czym łatać dziury w podwoziu??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MariuszM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw maja 03, 2007 21:43
Lokalizacja: Chrzanów

czym łatać dziury w podwoziu??

Post autor: MariuszM » pn paź 13, 2008 22:32

Witam,

Kolejne pytanie tym razem odnośnie łatania dziur w podwoziu mk3.

Oglądnąłem sobie ostatnio moje autko od spodu i zauważyłem że w 3 lub 4 miejscach na podwoziu tam gdzie są te takie "gumowe korki" pojawiła się ruda .. wyciągnąłem jeden z nich i okazało się że otwór obgnił jakieś 1-1.5 cm do okoła. Zacząłem to czyścić szczotka i papierem ściernym ale przyznam szczerze że ciężko to idzie... może ktoś przechodził podobną przygodę w swoim golfie. Jeśli tak to proszę o porady jak się zabrać za wyczyszczenie (wycięcie ???) tych miejsc i załatanie ich "garażowym" sposobem. Mam u siebie kanał więc dostęp jako taki jest. Ranty progów też już mają trochę dość w paru miejscach a na przodzie tam gdzie się zapina lewarek są strasznie pogięte ...

Zastanawiałem się nad matami szklanymi i później na to konserwacja... poradźcie drodzy koledzy jak się z tym tematem zmierzyć..



albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: albert1973 » pn paź 13, 2008 22:45

odchyl wykladzine i kup sobie ODRDZEWIACZ do metalu jest w sklepach z chemia w litrowych butelkach dobrze posmaruj i rdza zniknie przezre ja do golej blachy.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » pn paź 13, 2008 23:40

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wycięcie tego do zdrowej blachy, usuniecie na około konserwacji i wspawanie blachy, potem trzeba dobrze zabezpieczyc konsrwacją.



Dawid_BB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 14, 2007 22:26
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA
Kontakt:

Post autor: Dawid_BB » wt paź 14, 2008 12:33

Witam.


Podłanczam się do tematu z pytaniem. Czy nie wiecie ile kosztuje konserwacja podwozia w VW 3, oraz gdzie w mojej okolicy ktoś się tym zajmuje i robi to dobrze?? PZDR



Awatar użytkownika
ksenonn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 10:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksenonn » wt paź 14, 2008 13:40

trzeba wyciac przerdzewiala blache i wstawic nowa innej mozliwosci niema bez migomatu nic nie zrobisz
pozdrawiam


[url=http://img510.imageshack.us/my.php?image=29563915.jpg][img]http://img510.imageshack.us/img510/5739/29563915.jpg[/img][/url]

moj byly goofer - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=194271

Utul
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt lip 18, 2008 00:24
Lokalizacja: Marklowice

Post autor: Utul » wt paź 14, 2008 22:57

Witam
ksenonn pisze:trzeba wyciac przerdzewiala blache i wstawic nowa innej mozliwosci niema bez migomatu nic nie zrobisz
pozdrawiam
Zgadzam się z kolegą, dodam iż najlepiej nie robić już oryginalnych dziur na korki. Spawać najlepiej na styk, a nie na zakładkę (najprędzej rdzewieje między blachami) No i na koniec podkład, dichtung na pędzel Bolla, jeszcze pstryknąć konserwacją z góry i z dołu, i możemy zapomnieć na parę pięknych lat o dziurach w podłodze. A potem :pub:
Odnośnie progów to już wyższa szkoła bo tam "fachowcy" lewarkowali " i pogieli próg. No to tam masz popękany podkład między blachami goła blach ma się rozumieć. Największa rdza jest już w środku proga. Aby się pozbyć tego chroboka to by trzeba wycinać próg. Roboty że chej!! :satan: ale warto
Chyba że ktoś woli prowizorki.

Pozdro
Ostatnio zmieniony wt paź 14, 2008 22:58 przez Utul, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt paź 14, 2008 23:09

MariuszM pisze:Zastanawiałem się nad matami szklanymi i później na to konserwacja... poradźcie drodzy koledzy jak się z tym tematem zmierzyć..
póki z powodu korozji rantów nie decydujesz się na robotę u blacharza razem ze zmianą progów to tak właśnie zrób. Ale oczyścić do marginesu zdrowej blachy musisz koniecznie. żywica przylega bardzo dobrze, jest to miejsce nie obciążone obcasami jak wsiądziesz :) póki nie walniesz tym miejscem o jakiś pniak będzie ok.
Zresztą pchanie się ze spawarką warto opóźnić póki się da. Ale to moje zdanie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości