Swiece zarowe dlugo grzeja?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

vorester
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw sie 30, 2007 17:28
Lokalizacja: Kielce

Swiece zarowe dlugo grzeja?

Post autor: vorester » pt sty 04, 2008 16:42

Witam wszystkich posiadaczy golfow mam prozbe wiem ze temat był poruszany wiele razy mam golfa III 1,9 Tdi 95r przyszły duze przymrozki i nie jestem pewien czy grzeja mi wszyskie swiece bo jesli nawet podgrzeje 2 3 razy to i tak musze ze 30 sekund krecic az mi szkoda akumulatora a mam prawie nowy jak sprawdzic swiece zarowe jak je odkrecic jaki jest klucz potrzebny bardzo prosił bym o odpowiedz pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt lut 05, 2008 20:20 przez vorester, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » pt sty 04, 2008 17:19

Za dobry start w TDI nie tylko świece są odpowiedzialne.Czujnik temperatury,paliwa oraz kąt wtrysku.Proponuje podpiąć się pod VAG i świece sprawdzić.Świece nie pamiętam którym się odkręca.Świece sprawdzić można omomierzem oraz wykręcając ją i podłączając do aku i jak się zaczerwieni czubek to jest OK,ale to takie prowizoryczne sprawdzenie. :bigok:



vorester
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw sie 30, 2007 17:28
Lokalizacja: Kielce

co zrobić

Post autor: vorester » pt sty 04, 2008 17:27

kolego ale jak sprawdzic samemu bo podpinanie pod vag to wszystko kosztuje omomierza tez nie mam i nie wiem co mam teraz zrobic czy wykrecic i sprawdzic czy grzeja czy wystarczy sprawdzic czy iskrzy przewodem co mi radzicie? po napewno mam cos nie tak jest -15 i jak podgrzałem go 2 3 razy to musiałem go jescze troche pomeczyc a puzniej jak by nie była rowna praca silnika tak sie dzieje w szczegolnosci rano



Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Post autor: jasiek21 » pt sty 04, 2008 17:40

jak Ci potem nierówno pracuje to na bank któraś świeca, u mnie przy 2 sprawnych telepało, a przy sprawnych problemu nie ma. Możesz sprawdzić przewodem czy iskrzy, ale nie sprawdzisz, czy grzeją się właściwie. Kąt wtrysku to dosłownie godzina roboty. Zresztą widzę, że z kielc jesteś, nie macie tam jakichś spotów, żeby Cię ktoś podpiął.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » pt sty 04, 2008 17:46

vorester, najlepiej wykręcić i sprawdzić i to każdą.Podlączyć plus do czubka świecy a minus to tam gdzie się styka z głowicą jak jest wkręcona i po sprawie.Metoda najprostsza i najtańsza.U mnie też rano jak zapale to szarpie silnikiem ale pali po pierwszym grzaniu świec po góra 5 sekundach kręcenia.Podejrzewam że wina leży u mnie w jakiś czujniku albo kąt wtrysku a tutaj VAG niezbędny ale jak ma się laptopa albo stary PC to tylko kabel kupić a oprogramowanie to z netu się ściąga i się podłączasz kiedy chcesz :bigok:



vorester
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw sie 30, 2007 17:28
Lokalizacja: Kielce

Post autor: vorester » pt sty 04, 2008 17:53

dzieki koledzy chyba tak zrobie odkrece i sprawdze kazda po kolei potrzebny jest jakis specjalny klucz by odkrecic swiece i po jakim czasie musza sie nagrzac pozdrawiam p.s.a ile taki kabelek kosztuje i trudne jest podpiecie go do kompa tzn czy laik moze sam sobie sprawdzic co jest nie tak w swoim golfiku?
Ostatnio zmieniony pt sty 04, 2008 17:55 przez vorester, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » pt sty 04, 2008 18:01

vorester pisze:i po jakim czasie musza sie nagrzac
klika sekund

Jeśli chodzi o kabelek to podpinasz go w kompie przez USB albo port COM.To zależy jaki się kupi :bigok:

A tu masz przykładowe ceny takich kabli znaczy interfejsów :dol:

http://allegro.pl/search.php?string=interfejs+VAG



lisekelk1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 31, 2008 21:49
Lokalizacja: mazury

Post autor: lisekelk1982 » wt lut 05, 2008 00:29

kolego klucz 10mm i wysoki



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » wt lut 05, 2008 09:47

vorester pisze:a mam prawie nowy jak sprawdzic swiece zarowe
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=144745



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości