MK3 problem z grzaniem swiec

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
matirati666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob sie 30, 2008 22:32
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

MK3 problem z grzaniem swiec

Post autor: matirati666 » sob sty 03, 2009 22:18

Witam


Jestem posiadaczem Golfa 3 silnik 1.9 TD AAZ i mam problem z grzaniem swiec. Poki byly dodatnie temperatury odpalal bez problemow. Natomiast przy mrozach zaczely sie przeboje. Sprawdzalem miernikiem na wlaczonej i wylaczonej stacyjce i nie ma przeplywu pradu na blaszce przy swiecach. Czy mozliwe ze to wina przekaznika? Znalazlem gdzies schematy przekaznikow i wychodzi na to ze jest to w pozycji R12 i przekaznik ma numer 142 bodajze. Czy dobrze mysle czy jestem w bledzie? Prosze o porade bo meczace jest grzanie swiec na "krótko"


Życie się kręci powyżej 4 tysięcy ... :D

Awatar użytkownika
sosna232
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pt wrz 12, 2008 21:57
Lokalizacja: kostrzyn / słońsk
Kontakt:

Re: MK3 problem z grzaniem swiec

Post autor: sosna232 » sob sty 03, 2009 22:32

matirati666 pisze:Witam


Jestem posiadaczem Golfa 3 silnik 1.9 TD AAZ i mam problem z grzaniem swiec. Poki byly dodatnie temperatury odpalal bez problemow. Natomiast przy mrozach zaczely sie przeboje. Sprawdzalem miernikiem na wlaczonej i wylaczonej stacyjce i nie ma przeplywu pradu na blaszce przy swiecach. Czy mozliwe ze to wina przekaznika? Znalazlem gdzies schematy przekaznikow i wychodzi na to ze jest to w pozycji R12 i przekaznik ma numer 142 bodajze. Czy dobrze mysle czy jestem w bledzie? Prosze o porade bo meczace jest grzanie swiec na "krótko"
siema
czujnik temp...


“Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach”

“Żaden mężczyzna nie przyzna się, że jest kiepskim kochankiem lub kierowcą”

Awatar użytkownika
matirati666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob sie 30, 2008 22:32
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: matirati666 » sob sty 03, 2009 22:57

a gdzie ten czujnik temperatury znajde?


Życie się kręci powyżej 4 tysięcy ... :D

Awatar użytkownika
powertrain
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob cze 02, 2007 17:58
Lokalizacja: bielsko biała

Post autor: powertrain » ndz sty 04, 2009 12:03

matirati666

hej poradziłeś sobie jakoś z grzaniem zych świec??mam ten sam problem ,świece już wymienilem i nie pomogło.a mam tak że wchodzę rano do zimnego auta,przekręcam kluczyk,lampka od grzania świec nie zapala się nawet,zapalam i silnik pracuje rówo,cicho itd,taka sama sytuacja na drugi dzień ta sama temperatura,przekręcam kluczyk,zapala się lampka od grzania świec czekam aż zgaśnie,zapalam silnikiem wali na boki,pracuje nie równo ..........nie wiem co jest może tez prekażnik albo coś z tym włącznikiem w drzwiach grzania świec bo nasze aaz maja coś takiego...



Awatar użytkownika
matirati666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob sie 30, 2008 22:32
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: matirati666 » ndz sty 04, 2009 12:08

nie nie poradzilem sobie bo poki na 100% nie bede mial pewnosci to nie kupuje przekaznika bo nie wiem ile on moze kosztowac i zeby pozniej nie bylo ze kasa w bloto poleci. Ja mam tak ze przekrecam kluczyk pokazuje sie lampka swiec i gasnie ale to nie znaczy ze mi grzeja tylko ze mam obwod ok. Jak wyjme przekaznik to nie swieci sie ta lampka czyli znaczy ze ja znalazlem ale zdiagnozowac czy dziala on czy nie to nie umiem. Za to wiem na 100% ze prad do swiec nie plynie bo miernikiem patrzylem


aha swiec nie wymienialem bo wychodzi ze swiece to nie problem tylko to grzenie:)
Ostatnio zmieniony ndz sty 04, 2009 12:09 przez matirati666, łącznie zmieniany 1 raz.


Życie się kręci powyżej 4 tysięcy ... :D

Awatar użytkownika
matirati666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob sie 30, 2008 22:32
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: matirati666 » pt sty 23, 2009 13:12

i jakby nie patrzyl przekaznik kupilem za ok 30zl i trybi jak ta lala


Życie się kręci powyżej 4 tysięcy ... :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości