[mk2] zmiana silnika z 1.6 (70 km) na 1.8 (90 km)- co i jak?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

[mk2] zmiana silnika z 1.6 (70 km) na 1.8 (90 km)- co i jak?

Post autor: Agamek12 » wt paź 25, 2005 13:43

Ponieważ przeglądając ogłoszenia na allegro dochodzę do wniosku, że silniki 1.8 można kupić w dobrej cenie, mam pytania adnośnie zamiany:
1. silniki są konstrukcyjnie takie same lub bardzo podobne, czy w związku z tym sam proces montażu ogranicza się do wyjęcia 1.6 i włożenia 1.8, czy też trzeba dorabiać łapy, połączenia za skrzynią, kolektor wydechowy, itp.
2. czy osprzęt z 1.6 (alternator, pompa wody, rozrusznik, gaźnik, rozdzielacz i inne związane elementy) można zamontować do 1.8, czy też jest to niemożliwe i trzeba szukać całego osprzętu do 1.8,
3. czy skrzynia biegów może zostać z wersji 1.6, czy trzeba ją też zmienić,
4. i najwazniejsze - jaki może być koszt mechanika do przełozenia silnika?

PS: to nie jest pytanie w stylu jaki silnik mozna włożyć do mk2 - chodzi mi o konkretny motor 1.8 i prace związane z przeszczepem tego konkretnego motoru


Nikt tego nie przerabiał???

[ Dodano: 25 Październik 2005, 16:39 ]
Nikt nie wie??


Dawno temu był Golf mk2, potem cośtamcośtam, a teraz:
Ford S-max mk2 i Nissan Qashqai J10.

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt paź 25, 2005 22:10

a ja ci pomoge i sie dołącze do pytania:)

Chodzi mi o zamiane tak jak koledze, najeden konkretny silnik, z 1.6 PN (elektronika, lambda, katalizator) na 1.8RP
przypuszczam ze w zasadzie tylko bedzie sie różnił elektronika bo cała konstrukcja jest taka sama, nie opłacało by sie vw robic 2 typów, tak wiec mocowania, itp są takie same, skrzynia też podejdzie, ale jak jest z elektroniką, samą mechaniką, czy duzo roboty, czy da rade samemu? ile mechanikowi ewentualnie trza dać itp.

Pozdrawiam serdecznie.


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
luxmad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 19:23
Lokalizacja: katowice

Post autor: luxmad » wt paź 25, 2005 23:09

A jakby nie robić przeszczepu całego silnika tylko założyć kolektor pod wtrysk i całą reszte założyć do 1.8 pompa elk dolot powietrza itp :hmm: tylko jednego nie jestem pewien czy komp od 1.8 da się podpiąć pod wiązke elektryczną np od 1.6 Pn i wykorzystać ją pod wtrysk nawet nie wiem czy wtyczki od 1.6 i 1.8 są takie same ale wątpie ............. i o ile moc by wzrosła takiej PN - ki ??



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » śr paź 26, 2005 16:36

luxmad pisze:A jakby nie robić przeszczepu całego silnika tylko założyć kolektor pod wtrysk i całą reszte założyć do 1.8 pompa elk dolot powietrza itp :hmm: tylko jednego nie jestem pewien czy komp od 1.8 da się podpiąć pod wiązke elektryczną np od 1.6 Pn i wykorzystać ją pod wtrysk nawet nie wiem czy wtyczki od 1.6 i 1.8 są takie same ale wątpie ............. i o ile moc by wzrosła takiej PN - ki ??
z tego co słyszałem, bo ktos juz rabił taką zamiane, to kolektor dolotowy pasuje pod wtrysk od rp, ale ponoc całą elektryke, tzn wiazke trza zmienic, inny komp, chyba jeszcze jeden czujnik temperatury wiecej jest no i te do pompy też trza wymienić.

ale kompletny wtrysk to około 500-600zł z wymianą wiecej a silnik cały mocniejszy za 1000 kupisz wiec poco ta zabawa:)


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Post autor: j_jasiu » śr paź 26, 2005 16:49

igor002 pisze:a ja ci pomoge i sie dołącze do pytania:)

Chodzi mi o zamiane tak jak koledze, najeden konkretny silnik, z 1.6 PN (elektronika, lambda, katalizator) na 1.8RP
przypuszczam ze w zasadzie tylko bedzie sie różnił elektronika bo cała konstrukcja jest taka sama, nie opłacało by sie vw robic 2 typów, tak wiec mocowania, itp są takie same, skrzynia też podejdzie, ale jak jest z elektroniką, samą mechaniką, czy duzo roboty, czy da rade samemu? ile mechanikowi ewentualnie trza dać itp.

Pozdrawiam serdecznie.
RP od PN różni się tylko tym że zamiast gaźnika jest monowtrysk (no i większą pojemność), pozatym trzeba będzie wymienić lub odpowiednio dostosować przewody paliwowe bo trzeba będzie umieścić pompkę przy zbiorniku paliwa. Z tego co pamiętam to chyba nawet komp jest taki sam.


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

Awatar użytkownika
luxmad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 19:23
Lokalizacja: katowice

Post autor: luxmad » śr paź 26, 2005 20:22

Prosze porada jak przerobić 1.6 na wtrysk nie jest wszystko żeby zacząć przeszczep ale troche to wyjaśnia ............



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości