JAK WYMIENIĆ SZCZOTKI W ALTERNATORZE BOSH

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fibolek

JAK WYMIENIĆ SZCZOTKI W ALTERNATORZE BOSH

Post autor: fibolek » czw paź 20, 2005 18:48

Posiadam Mk2 z motorkiem 1.6,jak czy da się samemu wymienić szczotki alternatora firmy Bosh.Proszę o info lub FAQ.Będę wdzięczny.



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: Pablo Corrado » czw paź 20, 2005 19:58

Szczotki są umiejscowione w regulatorze napięcia, więc musisz go odkręcić z alternatora. Następnie zobaczysz szczotki na wierzchu, ale będą one tak jakby wlutowane- musisz końcówki styków podgrzać lutownicą i delikatnie "wyszarpać" kleszczykami. Następnie wziąść szczotki na wymiar i kupić w sklepie motoryzacyjnym za 5 PLN komplet nowych :-) Nowe ewentualnie dopiłować pilniczkiem i spowrotem wlutować jak stare. Przy wylutowywaniu uważaj, bo tam są sprężynki i lubią uciec. Ot, wszystko.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

fibolek

Post autor: fibolek » czw paź 20, 2005 23:16

a można to uczynić bez lutownicy bo nie posiadam niestety?



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt paź 21, 2005 00:32

nie da sie bez, a masz go juz wyjetego i rozebranego?? bo z tym jest najwiekszy kłopot a szczotki ci wlutuje każdy elektryk za kolejne 5 złociszy. ajt



fibolek

Post autor: fibolek » pt paź 21, 2005 11:36

Mam problemu nie miałem,tylko że te które(szczotki nowe posiadam)chyba mają dłuższy kabelek.A te stare są przylutowane od tyłu,więc muszę je rozlutować tak jak mówiłeś mam takie urządzonko prod ZSRR do wypalania wzorków na drewnie więc tym spróbuje.Dzięki



fibolek

Post autor: fibolek » pt paź 21, 2005 23:16

Panowie dziękuję już to uczyniłem i jestem wam wdzięczny, jestem szarakiem fajnym chłopakiem.elektrycy za to to wołają jak za zboże nie warta robota takiej drogiej ceny zdziercy.Jeszcze raz dziękuję bardzo.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 49 gości