Zamarzly zamki w drzwiach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gladi1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 25, 2007 21:40
Lokalizacja: Kraków

Zamarzly zamki w drzwiach

Post autor: gladi1978 » sob gru 01, 2007 11:48

Witam wszystkich, jestem tu nowy a niedawno zaopatrzyłem się w Golfa IV'98.
Jakieś 3 tygodnie temu po otwarciu drzwi od strony pasażera(przednich) nie mogłem ich zatrzasnąć. Pojechałem do mechanika,któy stwierdził, że zamarzły zamki w drzwiach prawych(przód i tył) coś tam przy nich podziałał i wszystko było ok.
Wczoraj to samo, po otwarciu prawego przodu i tyłu nie było możliwości zamknięcia-mimo wielokrotnego trzaskania drzwi nie zaskakiwały i wracały do mnie(zamkneły się po podgrzewaniu delikatnym, choć wcale nie jestem pewien, czy to pomogło) - dodam, że wczoraj było około zera i zamki spokojnie wytrzymały tydzień temu dużo niższa temperature. Mechanik stwierdził, że zamki do wymiany, ale to jest 1000 PLN!!!!
RATUJCIE CO ROBIĆ????????????????????????????
Ostatnio zmieniony sob gru 01, 2007 13:47 przez gladi1978, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob gru 01, 2007 11:51

gladi1978 może wystarczy je powykręcać, przemyć w benzynie ekstrakcyjnej i ponownie przes,arować smarem w spreju - być może ktoś już smarował zamki jakimś preparatem który "kleji" zamki


:-k ...

gladi1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 25, 2007 21:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gladi1978 » sob gru 01, 2007 11:55

hej, dzięki za podpowiedź, być może rzeczywiście tak było. Pytanie tylko czy przeciętny użytkownik auta jest w stanie sobie z tym poradzić? Czy zamek jest w prosty sposób rozbieralny??? Czy muszę z tym jechać do mechanika - tylko innego, bo ten u którego byłem powiedział, że to nic nie da, bo zamki zostały posmarowane i jeżeli teraz to nic nie dało to znaczy, że nic im już nie pomoże:(((



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob gru 01, 2007 11:58

gladi1978 pisze:Pytanie tylko czy przeciętny użytkownik auta jest w stanie sobie z tym poradzić? Czy zamek jest w prosty sposób rozbieralny???
słuchaj święci garnków nie lepią - da sie to samemu zrobić, pomocna jest w tym książka "sam naprawiem..."


:-k ...

Awatar użytkownika
Krzycho78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr mar 14, 2007 23:33
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Krzycho78 » sob gru 01, 2007 16:30

gladi1978, jak masz troche pojecia o majsterkowaniu i masz jakies suche miejsce (nr garaz), odpowiednie narzędzia (klucze torx, klucz 10mm, śrubokręt) i ok 2h na jedne drzwi to sobie bez problemu poradzisz.
Do przesmarowania zamkow na nowo polecam bialy smar w sprayu


Krzycho
MK5 '08 GT Sport ---> [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=546073]Kartoteka[/url]
[color=#FF0000]w sprawie liczników MFA+, stagingu, immo, wiązek pisz na emaila[/color]

Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Zamarzly zamki w drzwiach

Post autor: mojama » sob gru 01, 2007 19:15

gladi1978 pisze: RATUJCIE CO ROBIĆ????????????????????????????
Ja bym sprawdził czy linka idąca z zamka do klamki nie jest zbyt mocno naciągnięta. Może pod wpływem ujemnej temperatury coś tam sie jeszcze bardziej kurczy i jeszcze bardziej napina tą linkę która ciągnie zamek i efekt jest taki jakby klamka była cały czas pociągnięta czyli drzwi nie chcą się zamknąć.
Trochę to naciągana teoria, ale sprawdzenie tego to 5 minut.
Ostatnio zmieniony sob gru 01, 2007 19:17 przez mojama, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości