golf 3 1.8 monowtrysk problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ralforlik

golf 3 1.8 monowtrysk problem

Post autor: ralforlik » ndz maja 22, 2005 01:10

witam. mam pytanie czy w golfie 1.8 abs kat. monowtrysk jest czujnik powietrza i gdzie sie znajduje. bo bylem na diagnostyce i mechanior powiedzial ze ten czujnik zle dane podaje. dolacze jeszcze ze szarpie na benzynie, wogule nie da sie jeezdzic i nie chce odpalac (zalewa sie) dopiero na gazie mozna odpalic. czytalem inne posty i praktycznie wszystkie zeczy typu: przewody, swiece, filtry, pompa paliwa, byly wymieniane prucz wtrysku. z gory dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » ndz maja 22, 2005 16:25

W module wtrysku dokładniej jest rozrysowany w książce tej tu na forum



dino84

Post autor: dino84 » ndz maja 22, 2005 23:43

Zobacz moze rozleciala sie podstawa gaznika(wtrysku).
Jest to gumowy lacznik pomiedzy silnikiem a gaznikiem.



ralforlik

Post autor: ralforlik » wt maja 24, 2005 20:02

dzieki czujnik znalazlem a ta podstawe wymienialem nie dawno mysle ze to jest cos z zaplonem bo i na gazie mi zaczyna szarpac tylko lekko



abc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 17:01
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: abc » sob maja 28, 2005 20:45

Uszkodzny czujnik powietrza nie będzie powodował większych zmian w pracy silnika. Przyczyny trzeba szukać w innych podzespołach.
Mogły Ci się rozjechać nastawy komputera benzynowego przez niewłaściwą emulację sondy lambda podczas jazdy naa gazie. Odłącz akumulator na noc, odpal tylko na benzynie i bez do dodawania gazu nagrzej do 80st. Przejedź na benzynie ok. 50 km. Powinno sie poprawić.



ralforlik

Post autor: ralforlik » ndz maja 29, 2005 15:22

komputer od benzyny resetowalem ze 3 razy. a problem tkwi w tym ze nie da rady jezdzic na benzynie bo chodzi jakby chodzil na 3 cylindrach i strasznie dymi, jak puszcze noge z gazu to gasnie i sie zalewa, a na gazie chodzi idealnie, nie mam pojecia co to moze byc, moze bedziecie mieli inne pomysly dzieki



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pn maja 30, 2005 00:27

kopci, zalewa = zabogata mieszanka , prawdopodobnie sonda, a ten mechanior to moze powiedział czujnik tlenu?? bo wiem ze niektorzy tak nazywaja sonde



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości