Wlanie benzyny do diesla

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

qubaaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 04:44
Lokalizacja: Wrocław

Wlanie benzyny do diesla

Post autor: qubaaa » ndz gru 07, 2008 04:50

Mam straszny problem i szukam odpowiedzi. Nalalem do golfa 1,9 tdi benzyny. W baku bylo tyle, ze akurat rezerwa zaswiecila. Dotankowalem benzyny za 14 zl. Po czym wsiadam do auta i chce zapalic. Dosyc dlugo krecil, ale zapalil. Po czym przejechalem chyba z kilometr, po czym znowu wlaczam auto i znowu to samo. Za drugim razem zapalil i przejechalem jeszcze jeden kilometr, po czym normalnie wylaczylem auto. W domu zaczalem rozmyslac o co moze chodzic i zorientowalem sie, ze zle zatankowalem. Wiem, ze teraz serwis i naprawa, ale pytanie brzmi raczej - czy ktos slyszal o podobnych sytuacjach z vw golf? Silnik jest dosyc nowej generacji wiec zapewne wrazliwy. Auto normalnie chodzilo, tylko mialo problem z zaplonem. Nie wiem czy to moglo sie negatywnie odbic. Najgorsze, ze to nie byl moj samochow, tak wiec jesli cos sie zepsulo powazniejszego, to chyba bede to kilka lat splacal. Prsze o rady :( jutro jest niedziela wiec nic nie wskoram, chce sie uspokoic (lub calkiem zdolowac). Zaznaczam, ze potem juz auta nie ruszalem.



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » ndz gru 07, 2008 05:41

10% PB jest dopuszczalne w ON ...
wylej PB z pompy wtryskowej i baq - wyczyśc bak przedmuchaj węze paliwowe - wymień filtr paliwa wlej ON - zapali i będzie działał :bajer:



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » ndz gru 07, 2008 09:31

czyli jak zalałeś za 14zł to jest mało i nic sie nie stanie dotankuj do pełna ON i bedzie ok, wszystko sie ładnie spali bez negatywnych skutków, tylko zalej do pełna to tak jak bys do 50l ropy wlał 3l benzyny, prawie nie odczuwalne.
pozdro.



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » ndz gru 07, 2008 10:09

Jaki to silnik konkretnie?Miałeś rezerwe czyli ok 7l ropy dolałeś 4l benzyny więc może być nieciekawie



qubaaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 04:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: qubaaa » ndz gru 07, 2008 10:43

Jest tutaj może jakiś mechnik, który może powiedzieć coś z dośwadczenia? Nie znam sie na tym dokladnie. To te model: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3536851



arwam

Post autor: arwam » ndz gru 07, 2008 12:07

tak jak koledzy wyżej radzą dolej ropy i po kłopocie jeśli do tej pory nic się nie stało to się już nic nie powinno stać



miqs

Post autor: miqs » ndz gru 07, 2008 12:44

Są firmy które się tym zajmują. We Wrocławiu na pewno jest tego pełno. Udaj się do nich na pewno ci zrobią, tylko kwestia ceny.

W baku bylo tyle, ze akurat rezerwa zaswiecila. Dotankowalem benzyny za 14 zl.
Skąd ja to znam :D W poniedziałek rezerwa mi się zapaliła, zalałem za 20 zł i nie zniknęła, a przejechałem na rezerwie 5km :)



qubaaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 04:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: qubaaa » ndz gru 07, 2008 13:14

no mialem dokladnie to samo. Chcialem zeby zgasla, a nie zgasla ;d

Wylalem paliwo, oproznilem filtr, wlalem do filtra ropy, odpalilem auto bez dostepu do paliwa z baku (dla testu - trzeba bylo szybko wylaczyc bo w tym modoelu w przeciwienstwie do starszych, pompka jest w baku). Auto odpalilo na dotyk (a nie jak przy paliwie z baku - po 10 sekundach). Zatankowalem do pelna i chodzi ok. Czy to sie odbilo jakos na silniku - okaze sie..



