Strumienica zamiast katalizatora

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Patyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 12:48
Lokalizacja: Bogatynia

Strumienica zamiast katalizatora

Post autor: Patyk » wt sie 28, 2007 23:29

Witam mam pytanie. Mam golfa II 1.3 NZ i chciałbym zamienić katalizator na strumienice ale co wtedy z sondą lambda?? i czy wtedy auto pali dużo więcej paliwa??
Ostatnio zmieniony ndz wrz 02, 2007 01:58 przez Patyk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
andrew19_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1572
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: andrew19_86 » śr sie 29, 2007 07:47

...,a po co chcesz zmieniać kata na strumiennice?


:los2: Nocne Mary Squad :los2:
:satan: Tata NM synka :satan:

Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » śr sie 29, 2007 14:27

PO CO,BEDZIE CI BRDZIEJ PIERDZIEC TYLKO, ZRESZTA TO 1.3 WIEC TU NIC NIE POMOZE.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » śr sie 29, 2007 14:38

x27 pisze:PO CO,BEDZIE CI BRDZIEJ PIERDZIEC TYLKO, ZRESZTA TO 1.3 WIEC TU NIC NIE POMOZE.
Jasne, zeby miec wieksza moc musi byc 16v tak jak ty masz.
Ja mam silnik NZ i mam strumienice zamiast kaltalizatora. Nie wiem czy poprawia to osiagi bo juz takiego kupilem. Silnik chodzi ale uzywam benzyny tylko do odpalania bo jezdze na gazie. Jak odepniesz kostke od sondy to silnik bedzie ci chodzil normalnie, nie wiem jak bedzie ze spalaniem. Ja mam wypieta kostke.
Wypnij kostke i zobacz czy nie bedzie wiecej palil, jezeli nie wzrosnie spalanie i praca silnika bedzie ci odpowiadac to mozesz spokojnie wycignac kata.
Ja nie mam kata i ostatni mam przelotowy iladnie mruczy



Awatar użytkownika
Grzembol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt sty 12, 2007 21:56
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Grzembol » pt sie 31, 2007 12:51

a co koledzy powiecie o strumienicach z allegro?
np: http://moto.allegro.pl/item228910423_st ... mocja.html
albo: http://moto.allegro.pl/item229951877_st ... _mocy.html
ogolnie chcialbym podniesc troche mocy w swoim mk2 1.6 tylko zastanawiam sie od czego zaczac i myslalem wlasnie nad stumienicą.


[url=http://janek4087.prophp.org/motoryzacja.html]Poradniki m.in.o motoryzacji[/url]

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt wrz 04, 2007 16:38

Moim zdaniem strumienica nie podnosi mocy. To jest tylko zludzenie bo silnik glosniej pracuje a ty sie nastawiles psychicznie ze bedzie lepiej i po jej zalozeniu odczuwasz przyrost mocy- to jest tak samo jak z magnetyzerami



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt wrz 04, 2007 16:45

Jest taki temat podwieszony "Stozki, magnetyzery, strumiennice..-zobacz zanim napiszesz" więc po co w kółko o tym samym pisać ? Struminica nic nie da a może zaszkodzić więc zmarnowana kasa.


=-Pinhead-=

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » śr wrz 05, 2007 10:23

nie wiem w jaki sposob moze zaszkodzic, ale tu sa opinie MASTEROW ze moze i niech tak zostanie:) bo na pewno nie wydmucha uszczelki pod glowica czy wypali gniazda zaworowe...bo z takimi opisami na forum sie spotkalem..spaliny sie nie cofna z uwagi na budowe strumienicy..jesli masz padnietego kata to zawsze mozna sobie zalozyc jakas luske w ksztalcie katalizatora i to tyle..koszt niewielki bo 60zl



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr wrz 05, 2007 15:22

haps pisze:nie wiem w jaki sposob moze zaszkodzic
Czyli nie wiesz jak działa wydech. Zjawiska falowe, pojemność układu itp.
bo na pewno nie wydmucha uszczelki pod glowica czy wypali gniazda zaworowe...spaliny sie nie cofna z uwagi na budowe strumienicy..
Poczytaj sobie troche o strumienicach i wydechcach http://www.tuning-serwis.pl/upload/Stru ... szerne.doc

"...W rezultacie pozostaje pusty tłumik z łuskami, które działają jak zwężki Venturiego blisko silnika. Umieszczenie takiej strumienicy przy silniku, który ma układ np. recyrkulacji spalin, gdzie współczynnik reszty spalin ma duże znaczenie - spowoduje zakłócenie procesu spalania zubożonego ładunku, doprowadzając w konsekwencji do uszkodzenia pierścieni tłokowych, uszczelki pod głowicą czy wypalenia zaworów wydechowych."


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
andrew19_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1572
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: andrew19_86 » śr wrz 05, 2007 19:39

dlatego jak już się ktoś upiera przy strumiennicy to najlepiej założyc ten shit zamiast drugiego tłumika :bigok:


:los2: Nocne Mary Squad :los2:
:satan: Tata NM synka :satan:

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » śr wrz 05, 2007 21:16

Pinhead pisze:
haps pisze:nie wiem w jaki sposob moze zaszkodzic
Czyli nie wiesz jak działa wydech. Zjawiska falowe, pojemność układu itp.
bo na pewno nie wydmucha uszczelki pod glowica czy wypali gniazda zaworowe...spaliny sie nie cofna z uwagi na budowe strumienicy..
Poczytaj sobie troche o strumienicach i wydechcach http://www.tuning-serwis.pl/upload/Stru ... szerne.doc

"...W rezultacie pozostaje pusty tłumik z łuskami, które działają jak zwężki Venturiego blisko silnika. Umieszczenie takiej strumienicy przy silniku, który ma układ np. recyrkulacji spalin, gdzie współczynnik reszty spalin ma duże znaczenie - spowoduje zakłócenie procesu spalania zubożonego ładunku, doprowadzając w konsekwencji do uszkodzenia pierścieni tłokowych, uszczelki pod głowicą czy wypalenia zaworów wydechowych."
Ja mam wsadzona strumienice zamiast kata juz od jakis 4-5 lat i jeszcze mi nie wydmuchalo uszczelki, nie uszkodzilo pierscieni, itp. Nie wierze w to ze strumienica pomaga ale zgodze sie z tym o zjawiskach falowych w wydechu. Czasami moze zaszkodzic ale nie musi. Nie spotkalem sie z jakims uszkodzeniem silnika od strumienicy ale moze jak sie zlozy za blisko to kto wie. Jak nie zalozysz to sie nie przekonasz- to jest tak samo jak z ceramizerem- wszyscy ktorzy nie uzywali maja na to argumenty ze uszkodzi silnik, ci ktorzy zastosowali pisza ze silnik dziala caly czas i nic mu sie nie stalo i widza tam jakas poprawe, tak samo z LPG w samochodach: jedni maja i jezdaza a inni nie maja i mowia ze gaz to tylko do kuchenek



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr wrz 05, 2007 21:27

agrala pisze:Ja mam wsadzona strumienice zamiast kata juz od jakis 4-5 lat i jeszcze mi nie wydmuchalo uszczelki, nie uszkodzilo pierscieni, itp.
A masz recyrkulacje spalin ? :chytry:
Czasami moze zaszkodzic ale nie musi. Nie spotkalem sie z jakims uszkodzeniem silnika od strumienicy ale moze jak sie zlozy za blisko to kto wie.
Czyli nie pomoże a jest ryzyko że zaszkodzi. Być może osiągi sobie popsułeś ale różnica jest ciężka do oczucia subiektywnego. Trzeba na hamowni sprawdzić.
Ostatnio zmieniony śr wrz 05, 2007 21:29 przez Pinhead, łącznie zmieniany 1 raz.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
m3tal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 825
Rejestracja: sob sty 21, 2006 21:57
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: m3tal » śr wrz 05, 2007 21:30

agrala pisze:gaz to tylko do kuchenek
a nie? taka prawda, żaden silnik nie lubi LPG... już sam fakt, że dany silnik został zaprojektowany z myślą o pracy na benzynie i to w dodatku o określonej liczbie oktanowej, już o czymś świadczy... na innym paliwie nigdy nie będzie działał tak, jak powinien. chyba, że został do niego specjalnie dostosowany... ale to już inny temat.


Obrazek
viewtopic.php?f=91&t=496640" onclick="window.open(this.href);return false;

VW LT VR6 RWD Salonka by m3tal SLOW progress

Wulkanizator - Psychopata

toomii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 19:52
Lokalizacja: turek

Post autor: toomii » śr wrz 05, 2007 21:47

katalizator. po przebiegu okolo 150, 200tys powinien byc wymieniony. ale malo kto to robi. montaz strumienicy. sam montaz strumienicy raczej przyrostu mocy nie da, no chyba, ze wczesniej kat byl oberwany i zapychal wydech. co do wydmuchania uszczaelki pod glowica to poprostu bajki. problem moze byc tylko po wyciecu kata z auta ktore posiada dwie sondy, tzn, przed katem i za. co do niszczenia sie silnika pracujacego na gazie, jest tak samo jak do silnika diesla pracujacego na opale. jak dobry gaz i opal to silnikowi nic nie bedzie. mialem kiedys stara jette, ktora kupilem od kolegi ktory na gazie przejechal okolo 200 000. ja zrobilem prawie 100 000 i sprzedalem tez znajomemu, ktory nadal nia jezdzi. w tym casie przy silniku robiona byla tylko uszczelka pod glowica. auto ma przejechane okolo 500tys w tym jakies 350 na gazie i dziala bez zastrzezen.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości