Coś padło w rozruszniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rain
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn sty 23, 2006 02:01
Lokalizacja: OK

Coś padło w rozruszniku

Post autor: Rain » pt lis 28, 2008 02:09

Witam.

Mam taki problem.

Jak odpalalem rano golfa to za pierwszym razem jak byl zimny, to nie odpalal. Za drugim razem juz normalnie. Działo się tak tylko z rana.
Ostatnio jak poszedelm odpalić VW to slyszalem tak jak by do polowy rozrusznik zgrzytnal i cisza, potem odpalam 2 raz, 3,4,5... i juz tylko cisza....... Golf nie odpala. :panna:

Po przekręceniu kluczyka, slychac tylko takie cyknięcie z silnika, chyba prad :kac: Kontrolki nie przygasaja, rozrusznik wogole juz nie kręci. Co to może byc?

Prąd do rozrusznika dochodzi, miernik pokazal cos ok. 12,22 czy cos kolo tego.
Aku jest dobry, szczotki byly wymieniane z rok temu.
Golf III GTI (115) "92



Awatar użytkownika
forevwers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:53
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: forevwers » pt lis 28, 2008 02:22

bendiks rozrusznika sie posypal. mialem tak u siebie. kupilem uzywany za 50 zl i jest ok


Obrazek

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pt lis 28, 2008 02:27

Tulejki wysiadły albo bendix


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
GrizLLy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 808
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 18:36
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: GrizLLy » pt lis 28, 2008 15:36

Tak jak wyżej napisali stawiałbym na bendix ;)



Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » pt lis 28, 2008 16:11

Rain pisze:Ostatnio jak poszedelm odpalić VW to slyszalem tak jak by do polowy rozrusznik zgrzytnal i cisza, potem odpalam 2 raz, 3,4,5... i juz tylko cisza....... Golf nie odpala. :panna:

Po przekręceniu kluczyka, slychac tylko takie cyknięcie z silnika, chyba prad :kac: Kontrolki nie przygasaja, rozrusznik wogole juz nie kręci. Co to może byc?
Pany żaden bendiks :P Bendiks jakby padł to by było słychać wycie rozrusznika. Bendiks odpowiada za zapięcie rozrusnzika na koło zamachowe.

Tutaj wyraźnie pisze "cisza" a cyknięcie co słychać to bendiks.

Bendiks sprawny... szczotki poszły.

Co byś nie kąbinował to i tak będziesz musiał rozrusznik wyjąć. Ale jeżeli nie słychac że rozrusznik wyje (nie załacza go na koło zamachowe) to możesz odkręcić tylko śrubki z tyłu rozrusznika... wsypie pewnie troche pyłu ze zmielonych szczotek... wyczyścić i wsadzić drugie szczotki :P


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j_a_r_o_o_o » pt lis 28, 2008 16:19

CSR_GTI pisze:
Rain pisze:Ostatnio jak poszedelm odpalić VW to slyszalem tak jak by do polowy rozrusznik zgrzytnal i cisza, potem odpalam 2 raz, 3,4,5... i juz tylko cisza....... Golf nie odpala. :panna:

Po przekręceniu kluczyka, slychac tylko takie cyknięcie z silnika, chyba prad :kac: Kontrolki nie przygasaja, rozrusznik wogole juz nie kręci. Co to może byc?
Pany żaden bendiks :P Bendiks jakby padł to by było słychać wycie rozrusznika. Bendiks odpowiada za zapięcie rozrusnzika na koło zamachowe.

Tutaj wyraźnie pisze "cisza" a cyknięcie co słychać to bendiks.

Bendiks sprawny... szczotki poszły.

Co byś nie kąbinował to i tak będziesz musiał rozrusznik wyjąć. Ale jeżeli nie słychac że rozrusznik wyje (nie załacza go na koło zamachowe) to możesz odkręcić tylko śrubki z tyłu rozrusznika... wsypie pewnie troche pyłu ze zmielonych szczotek... wyczyścić i wsadzić drugie szczotki :P
kolega wyraznie napisal ze wczesniej rozrusznik zgrzytal, padl bendiks, a szczotki pewnie tez przy okazji beda do wymiany, zgadzam sie rowniez z kolega, ktory napisal nieco wyzej ze moze to byc wina tulei



aros87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: pn lis 05, 2007 15:31
Lokalizacja: jaskowice

Post autor: aros87 » pt lis 28, 2008 16:44

A ja bym powiedzial ze to wirnik...



Awatar użytkownika
Rain
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn sty 23, 2006 02:01
Lokalizacja: OK

Post autor: Rain » sob lis 29, 2008 03:24

Wasze propozycje:

- "bendiks"
- "tulejki"
- "szczotki"
- "wirnik"

Im więcej odpowiedzi tym więcej różnych opinii. :kac:

Ale chyba, nie ma co, dłużej bawić się w zgadywanie, bo do niczego nie dojdziemy. :grin:

Pozostaje wymontować rozrusznik i oddać do mechanika.

Dzięki za pomoc.

[ Dodano: Sro Gru 17, 2008 22:18 ]
CSR_GTI pisze:
Rain pisze:Ostatnio jak poszedelm odpalić VW to slyszalem tak jak by do polowy rozrusznik zgrzytnal i cisza, potem odpalam 2 raz, 3,4,5... i juz tylko cisza....... Golf nie odpala. :panna:

Po przekręceniu kluczyka, slychac tylko takie cyknięcie z silnika, chyba prad :kac: Kontrolki nie przygasaja, rozrusznik wogole juz nie kręci. Co to może byc?
Pany żaden bendiks :P Bendiks jakby padł to by było słychać wycie rozrusznika. Bendiks odpowiada za zapięcie rozrusnzika na koło zamachowe.

Tutaj wyraźnie pisze "cisza" a cyknięcie co słychać to bendiks.

Bendiks sprawny... szczotki poszły.

Co byś nie kąbinował to i tak będziesz musiał rozrusznik wyjąć. Ale jeżeli nie słychac że rozrusznik wyje (nie załacza go na koło zamachowe) to możesz odkręcić tylko śrubki z tyłu rozrusznika... wsypie pewnie troche pyłu ze zmielonych szczotek... wyczyścić i wsadzić drugie szczotki :P
:pub: Punkt przyznany. - okazało się że szczotki do wymiany. :hmm:


Wymienić same szczotki? Czy może kupić szczotkotrzymacz? <--jaki koszt?



Awatar użytkownika
j_a_r_o_o_o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pt gru 21, 2007 21:48
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: j_a_r_o_o_o » czw gru 18, 2008 00:55

lepiej szczotki, mniejszy koszt :bigok:


Fiat 126p - prawie jak Ferrari,
G.Rasiak - prawie jak piłkarz,
Real M., ManU, Inter - prawie jak Juventus!
Obrazek

Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » czw gru 18, 2008 10:10

Rain pisze:Wymienić same szczotki? Czy może kupić szczotkotrzymacz? <--jaki koszt?
To zależy jak sprwa z tym wygląda. Szczotki chyba niecałe 20zł a szczotko trzymacz ze szczotkami 40-50zł. Jak da sie wymienić same szczotki to szczotki. Jak szczotki było by trudno wymienić i szczotko trzymacz też nie wygląda najlepiej to trzeba całość.


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
djtomek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2256
Rejestracja: śr maja 16, 2007 10:05
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: djtomek » pt gru 19, 2008 11:55

a ja powiem ze zaden bendiks - mialem problem u siebie ze musiałem troche kreici auto -wymieniłem bendiks na nowy i dalej to samo -stan szczotek był dobry więc mechnik ich nie wymienił - iost zdarzyło mi się ze tez tylko cykniecie i koniec - nie odpail -wziolem i lekko kluczem postukałem po rozruszniku i zadziałało - są dwie opcje! albo szczotki poszły - albo jest luz na tulejkach co doskrzyni wchodzą i się blokują ! bendiks na 10000 % to nie jest !


moje byle gti..
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=103949&postdays=0&postorder=asc&start=795
moja była octavia:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=267091&postdays=0&postorder=asc&start=60

Awatar użytkownika
Rain
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn sty 23, 2006 02:01
Lokalizacja: OK

Post autor: Rain » pt gru 19, 2008 13:35

Okazało sie ze w szczotkotrzymaczu brakuje czegoś jeszcze i musze go wymienic. W sklepie - Boscha jest za 89zl, a jakis no-name za 40zl -ktory wybrać? A i jeszcze :) mógłby mi ktos podać numer rozrusznika (no chyba ze bylo duzo wersji, nie mam teraz możliwości sprawdzenia u siebie, a jest mi potrzebny numer). :D mk3
GTI (115) 92'



Awatar użytkownika
djtomek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2256
Rejestracja: śr maja 16, 2007 10:05
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: djtomek » pt gru 19, 2008 15:29

Rain, wiesz jesli masz 2 e to ponioc szły tylko 2 rodzaje ! tak mi chlop gadal co kupowalem bendiksa od niego i mi koles dobral przez telefon - masz pewno motor 2e wiec problemu nie powinno być !


moje byle gti..
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=103949&postdays=0&postorder=asc&start=795
moja była octavia:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=267091&postdays=0&postorder=asc&start=60

Awatar użytkownika
Rain
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn sty 23, 2006 02:01
Lokalizacja: OK

Post autor: Rain » pn gru 22, 2008 20:26

djtomek pisze:Rain, wiesz jesli masz 2 e to ponioc szły tylko 2 rodzaje ! tak mi chlop gadal co kupowalem bendiksa od niego i mi koles dobral przez telefon - masz pewno motor 2e wiec problemu nie powinno być !
Miałem stary szczotkotrzymacz, wiec dopasowałem do nowego w sklepie i gitara, rozrusznik naprawiony :grin:

Teraz Golf odpala na "raz" :okej: (ciekawe jak długo :helm: )


Pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości