boczki przód - demontaż

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

boczki przód - demontaż

Post autor: arti.sa » pn paź 08, 2007 20:44

witam, moze ktoś podpowie czy sa na jakiś srubach jazeli tak to gdzie lub czy same szpilki?
moze ktoś dysponuje fotkami lub jaks instrukcja, nie chce cos urwac lub polamac...
"szukajka" nic nie znalazła na ten temat



OZW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 07, 2007 02:27
Lokalizacja: Dublin

Post autor: OZW » pn paź 08, 2007 22:54

Niebardzo rozumiem o co chodzi. Masz na mysli caly bok drzwi (tapicerke)?


dużo jeżdże i lubię jeździć, ale jak jeżdżę po autostradach, to czasami zdarza się, że widze takich wariatów co zapierd...a, aż głowa puchnie....
ledwo co ich wyprzedzam

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Re: boczki przód - demontaż

Post autor: kiss » pn paź 08, 2007 23:17

Obrazek



Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » pn paź 08, 2007 23:19

Są i zatrzaski i śruby, śruby na "krzyżaka" znajdują się pod rączką, trzeba podważyć najlepiej płaskim śrubokrętem górna, zewnętrzną część rączki uważając żeby nie zostawić rys najlepiej zacząć od dolnej krawędzi na granicy plastiku i tapicerki, czasami bardzo mocno to siedzi, korbki od szyb bardzo prosto się zdejmuje, trzeba przesunąć plastkiowy pierścień znajdujący sie miedzy samą korbką a tapicerką, jest to na zatrzasku po prostu przesuwamy go w bok i już możemy ściągnąć klameczkę do siebie, na dolnej krawędzi tapicerki są jeszcze śruby na "torksa" i o ile pamiętam (ale tego nie jestem pewien) jest jeszcze jedna śrubka na krawędzi tapicerki tak jak by pod lusterkiem , w miejscu gdzie tapicerka spotyka sie z trójkątem w którym jest twetter,a le to sobie sprawdz dokładnie krawędz tapicerki czy są tam jakieś śruby czy nie bo juz nie pamietam dokądnie jak jest w golfie...dodatkowo w wersji z elektrycznymi szybami w drzwiach kierowcy śruby na "krzyżaka" znajdują sie pod przełącznikami które trzeba wyciągnąć do góry ale najpierw trzeba wyciągnąć kawałek rączki dokładnie ten element za który ciągniemy zamykając drzwi tym razem schodzi jego wewnętrzna część ściąga sie ja jak by w stronę środka drzwi, w stronę tapicerki i wtedy dopiero możemy wyciągać cały ten panel z przełącznikami, jak już mamy odkręcone wszystkie śruby to ciągniemy do ciebie tapicerkę najlepiej zaczynając od dołu bo u góry wszystko sie jeszcze trzyma na rygielku i krawędzi która zachodzi za blachę po to aby dobrze przylegała do szyby, jak już may zatrzaski za sobą to wyciągamy tapicerkę do góry tak żeby górna część wyszła z miedzy szyby i wspomnianego wcześniej kawałka blachy... nie wiem czy wystarczająco jasno to opisałem bo bez fotek to trudno dokładnie sprecyzować co i gdzie...

[ Dodano: 08 Paź 2007 23:23 ]
No właśnie to chciałem powiedzieć z czym kolega kiss mnie uprzedził o dwie minuty, i to bez zbędnego komentarza:P :) nic dodać nic ująć wszystko jest na rysunku.



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » wt paź 09, 2007 08:51

o to mi chodziło Panowie - dzieki bardzo

aaa jedno pytanko czy "dzwignię" do otwierania drzwi z dżoyem do lusterek trzeba kjakoś wcześniej wyjąć?
chodzi mi o ten cały element czy zdejmuje sie razem z tapicerką nie ruszając a później rozłącza?
Ostatnio zmieniony wt paź 09, 2007 09:00 przez arti.sa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt paź 09, 2007 11:01

arti.sa pisze:czy zdejmuje sie razem z tapicerką nie ruszając a później rozłącza?
Tak. Zdejmujesz całość a potem od środka odepniesz.