Awatar użytkownika
Matijas
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2452
Rejestracja: pt sty 26, 2007 00:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Matijas » ndz gru 07, 2008 13:34

Kolego masz szczescie w nieszczsciu bo to silnik na pompie, na pompowtryskach mogloby byc bardziej nieciekawie. Tak jak koledzy radza. Zalej do pelna ropa i bedzie cacy :bigok:


[b]Mój MK1 Cabi 16V :)[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3846406#3846406
[b]Mój były Leon TS ARL:([/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246436
[b]Mój były MK3 AFN:( 160km&330NM[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=84714

Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » ndz gru 07, 2008 13:41

qubaaa pisze:bo w tym modoelu w przeciwienstwie do starszych, pompka jest w baku)
Pokazujesz na aukcji 110KM a to jest na pompie wtryskowej gdzie nie ma pompki w baku.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

mpower_mz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt sie 01, 2008 08:21
Lokalizacja: Nottingham

Post autor: mpower_mz » ndz gru 07, 2008 17:42

ja kiedys pozyczylem Octavie TDI i gosc zatankowal ja benzyna. Nie palila jedynie a jak juz zapalila to zaraz gasla. Ale na szczescie nic sie nie stalo bo chwila moment i wypompowalem to wstretne swinstwo:)



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » ndz gru 07, 2008 22:31

wesol pisze:Jedynie dostawczaki w dieslu niekiedy maja pompke elektryczna zeby doprowadzic rope do pompy wtryskowej czy tez pompowtryskow z racji ze silnik lezy duzo wyzej a bak raczej dosc nisko.
co Ty gadasz ?? :goof: :kac:

diesle na VP (pompa wtryskowa) nie mają pompy paliwa w baku, bo sama pompa wtryskowa ma dwie sekcje, jedna odpowiada za zaciągnięcie paliwa z baku, a druga do wygenerowania odpowiedniego ciśnienia paliwa dostającego się do cylindrów...
przy pompowtryskach WYSTĘPUJE POMPA PALIWA w baku, która odpowiada za doprowadzanie paliwa do pompowtrysków które przystosowane są jedynie do wytwarzania ciśnienia paliwa wtryskiwanego do cylindrów :green_fuck:

A wracając do tematu, qubaaa - zalej auto ropą.. jeśli nie cały bak, to przynajmniej 3/4.. wtedy benzynka się rozcieńczy i silniczek jakoś to przepali.. nie będzie wielkiej szkody raczej ;)
Ostatnio zmieniony ndz gru 07, 2008 22:34 przez EnJoy, łącznie zmieniany 2 razy.



Darek Madejczyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:26
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Darek Madejczyk » pn gru 08, 2008 15:57

Panowie, to w końcu jest ta pompka w baku czy jej nie ma? -chodzi mi o silnik na pompowtryskach. Z tego co czytałem to za dostarczenie paliwa z baku do pompowtryskiwaczy odpowiada pompa (paliwowa)mechaniczna znajdująca się bezpośrednio za pompą prózniową na głowicy silnika i obie napędzane są od wałka rozrządu.Nie było tam mowy o pompce elektr. w zbiorniku paliwa. :blush:


"MADEJ"

bambi001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 10:51
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wlanie benzyny do diesla

Post autor: bambi001 » pt sty 21, 2011 16:30

witam, koledzy czy na jakies 40 litrów ropy jak zostalow lane 9,5 l benzyny stanie sie cos ?? silnik ajm pd (kurde), jeden gosc kazal mi wlac do tego 300 ml miksola i ze nic sie nie poowino stac, i oczywiscie jak troche zrobie km to dalej dolac ropy, ale musze miec pewnosc bo to jednak silnik na pompowtryskach... i jak cos jak moge szybko spuscic rope z baku ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 31 gości