uklad chlodzenia w IV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tekbar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 15:14
Lokalizacja: Szczecin

uklad chlodzenia w IV

Post autor: tekbar » ndz cze 01, 2008 17:34

Mam golfa z 2001 i jeden wielki problem z układem chłodzenia. Czujnik wariuje podczas jazdy, przy zamkniętym korku zbiornika wyrównawczego jeśli jest otwarty wszystko chodzi jak ta lala. Wenty w ogóle sie nie załączają a na dodatek tego mam tzw masełko w na korku od oleju i w szyjce wlewu oleju. Po dłuższej jeździe kiedy odkręcam korek zbiornika wyrównawczego zasysa na maksa powietrze. A warto również dodać ze dolna rura układu chłodzenia czasami jest zimna a czasami gorąca jak cholera. aaa i podczas jazdy czasami wskaźnik temperatury spada spada do zera i potrafi tak zostać przez dłuższa chwile a później wraca do normy czyli około 90 stopni. Nawet po długiej jeździe jak wyłączam silnik na postoju wenty nadal milczą. czy ktoś może mi powiedzieć co to jest bo nie chciałbym jechać do mechanika i być kompletnie zielony.



greg

Post autor: greg » ndz cze 01, 2008 19:37

tekbar pisze:a na dodatek tego mam tzw masełko w na korku od oleju i w szyjce wlewu oleju.
a płynu chłodniczego ci nie ubywa?



tekbar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 15:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: tekbar » ndz cze 01, 2008 19:57

plyn chlodniczy w normie i nie ubywa



Dziadek54
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 24, 2007 21:01
Lokalizacja: Sląsk/Świętokrzyskie

Post autor: Dziadek54 » ndz cze 01, 2008 20:11

uklad chlodzenia w IV
czy jezdzisz na płynie czy wodzie.bardzo czesto termostaty vw potrafią się zacinać zwłaszcza jeśli jest woda w układzie.masło w oleju to oznaka że gdzieś dostaje się niewielka ilość płynu lub wody.normalnie w układzie chłodzenia powinno być niewielkie ciśnienie ,które powoduje lepszy obieg płynu chłodniczego.jest ono regulowane zaworkiem ,który jest w korku w zbiorniczku wyrównawczym .zacząlbym od sprawdzenia czy jest on sprawny.



tekbar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 15:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: tekbar » ndz cze 01, 2008 20:37

dziekuje serdecznie i sprobuje z tym korkiem



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: uklad chlodzenia w IV

Post autor: mariosol » pn cze 02, 2008 07:53

A warto również dodać ze dolna rura układu chłodzenia czasami jest zimna a czasami gorąca jak cholera. aaa i podczas jazdy czasami wskaźnik temperatury spada spada do zera i potrafi tak zostać przez dłuższa chwile a później wraca do normy czyli około 90 stopni



Ja bym na poczatek wymienil czujnik temperatury(skakanie temp na wskazniku-to moze byc przyczyna) no i termostat(moze sie zacial i dlatego waz dolny jest raz zimny-nie dziala,cieply-działa)

czesci te nie sa zbyt kosztowne a czesto po paru latach eksploatacji trzeba je wymienic.



Asin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn maja 05, 2008 14:48
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Asin » pn cze 02, 2008 12:35

Witam.
Możecie mi powiedzieć czy to normalne że w ciągu dajmy na to minuty mój silniczek osiąga temperaturę 90st ? Nie przekracza jej nawet przy ostrej jezdzie ale jakoś tak błyskawicznie ją osiąga .



greg

Post autor: greg » pn cze 02, 2008 16:27

Asin pisze:Możecie mi powiedzieć czy to normalne że w ciągu dajmy na to minuty mój silniczek osiąga temperaturę 90st
nienormalne i to raczej wina czujnik - przewó od czujnika w kierunku zegarów



Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » pn cze 02, 2008 18:42

Ale ogólnie rzecz biorąc to i tak w VW silniki szybko osiągają temperaturę 90 st. w porównaniu z innymi samochodami.

[ Dodano: 02 Cze 2008 18:44 ]
tekbar pisze:aaa i podczas jazdy czasami wskaźnik temperatury spada spada do zera i potrafi tak zostać przez dłuższa chwile a później wraca do normy czyli około 90 stopni
u mnie występował ten sam problem, skończyło się wymianą i wszystko jest ok.


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości