mikrowyłącznik drzwi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

mikrowyłącznik drzwi

Post autor: paczu » pt lip 04, 2008 09:03

Jak większość posiadaczy mk4 i ja miałem problem z mikrowyłącznikiem drzwi. Poszukiwania takiego wyłącznika nie przyniosły skutku więc postanowiłem kupić coś takiego >mikrowyłącznik<
co prawda nie jest hermetyczny ale co tam, stwierdziłem że spróbuję bo i tak lepszego nie znajdę. kupiłem dwa bo i od strony pasażera wysiadł więc cała impreza kosztowała mnie 10zł z kosztami przesyłki. Rozebrałem drzwi i wyjąłem zamek. Samego zamka nie trzeba rozbierać żeby się dobrać do wyłącznika. Po wyjęciu mikrowyłącznika okazało się że ten oryginalny jest troche większy. najważniejsze jest, że otworki montażowe pasują (choć są mniejsze) i ten dziudziek jest we właściwym miejscu.
Obrazek
Zdziwiło mnie najbardziej to że w okolicy tego wyłącznika w zamku nie ma jakiegoś wielkiego syfu i że ten wyłącznik nie psuje się przez zasyfienie tylko przez to że krzywka przesuwa się po gumowym dziudźku, który się z czasem przeciera i wypada popychacz przełączający styki (przetartą gumkę widać na zdjęciu wyżej) i tu się pojawia nadzieja że ten niehermetyczny przełącznik trochę podziała bo ma plastikowego dziudźka, kóry nie wypadnie.
Montaż przełączniczka polegał na ustawieniu go we właściwej pozycji, przymocowaniu drucikiem i zalaniu klejem. poniżej wyłącznik w stanie ON i OFF

Obrazek

Obrazek

Złożyłem wszystko do kupy. Działa oświetlanie wnętrza i światełko ostrzegawcze na drzwiach!
Obrazek
Całość mnie kosztowała 10zł i 2,5 godziny pracy. Zostały jeszcze drzwi pasażera ale jak się już wie jak co się demontuje to myśle że w 1,5 godzinki to załatwię. Nie wiem jak długo ten wyłącznik podziała ale dam znać jak wysiądzie!



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pt lip 04, 2008 09:30

Hermetyczne o właściwych rozmiarach można kupić ale jest to trudne.
http://www.semicon.com.pl/nowosci/?p=3&id_news=75

Na pewno mają w w firmie tme :
http://www.tme.pl/arts/pl/a25/v4nt7ul.html


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości