wymiana oleju w skrzyni biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 18:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

wymiana oleju w skrzyni biegow

Post autor: piru » czw cze 28, 2007 09:21

Zauwazylem ze w mojej golfinie zaczyna sie slimaczyc pod skrzynia biegow. Kap, kap, kap raz na jakis czas. Sladów nie zostawiam ale jak sie pojezdzi wiecej i zajrzy to pod skrzynia wisi sobie kropelka oleju. Biegi po nagrzaniu tez gorzej zaczynaja wchodzic. Gorzej w sensie z wiekszym oporem wchodzi jedynka. Teraz mam pytanko :hmm: Planuje wymienic olej w skrzyni ale nie mam bladego pojedzia gdzie sa korki wlewu i spustu. Spustu sie domyslam ze pod skrzynia ale wlewu gdzie ? Jaki olej wlac i czy sie wogole przejmowac ? Skrzynia 4 - biegowa i jak sie rozpier..... to trzeba bedzie wstawic 5-cio biegowa. Ale trzoszke roboty przy tym bedzie i mechanik bedzie musial zarobic (brak warunkow do wymiany samemu). Wiec wszelkie pomocne opinie jak najbardziej oczekiwane. Moze jakies pomocne zdjecie sie znajdzie u kogos ? A ze lubie :pub: to sie czlowiek odwdzieczy :hmm:


moja bestia :grin:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318356

http://www.vwvento-fans.com/index.php?option=com_content&task=view&id=173&Itemid=1

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw cze 28, 2007 11:03

HEy
Widze ze kolega tez chce sie bawic w zmiane oleju w skrzynce.
Ale nalezy sie powaznie zastanowic. :II
Korek jest widoczny po odkreceniu lewego przedniego( :) ) koła korek na klucz imbusowy 17mm (17) . Ale uwazaj niesamowicie dokrecony (jak to sie mowi ile fabryka dała :) ). Sam narazie sie poddalem co prawda nie amm klucza ale zrobilem przejsciuwki i nawet pukałem młotkiem i nic. Tylko mam since od chybien na rekach. heh. Trzeba miec dobry klucz bo kiczowate zjezdzaja sie w mgnieniu oka. A dojscie tez zbyt ciekawe nie jest. Ale jak to sie mowi damy rade. Zycze powodzenia
Ps korek spustowy jest u mnmie (golf GL 1,6) bna srube prawdopodobnie 13 pod skrzynia.

:))


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » sob lis 24, 2007 23:47

Ja żeby odkręcis korek spustowy i wlewowy musiałem użyc klucza pneumatycznego, bo grzechotka z 0,5m roczka nie dała rady;/ Po jakiego grzyba tak mocno to zakręcali??


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Awatar użytkownika
JVC82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lis 02, 2007 13:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: JVC82 » czw lis 29, 2007 00:19

wlasnie tydzien temu wymienialem olej...okrec przednie lewe kolo i skrec w lewo kierownica bedziesz mial lepszy dostep z boku skrzyni zobaczysz dwa korki na imbus 17 dolny to zlewowy gorny wlewowy oczywiscie jesli chcesz tylko dolac odkreasz gorny bedziesz potrzebowal strzykawki i jekiejs rurki...ahaaa wazne jest aby auto stalo w poziomie zeby nie wlac za duzo oleju do skrzyni...u mnie caly literek wlalem..polecam Magneti Marelli :okej:



szula88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:05
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: szula88 » czw gru 13, 2007 21:35

Witam, mam problem, mianowicie, chce wymienic olej w skrzyni, a nie wiem ile go tam wlac, jest w VW takie cos jak korek lub wskaznik stanu max oleju ? Albo na oko ile oleju powinno sie wlac do skrzyni ??
Z gory dzieki za odp i pozdro



Awatar użytkownika
Votek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw gru 23, 2004 23:05
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Votek » czw gru 13, 2007 22:18

szula88 pisze:Witam, mam problem, mianowicie, chce wymienic olej w skrzyni, a nie wiem ile go tam wlac, jest w VW takie cos jak korek lub wskaznik stanu max oleju ? Albo na oko ile oleju powinno sie wlac do skrzyni ??
Z gory dzieki za odp i pozdro
olej wlewasz do tego momentu aż olej zacznie wulewać sie tym otworem co wlewasz, ważne aby auto stało w miarę w poziomie, a oleju do skrzyni wchodzi jakieś 1,75 chyba


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=165851&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=167][b]>>>>>Moje MK3<<<<<[/b][/size][/url]

M!C
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr sty 10, 2007 13:52
Lokalizacja: płock
Kontakt:

Post autor: M!C » pt gru 14, 2007 19:36

___własnie dzis wymieniałem olej w skrzyni bardzo prosta sprawa 50zł i paptrzyłem troszke jak to w serwisie robią :) poprostu bajka:D :bigok:


MKII PO MALYCH POPRAWKACH http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=115409

szula88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:05
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: szula88 » czw gru 20, 2007 14:57

mam problem, mianowicie, korek wlewowy jest u mnie jak na 020 rysunku od "damcio151", korek spustowy jest pod skrzynia, na tzw "gwiazdke", odkrecilem korek spustowy, a tam nic, nawet kropelki :grrr:, odkrecilem korek wlewowy, z boku, dolalem troszke i zaczelo mi sie przelewac, nie wiem co robic (samochod stoi na rownej nawierzchni) :( pomozcie prosze, chce wymienic caly olej w skrzyni, bo wiem, ze od nowosci nie byl wymieniany, z gory dzieki za odp



M!C
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr sty 10, 2007 13:52
Lokalizacja: płock
Kontakt:

Post autor: M!C » czw gru 20, 2007 18:10

___stary wlej tam 1,5litra i z głowki jak nic nie grzechocze w skrzyni to smigaj :bigok:


MKII PO MALYCH POPRAWKACH http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=115409

pako.tomasz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr sie 08, 2007 20:06
Lokalizacja: Jawiszowice
Kontakt:

Post autor: pako.tomasz » sob sty 05, 2008 00:40

ma taki proste-głupie pytanie. Co ile najlepiej wymieniać olej w skrzyni? Jest na to jakieś kryterium?



pawulon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:37
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: pawulon » pn sty 07, 2008 13:56

najlepiej nie wymieniac a co najwyzej uzupełniac stan / no chyba ze masz robote skrzyni albo powazny wyciek



Awatar użytkownika
grzecho87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: czw cze 07, 2007 07:40
Lokalizacja: Brzesko
Kontakt:

Post autor: grzecho87 » wt maja 06, 2008 21:35

witam.chciałem wymienić olej w skrzyni i mam pytanie bo kolega napisał:
najlepiej nie wymieniac a co najwyzej uzupełniac stan / no chyba ze masz robote skrzyni albo powazny wyciek
czy w takim wypadku moge dolać innego oleju bo nie wiem jaki tam jest??



Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » wt maja 06, 2008 22:41

Do skrzyni powinno sie lac olej plół syntetyczny 1L/25PLN do skrzyni weszło 1.8L
Od wymiany zrobiłem 7tys/km i skrzynia dotej pory sucha :grin:


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » wt maja 06, 2008 22:53

do skrzyni leje sie tylko olej full syntetyk!!! 75W90 albo 75W80 nie pamietam ale tylko pelen syntetyk, spełniajacy norme GL4. Takich juz jednak nie kupisz wiec mozna lac GL4/5. Nie lej GL5 bo synchronizatory w skrzyni posypia cie sie bardzo szybko



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości