ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
voyteck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 15:11
Lokalizacja: LZA

ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: voyteck » ndz lut 03, 2008 18:43

pomocy... od pewnego czasu zauwazyłem ze w zbiorniczku wyrównawczym w moim golfie td znajduje sie dosyc spore cisnienie co moze byc tego przyczyną.



Awatar użytkownika
pavello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: pt sie 04, 2006 20:23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: pavello » ndz lut 03, 2008 20:12

co znaczy duze?to ze plyn znajduje sie pod cisnieniem to normalne,dlatego w instrukcji jest wyraznie napisane zeby nie otwierac korka od zbiorniczka wyrownawczego, gdy silnik jest cieply,gdyz jest on pod cisnieniem.
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2008 17:41 przez pavello, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images12.fotosik.pl/63/ec7bc7e88b6fa39c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » pn lut 04, 2008 16:28

Dokładnie jest to obieg zamknięty gdzie podczas normalnej pracy (przepływu) wytwarza się ciśnienie. Biada tobie otwierać po rozgrzaniu silnika! Grozi poparzeniem rąk i wypływem cieczy...


Dziki

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn lut 04, 2008 16:31

voyteck, normalne ze tam jest ciśnienie !!!!
jeśli musisz otwierać na rozgrzanym silniku to rób to bardzo uwaznie i ostrożnie !!! w przeciwnym razie moze być kipesko



Awatar użytkownika
voyteck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 15:11
Lokalizacja: LZA

Post autor: voyteck » pn lut 04, 2008 20:09

Wielkie dzięki panowie. mam jeszcze jedno pytanko związane z tym ciśnieniem. Czy usterka pompy wodnej lub nieszczelność zwiększa ciśnienie w tym zbiorniczku?



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pn lut 04, 2008 20:31

Inna sprawa jesli masz peknieta glowice, wtedy bedzie ci wyganiac plyn ze zbiorniczka.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » pn lut 04, 2008 21:09

albo" wydmuchało"uszczelkę pod głowiącą ...szczególnie jak pojawiło ci się to po porządnym zagrzaniu i przeganianiu auta...u mnie moge odkrecic korek i pojawia się lekkie pssyt ,płynu nie wygania nawet na ciepłym...awaria pompy i nieszczelnosci napewno niezwiękrzą ci cisnienia w zbiorniczku wyrównawczym wręcz przeciwnie
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2008 21:12 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.



grinio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 27, 2006 18:34
Lokalizacja: Piwniczna

Post autor: grinio » wt lut 05, 2008 09:42

W korku jest zaworek który przy określonym ciśnieniu się otwiera i upuszcza nadmiar cisnienia razem z płynem przeważnie, więc jeżeli nie wyzuca płynu ze zbiorniczka to nie ma się czym martwić . Tak ma być !
Pozdrawiam



Sean Dilon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw maja 17, 2007 16:32
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Sean Dilon » śr lut 06, 2008 16:57

Witam. Tak sie składa ze ja właśnie miałem taki problem ze wywalało mi płyn własnie przez ten zbiorniczek.. wszyscy obstawiali uszczelke.. a co sie okzało.. własnie pompa wody była nieszczelna poklejona silikonem po poprzednim właścicielu.. robiłem akurat rozrzad i myślałem ze odrazu uszczelke wymienie tymczasem mechanik jak zobaczył tą pompe kazal sie wstrzymać z tą uszczelka wymienił pompe i do tej pory nie mam zadnych problemów z płynem.. takze moim zdaniem akurat pompa wody ma spory wpływ na ten zbiorniczek.. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
voyteck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 15:11
Lokalizacja: LZA

Post autor: voyteck » śr lut 06, 2008 22:35

mi wlasnie wyrzuca plyn chlodzacy na rozgrzanym silniku a pompa wody własnie mi troche przecieka...auto przyspiesza bardzo dobrze nie ma zadnych objawów ktore by mowily ze to wlasnie uszczelka poza tym cisnieniem w zbiorniczku



Sean Dilon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw maja 17, 2007 16:32
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Sean Dilon » czw lut 07, 2008 00:54

Więc najprawdopodobniej masz ten sam problem co ja.. koszty wymiany i sama pompa nie są drogie.. także mozesz spróbować napewno duzo taniej cię wyniesie niz wymiana uszczelki.. oczywiscie pod warunkiem ze to nie uszczelka.. u mnie pomogło.. na wszelki wypadek podjedz do jakiegos mechanika niech rzuci okiem.. Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości