Problem z zamkami / wyłacznikiem oświetlenia kabiny.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Problem z zamkami / wyłacznikiem oświetlenia kabiny.

Post autor: scss » pn wrz 25, 2006 10:58

Witam grupę!

Mam pytanie:może ktoś z Was sie orientuje czy wyłącznik oświetlenia wnętrza (kabiny) w VW Bora (1997r.) jest na stałe wsadzony w zamek drzwi czy mozna jakos wymienić sam wyłącznik?
Druga kwestia o którą chciałbym Was zapytać to jest taka:
Przestała mi świecić(migać) dioda w drzwiach kierowcy informująca o zamknięciu zamków w drzwiach. W ostatnich tygodniach działała dosyć wybiórczo, ale tak średnio co trzecie zamknięcie mrygała. Auto jest zamykane z pilota. Teraz zdechła na dobre. A gdy np kilka razy zamknę kluczykiem np w zamku w bagażniku, dioda zaczyna świecić (tzn mrygać). Z tego co już sie doczytałem to prawdopodobnie któryś (któreś) z zamków nie ryglują. Czy może jest jakiś sposób na wyłapanie który bez ewentualnego rozbierania drzwi, np VAG czy np vwtoolem?
Czy to ewentualnie moze być alarm?

Dzięki za odpowiedź i pomoc.

Pozdrawiam G.
Ostatnio zmieniony pn mar 10, 2008 18:58 przez scss, łącznie zmieniany 2 razy.


Pozdrawiam Grzesiek.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn wrz 25, 2006 12:21

Dużo o tym się pisze. Najprawdopodobniej uszkodzeniu uległa krańcówka, sprawdź przy otwarciu których drzwi nie zapala się światełko w podsufitce i będziesz wiedział która to krańcówka. Z tego co wiem to trzeba wymienić cały zamek, mozna też założyć własną, osobną krańcówkę. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » pn wrz 25, 2006 13:34

A co jak po otwarciu obu przednich drzwi nie ma oświetlenia? Czasmai jak kierowcy się otwiera to jest, ale to tylko bardzo czasami :-(. Z tyłu jest ok. Czy na pewno to krańcówki? W obu drzwaich na raz?

Dzięki za odpowiedź.


Pozdrawiam Grzesiek.

Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » pn wrz 25, 2006 14:02

- włącznik światła jest w zamku - tak było w moim mk4
- często problemy z centralnym pokazuje Vag ale jak tylko nie świeci ci kotrolka a drzwi się ryglują i nie da się ich otworzyć z zewnątrz to bym olał sprawę bo namęczysz się a może być np przewód od diody gdzieś przetarty
- w twoim przypadku to dziwne że na otwarcie obu drzwi światło nie reaguje ale ja sosobiście mam już drugieg mk4 i także losowo zapala się światło wewnątrz przy otwarciu drzwi kierowcy - wydaje mi się że to jest mankamet tego rozwiązania w każdym gofrze 4(borze) tak jak np koło dwumasowe :crazy:


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn wrz 25, 2006 14:03

standard w MK4/Borkach - stycznik jest niestety w zamku.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn wrz 25, 2006 15:21

Jest to tak częsta awaria, że jest możliwość niedziałania dwóch krańcówek. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59801



Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » pn paź 23, 2006 09:05

Witam!

No i wyjaśniło się. Po rozebraniu zamka na części pierwsze okazało się że na płytce drukowanej w zamku są mikrowłaczniki i przy nóżkach dwóch z nich były zimne luty. A ryglowanie mozna w prosty sposób sprawdzić otwierając okna i zamykając auto np z pilota. Od środka należy pociągnąc za klamkę, jak drzwi są zaryglowne to nie powinny dać sie otworzyć. (Dzięki szczeniak )

Teraz tylko pozostało mi wymienić mikrowłącznik załączający oświetlenie wnętrza auta. Z boku napisane jest na nim "burgess". Wymiary to jakieś 2cm długosci x 1.2cm wysokosci x 06 grubosci. Firma jaką znalezlem w necie która podpisuje sie pod produktami burgess to http://www.saia-burgess.com/5230.asp.
Tylko nie moge znaleźć dystrybutora na Polske.

PS. Znalazłem zdjęcie tego mikrowyłącznika: http://www.agthompsonfamily.com/vw/DoorLocks7.jpg to jest ten oznacziony czerwoną strzałą.
Gdyby ktoś miał problemy z zamkiem chetnie służę pomocą, bo budowę zamków mam juz w "małym palcu" :-)

Dzieki za pomoc i porady.
Pozdrawiam G.


Pozdrawiam Grzesiek.

Awatar użytkownika
Ryba_DK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn sie 28, 2006 22:53
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Ryba_DK » pt lip 13, 2007 21:39

Witam mam ciekawą informację dla wszyskich użytkowników mk4 i bory. W seatach jest taki sam problem z krańcowym mikrowłącznikiem w zamku drzwi i właśnie na forum seata wyczytałem gdzie można kupić taki włączniczek.Co prawda nie pasuje idealnie trzeba dokonać małych modernizacji w zamku zeby zastąpić stary włącznik nowym (konkretnie trzeba dorobić 2 otworki w zamku żeby było jak przykęcić włącznik) ale gra jest warta świeczki bo koszt nowego mikrowłączniczka to 50 zł a cały zamek to ok 400-500 zł. Mianowicie można go kupić na tej stronce http://www.elfa.se./pl/ oznaczenie mikroprzełącznika to V4NCSK2 wg rozmiarów powinien pasować (rozmiary opisał kolega scss w poście http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ht=burgess jet jeszcze fotka rozebranego zamka )

P.S.
Niedługo będę się zabierał za wymianę tego włączniczka może zrobie opis z fotkami na faq :bigok:

30.07.2007 No i kiszka muszę kupić nowy zamek prawych drzwi bo po wymontowaniu i rozebraniu zamka okazało się że styki za gniazdem prze śniedziały i jak tylko lekko je dotknąłem rozsypały się w proszek .Próbowałem jeszcze wlutować się z kabelkami w ścieżkę na płytce ale to zdało się na nic :-(
Ostatnio zmieniony pn lip 30, 2007 18:43 przez Ryba_DK, łącznie zmieniany 1 raz.


SPRZEDAM MK4 PATRZ OGŁOSZENIE http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=259900

Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » sob lip 14, 2007 11:00

Hej!
Ryba_DK pisze: Mianowicie można go kupić na tej stronce http://www.elfa.se./pl/ oznaczenie mikroprzełącznika to V4NCSK2 wg rozmiarów powinien pasować
Powiem więcej, taki sam mikrowłacznik, jest i w Octaviach i w passatach B5, a kupic go mozna nie tylko w elfie!
Producentem tego mikrowłacznika jest SAIA / SABUR. Co prawda nie znam ceny ale jest przedstawiciel na Polskę w Wawie i jeżeli ktoś ma mozliwość niech zapyta u nich ile kosztuje, podejrzewam ze nie więcej jak 15 pln :-).Mi udało sie znaleźć gostka na forum elektroniki, który akurat miał do sprzedania taki mikrowłacznik.
Namiar na SAIA w wawie to:
SABUR Sp. z o.o.
ul. Puławska 303
PL-02785 Warszawa
tel. +48 (22) 549 43 53
fax +48 (22) 549 43 50


PS. Poza tym zanim kupicie proponuję wyjąć zamek i sprawdzić:
1. Czy nie ma zimnych lutów na płutce w zamku,
2. Czy rzecziny mikrowłącznik ne jest zasyfiony (u mnie na 4 przypadki 3 uratowane poprzez zwykłe poczyszczenie dyktą :-))
Pisałem jużo tym kilka razy na forumvw.


Pozdrawiam Grzesiek.

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » pn mar 10, 2008 11:05

W faq http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053 jest taki tekst:
xisio napisał/a:
- nie działa oświetlenie w środku i na drzwiach bocznych a po włączeniu świateł np. drogowych brzęczyk działa przy otwartych drzwiach - tzn. że uszkodzona jest DIODA

- nie działa oświetlenie w środku i na drzwiach bocznych a po włączeniu świateł np. drogowych brzęczyk NIE działa - uszkodzony MIKROWŁĄCZNIK.

- nie działa alarm, światła w drzwiach, centralny, bzyczek albo wszytko inne wariuje a podłączaliśmy ostatnio radio - ZLE PODŁĄCZONE RADIO (masa)
To jest na zasadzie wyboru 1 możliwej opcji? Czy sie mogą łączyć? ;)
oto moja wersja usterek:
- nie działa brzęczyk, nie działa światło na drzwiach bocznych tylko kierowcy, nie działa centralny od kierowcy, nie działa światło wewnątrz otwierając tylko drzwi kierowcy.

Brzęczyk i oświetlenie przy okazji chętnie bym naprawił jak już rozbiorę bo może ta sama przyczyna co i centralnego. Lecz ten centralny mnie dobija (muszę zamykać bagażnikiem lub od pasażera).

Zamykając drzwi od od kierowcy wogóle nie reaguje centralny - tylko mechanicznie się rygluje w tych drzwiach. Zamykając bagażnik lub od pasażera zamykają się wszystkie drzwi lecz lampka w drzwiach się nie świeci. Aby lampka się zaświeciła trzeba dodatkowo 2 razy lekko w prawo kluczykiem (tak jak się zamyka).

Muszę się przygotować, czy zaopatrzyć się w diodę, mikrozłącznik i szukać zimnego lutu tak jak w instrukcji? Mam tylko jeden dzień na naprawę (sobota) i nie mogę sobie pozwolić na etapowe naprawianie.



Awatar użytkownika
jakub1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 12:18
Lokalizacja: Oława

Post autor: jakub1982 » pn mar 10, 2008 11:46

Witam

Panowie ja miałem podobny przypadek. Nie działało mi dobrze oświetlenie i central nie rygloweł wszystkich drzwi. Co się okazało. W moim przypadku wystarczyło przeczyścić mikrowłącznik - oswietlenie wróciło - i polutować zimny lut. Wszystko wróciło do normy.
Czyli w moim przypadku
- nie działało oświetlenie - mikrowłącznik
- nie działał central - zimny lut.

Pozdrawiam :okej:



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » wt mar 11, 2008 09:09

W takim układzie rozsadnym bedzie diagnoza, czyszczenie i lutowanie (zimnych jeżeli będą). Jak nie odniesie to skutku to wtedy wymiana elementów / zamka.

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo proszę. Szczególnie ci co już to robili. Każda informacja się przyda ewentualne napotkane problemy.
:bigok:



luki3350
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 20, 2010 21:16
Lokalizacja: OLKUSZ

Post autor: luki3350 » śr lut 03, 2010 23:34

wielkie dzięki,za wszystkie sugestie.Ja w dzwiach kierowcy wymieniłem cały zamek,teraz centralny nie zamyka i nie otwiera dzwi pasarzera i nie swieci podsówitka po otwarciu tylnych dzwi za pasarzerem.Biore się wiec do poprawiania lutów i czyszczenia mikrowyłączników.Proszę tylko o radę jak dokładnie wyczyścis ten mikrostyk i takie pytanko odnosnie bagarznika.czy zamek bagarznika steruje wszystkimi dzwiami?z góry dzięki za odpowiedzi



Awatar użytkownika
error6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt maja 06, 2008 15:49
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: error6 » czw lut 04, 2010 08:06

U mnie w MK4 zamek bagaznika steruje wszystkimi drzwiami. Jest to przydatne, gdyż jakims dziwnym sposobem to jedyny zamek ktorego zima nie rusza, daje sie go przekrecic nawet w najwieksze mrozy i otworzyc cale auto



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 42 gości