Czujnik NOx

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MarMus1971
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob sie 23, 2008 19:18
Lokalizacja: Kraków

Czujnik NOx

Post autor: MarMus1971 » pt wrz 12, 2008 17:37

Witam. Po wielokrotnym podłączaniu do vag-a okazało się że mam do wymiany tzw. czujnik NOx umieszczony w rurze wydechowej za katalizatorem. Spisałem z niego numer katalogowy 03C907807A produkcja NTK Japan. Zadzwoniłem do serwisu VW gdzie okazało się że czujnik o takim numerze został wycofany z montażu w lipcu 2004 r. a jego zamiennik oznaczony jest jako 03C907807D. Czyli różni się tylko końcową literą. W związku z tym proszę o pomoc osoby orientujące się w temacie czy ma to jakieś znaczenie i czy mogę go samodzielnie wymienić bez ingerencji w komputer. Dodam jeszcze ze cena tego czujnika wynosi 1400 zł i stąd moja obawa przed ewentualną pomyłką. Dziękuję za pomoc i odpowiedzi.


VW Golf V 1,4 FSI z 2004 r.



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Re: Czujnik NOx

Post autor: Itor » pt wrz 12, 2008 17:58

MarMus1971 pisze:Witam. Po wielokrotnym podłączaniu do vag-a okazało się że mam do wymiany tzw. czujnik NOx umieszczony w rurze wydechowej za katalizatorem. Spisałem z niego numer katalogowy 03C907807A produkcja NTK Japan. Zadzwoniłem do serwisu VW gdzie okazało się że czujnik o takim numerze został wycofany z montażu w lipcu 2004 r. a jego zamiennik oznaczony jest jako 03C907807D. Czyli różni się tylko końcową literą. W związku z tym proszę o pomoc osoby orientujące się w temacie czy ma to jakieś znaczenie i czy mogę go samodzielnie wymienić bez ingerencji w komputer. Dodam jeszcze ze cena tego czujnika wynosi 1400 zł i stąd moja obawa przed ewentualną pomyłką. Dziękuję za pomoc i odpowiedzi.


VW Golf V 1,4 FSI z 2004 r.
bedzie pasowac
ale pierwsze co zrob to podzwon po skladach uzywanych czesci do vw bo moze uda ci sie kupic czujnik za 1/3 ceny nowego



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 12, 2008 18:19

zamiennik będzie napewno dobry skoro ASO ma taki wykaz
widzę że są dwie używki po 300 zeta na allegro - nie chcesz zaryzykować?
co do tego czy konieczne będzie podłączanie auta pod kom nie wiem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości