Wymiana lewego lusterka vw bora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mirdek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 26, 2008 10:09
Lokalizacja: małopolska MSD

Wymiana lewego lusterka vw bora

Post autor: mirdek » sob gru 13, 2008 10:06

Witam , mam rozbite lusterko w moim Boracie , kupiłem na allegro używkę pomalowałem i nosze sie z zamiarem wymiany . Nie wiem jak sie do tego zabrać wiem ze trzeba ściągać boczek ale boje sie ze pozrywam zaczepy- może mi ktoś napisać doradzić jak sie za to zabrać . Bardzo proszę o pomoc :)


Nawet nie wiem czy wiesz
Nasze życie to dym
Ucieka nam między palcami
Ty i ja to trójkąty o czterech bokach
Ty i ja to ognie świecy
Gasnące na mrugnięcie oka....

greg

Post autor: greg » sob gru 13, 2008 10:51




Awatar użytkownika
mirdek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 26, 2008 10:09
Lokalizacja: małopolska MSD

Post autor: mirdek » ndz gru 14, 2008 12:52

kurde troche sie boje sam tego robic , moge cos zepsuc ?


Nawet nie wiem czy wiesz
Nasze życie to dym
Ucieka nam między palcami
Ty i ja to trójkąty o czterech bokach
Ty i ja to ognie świecy
Gasnące na mrugnięcie oka....

daras83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 12, 2008 12:44
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: daras83 » ndz gru 14, 2008 13:03

Witam :bajer: również mam taki sam problem kupiłem na allegro zewnętrzne elektryczne lewe lusterko do VW Bora, pomalowałem do koloru nadwozia, greg :blush: :blush: bardzo Cie przepraszam ale z tych zdjęć nie bardzo będę wiedział jak to wymienić. Może ktoś będzie miał fotografie przetłumaczone na język polski od a do z. Ostatnio jak wymieniałem w Audi A3 lusterko bez takiej wiedzy zrobiłem trochę szkód i taka wymiana przedłużyła mi się znacznie. Po złych doświadczeniach chcę aby ktoś mi pomógł w wymianę lusterka lewego zewnętrznego do VW Bora rok 99. Będę czekał na osobę(y), która(e) umieści(szczą) pomoc niezbędna(ą) do wymiany wyżej wymienionego lusterka. Na pewno przyda się i również takowa pomoc w wymianie wyżej wymienionego lusterka innym użytkownikom Borata pozdro. dzięki :okej: :okej: :okej:



greg

Post autor: greg » ndz gru 14, 2008 21:03

to po króce opiszę
Otwierasz drzwi - w łąpkę śrubokręt torx chyba 15 i odkręcasz 3 wkręty mocujące dół tapicerki do drzwi. Potem krótki śrubokręt krzy żowy i od strony deski rozdzielczej tak jakbyś patrzył na zawiasy tuż poniżej piszczałki głośnika zasłaniającego tył lusterka masz wkręt - wykręcasz. Teraz nożyk lub cienki płaski śrubokręt - od dolnej strony wypychasz tą część listewki któą normalnie obejmujesz palcami podczas zamykania drzwi od środka - wychodzi w kierunku drzwi - wyjmujesz całkiem. Teraz delikatni epodważasz panel od opuszczania szyb itd. idzie pięknie do góry. Mas zdo wykręcenia 3 śrubki - wykręcasz. Teraz łapiesz za dolną kieszeń tapicerki i zdecydowanym ruchem szarpnij do środka - przytrzymując drzwi żeby się nie zamknęły - odczepi się w ten sposób tapicerka od dołu, odpinasz całość , odchylasz i ciągniesz ja do góry - zdejmujesz najpierw część od strony zamka a dopiero od strony głośniczka. Masz możliwość teraz odkręcić piszczałkę zasłaniającą tył lusterka - po odkręceniu odkręcasz lusterko



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 69 gości