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » wt paź 09, 2007 19:53

1 raz i po bólu... ;) teraz mozna z zamknietymi oczami rozbierać
ale te drzwi to normalnie pancerne w srodku doadkowa blacha zakrecona i co gorsza
jeszcze ponitowana... nie dostalem sie do zamka prrzez te nity, chyba i krancowki poszły ale musze jeszcze poczytac temat o zamkach jest tego sporo i cos mi moze podpasuje do usterki

ale sobie przy okazji popatrzylem ile mi bedzie trzeba materiału do wygłuszenia .... :D

[ Dodano: 25 Paź 2007 11:25 ]
to kolejne pytanie - jak się zabrać do tych nitów?
chodzi mi o zdemontowanie blachy... nie jest nitowana do jakiś prowadnić szyby itp.?
czas zacząć wygłuszanie i przy okazji do zamków się dostanę
bo normalnie na fabryce już dłużej się nie da słuchać a wszystko lezy gotowe

radyjko pioner deh4000, przód powerbass s6c, piec crunch MBX, buuu intertechnik mds08
az zal du... sciska ze to wszystko czeka :grin:



Awatar użytkownika
kenzy17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 499
Rejestracja: pn lip 20, 2009 22:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: kenzy17 » pn kwie 12, 2010 17:01

Szybka foto porada demontażu boczków dedykowana dla kolegi radmak :bigok:

Potrzebne narzędzia :
1.Klucze torx dokładnie T20
2.Śrubokręt gwiazdkowy 2 rodzaje końcówek [ ewentualnie 1 średnia ]
3.Śrubokręt płaski mały

Rozpoczynamy pracę [ sorki za jakość zdjęć ,wszystko było robione w przyśpieszonym tempie ] :helm:


1
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



szybka aktualizacja fotek dla ligudom sorki za zła kolejność poprawię to jak będę miał czas
Ostatnio zmieniony wt mar 22, 2011 17:38 przez kenzy17, łącznie zmieniany 3 razy.


Moje MK IV
viewtopic.php?t=281804" onclick="window.open(this.href);return false;
-1- Połączyła nas Pasja-upiększania naszego codziennego środka poruszania ...
-2- Proste są dla szybkich samochodów - Zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae ...

Awatar użytkownika
radmak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt kwie 06, 2010 21:47
Lokalizacja: WE
Kontakt:

Post autor: radmak » pn kwie 12, 2010 17:13

Bóg zapłać towarzyszu :)
Bardzo dobra foto porada :)

Wielka Dziękóweczka :)



Zamordysta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 00:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Zamordysta » wt kwie 13, 2010 07:41

A możesz mi powiedzieć jak zdjąć ta blachę ?ona jest jakoś pointowana czy na śruby?bo wpadała mi śruba od wkładki i muszę ją wyjąć:/



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » wt kwie 13, 2010 07:45

Blacha jest przykręcona do drzwi śrubami na klucz 10. Nie wiem jednak, czy do wydostania śruby ręką nie będziesz musiał wyjąć jej wogóle. No chyba, że magnesem dasz radę.



Zamordysta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 00:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Zamordysta » wt kwie 13, 2010 08:55

raczej zdejmę całą blachę bo tez pierścień chyba mi spadł ten do dociskania wkładki wiec się troszkę pogrzebie :P dzięki:D



kapsel88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 06, 2009 18:49
Lokalizacja: Gorzów wlkp

Post autor: kapsel88 » wt kwie 13, 2010 19:05

a pomógłby ktos z tylnymi boczkami wersji 3 drzwiowej, nie chcem polamac czegos, jak sie za to zabrać i gdzie sa zlokalizowane zaczepy



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » wt kwie 13, 2010 19:37

Proszę, może pomoże
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości