bo mi juz w pewnym momencie pomysłów brakowało.

Ale w końcu jak pisałem udało sie i jestem szczesliwym posiadaczem podświetlenia nawiewu


Mój Golf IV 1.4 16V - 2001r

kossi1

Post autor: kossi1 » śr gru 07, 2005 23:42

hehehe to samo mialem tez pare k...rw polecialo ale doszedlem do tego i trzeba praktycznie cale rozebrac i zaroweczka w garsci:) a teraz mam problem z oswietleniem przy otwieaniu drzwi.... wydaje mi sie ze teraz wiecej k..rw poleci;) slyszalem ze trzeba wymienic wszystkie zamki w drzwiach czy mozna to jakos obejsc??



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » pn gru 12, 2005 20:31

Co do wymiany żarówki oświetlenia nawiewu to nie jest to aż tak skomplikowane jak się wydaje :chytry: Ja sobie z tym poradziłem w 3 minuty :grin: Zdjąłem tylko pokrętło regulacji prędkości dmuchawy, potem płaskimi wydłużonymi szczypcami wyciągnąłem żarówkę. Zrobiłem foty i opisałem co nieco i może uda się to zamieścić na stronce w dziale "porady". Jeżeli potrzebna jest komuś instrukcja wymiany z fotami to piszcie na priv :bigok: Pozdro



bonev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr lis 07, 2007 19:37
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: bonev » ndz lis 25, 2007 17:37

ksionc, siema mógłbyś mi podrzucic taka instrukcję wymiany tej żaróweczki oświetlenia nawiewu na maila bonev@wp.pl? będe wdzięczny.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz lis 25, 2007 17:44

bonev pisze:siema mógłbyś mi podrzucic taka instrukcję wymiany tej żaróweczki oświetlenia nawiewu na maila bonev@wp.pl? będe wdzięczny.
a do szukajki nie łaska kolego ?????
http://vw2.info/vwforum/porady/wymiana.html



Awatar użytkownika
jkris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 13:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: jkris » sob gru 29, 2007 12:59

witam
ja wymienilem zarowke ale podswietlenia nadal nie mam :(
czy jest mozliwe ze wsadzilem zla zaroweczke? pokazalem na stacji spalaona i dali mi wygladajaca identycznie ale moze maja rozne moce?
a jesli to nie wina zaroweczki to czego? moze bezpiecznik- a jesli tak to gdzie go szukac?
dzieki za porade, bo meczy mnie szukanie po ciemku tych pokretel...



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » ndz maja 04, 2008 13:26

Witam
Wczoraj spotkalo mnie to samo jak wyzej, wchodze wieczorkiem do auta zapalam swiatla i jakos dziwnie ciemno pod radiem. na szczescie wymiana nie taka straszna jak ktos sie obawial, 5 min roboty z podjechanie na stacje paliw po zaroweczke. Wyciaga sie srodkowe pokretlo, fakt troche ciezko schodzi, ale od czego kawalek szmaty i kombinerki.(zeby nie porysowac) co do zaroweczki to tez nie problem cienkie szczypce i po problemie. Koszt 1.50pln.


Just like that... :okej:

Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » ndz maja 04, 2008 15:01

Dziejo dibry link wszystko jasne i czytelne.Prościej już chyba nie można...


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

mac62
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt maja 09, 2008 21:05
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: mac62 » śr lip 30, 2008 07:53

Witam, u mnie po wymianie świeci bardzo słabo, tylko w nocy widać, i to jak się człowiek dobrze przypatrzy, co może być przyczyną?, dzięki za odp., pzdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 56 gości