Łącznik elastyczny kolektora wydechu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

borys1966
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: wt sty 10, 2006 16:45
Lokalizacja: małopolska

Łącznik elastyczny kolektora wydechu

Post autor: borys1966 » pn wrz 10, 2007 20:53

Mam pytanie odnośnie łącznika elastycznego który łączy kolektor z dalszą cześcia rury wydechowej. W jaki sposób jest on mocowany na rurze czy jest on skręcany jakąś opaską czy może spawany do rury. Niewiem czy poradze sobie sam w garażu czy trzeba autko odwiaź do mechanika?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn wrz 10, 2007 20:58

ta siatka jest orginalnie felcowana , a jeśli chcesz ją wymienic to mussz spawac , inaczej nie da rady



borys1966
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: wt sty 10, 2006 16:45
Lokalizacja: małopolska

Post autor: borys1966 » pn wrz 10, 2007 22:41

tak też myślałem że bez wizyty u mechanika sie nie obejdzie. I to chyba musi być szczelny spaw bo by spaliny uciekaly. Ok dzięki za info.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » wt wrz 11, 2007 00:06

Nie wiem jak ma 1,6, ale w moim jest osobny element, składający się z łącznika elastycznego i kawałków rur, z jednej strony kwadratowy kołnierz na 4 śruby do kolektora, z drugiej okrągły na chyba dwie do katalizatora. Zauważyłem już 1,5 roku wcześniej, że wierzchnia warstwa siatki zaczyna puszczać, ale wewnątrz "harmonijka" była cała. Jak tylko zaczął odrobinkę puszczać prześwietliłem temat - i swierdziłem, że jak sam nie masz kanału, dobrej spawarki i nie byle jakich umiejętności to nie opłaca się kupować samej siatki i wstawiać. Siatka miała kosztować około połowy całego elementu taniej firmy IZAWIT, więc nawet biorąc pod uwagę że sam wymieniałem i mam do kogo jechać spawać - gra nie warta świeczki, wykręcać, transportować itd. Starą rurę mam na zapas, to co innego, jak nowa się zestarzeje to w tą oryginalną fabryczną wstawię siatkę. Jak minie gwarancja na tego IZAWITA to się przyda :D Element aluminiowany kosztował coś koło stówki. Poza tym już z rok śmiga tylny tłumik tej firemki i jest OK.

Opłaca się wstawiać same siatki głównie gdy nie ma tanich a przyzwoitych zamienników, a także gdy stanowią jeden element z katalizatorem. :smoke:



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » wt wrz 11, 2007 08:52

Raczej trzeba szczelnie pospawać :grin:



Awatar użytkownika
mikan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 12:55
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Post autor: mikan » wt wrz 11, 2007 08:58

hmm,siatka,kaszanka albo wlasciwie łacznik elastyczny kosztuje w granicach 40zl firmy jmj,nie musisz nic wykrecac tylko jedziesz do jakiegokolwiek blacharza albo gdzies gdzie zajmuja sie tlumikami,tam najlepiej bo beda wiedziec jak sie zabrac,wycinaja stara czy tam odkrecaja, wspawuja nowa i heyah,30zl spawanie moze kosztowac,



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » wt wrz 11, 2007 09:05

Tez tak myslalem i stracilem 300,- :hmm:
Pojechalem z nowym lacznikiem do mechanika,mialo byc pol godziny roboty,Okazalo sie ze mimo psikania preparatami ukrecilo 2 sroby przy kolektorze-heja banana zrzucaj kolektor,zeby odkrecic tamte sruby,nowe uszczelki,Przy okazji wymienilem ten lacznik ale na nowy cale to kolano.Qrwa mac trzeba jakis sport kolektor i wydech z nierdzewki caly i bedzie z grzywki :satan:



Awatar użytkownika
mikan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 12:55
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Post autor: mikan » wt wrz 11, 2007 09:08

to nie wiem,jakis sredni ten mechanior,znajomi tak robia i jest ok, ja z wydechem zawsze jezdze do kolesi co maja firme od 40 lat zamujaca sie tylko wydechami,3 podnosniki i tyle w tym rzezbia,duzo straciles na tym serio,bywa



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » wt wrz 11, 2007 09:10

dobry spec jest.
tak jak napisales zdarza sie,temperatura tam tez panuje nie zla wiec nie ma sie co dziwic ze zapieka sie to.Pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 58 gości