Kostka stacyjki???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Kostka stacyjki???

Post autor: PinkFloyd » wt lip 24, 2007 11:52

Wczoraj wracam z urlopu jade patrze a swiatła mi się nie palą z przodu i wentylator nie działa na żadnym biegu :crazy: w czasie jazdy dotykam lekko kluczyka i światła się palą i wentylator działa, lekko w dół dotykam kluczyka silnik chodzi ale światła gasna i wentylator nie działa. W czasie jazdy wziełem gumkę i przywiązałem prowizorycznie kluczyk żeby lekko był napiety do góry. Bez problemu silnik sie zapala i gasnie. Tylko jak włączam kontrolki bez zapalenia silnika nie chodzi wentylator i światła tylko lekko dotykam do góry kluczyk i wszystko działa. Jak myślicie pewnie to kostka stacyjki poszła się :axe:
Tylko zastanawiam się czy kostka stacyjki firmy FEBI będzie ok????



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt lip 24, 2007 11:53

OK.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » wt lip 24, 2007 12:30

Pewnie bedzie ok , ale jak dlugo ? , oryginal kolo 90zl jakbys chcial


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

Ropet1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt lip 10, 2007 08:48
Lokalizacja: KArtuzy

Post autor: Ropet1 » wt lip 24, 2007 13:40

to samo było u mnie i też kupiłem FEBI rok temu i na razie nie mam problemów z nią a zapłaciłem o ile pamiętam dobrze 30zł?



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt lip 24, 2007 14:49

Teraz tylko kombinuje załatwić sobie ściągacz- bo bez niego nie dam rady wymienić kostki stacyjki i zabieram się za robotę



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » wt lip 24, 2007 14:51

PinkFloyd pisze:Teraz tylko kombinuje załatwić sobie ściągacz- bo bez niego nie dam rady wymienić kostki stacyjki i zabieram się za robotę
A ja sie chwalilem mechanikowi jak wymienialem kostke i jakie maniany mialem ze sciagaczami to mnie ochrzanil :green_fuck: , nie od gory a od dolu trzeba atakowac :hmm:


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

piter8500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 02, 2006 21:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piter8500 » pn lip 30, 2007 11:54

CzapCzap pisze:A ja sie chwalilem mechanikowi jak wymienialem kostke i jakie maniany mialem ze sciagaczami to mnie ochrzanil , nie od gory a od dolu trzeba atakowac
tzn jak od dołu? wyciągnąć drążek kierowniczy? tylko jak???



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lip 30, 2007 13:46

CzapCzap pisze:A ja sie chwalilem mechanikowi jak wymienialem kostke i jakie maniany mialem ze sciagaczami to mnie ochrzanil , nie od gory a od dolu trzeba atakowac
To jakis dziwny z niego gosc w takim razie. Dobry elektromechanik ma dobry sciagacz i atakuje od gory :bajer:


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

oli1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 11:37
Lokalizacja: szczecinek

Post autor: oli1980 » pn lip 30, 2007 19:03

tylko od ory bo
kostka jest przykrecona jednym wkretem od srodka i musisz zdiac wszystko od gory

apropo kostki
nidaj sie namowic na badziewie za 9 czy16 zł takie biało-żułte kostki to szmelc jakich mało umnie wytrzymał zaledwie 9 dni i musiałem kupic nowa kostke

tym razem za niecałe 40 zł firmy niepamietam ale kostka była zrobiona z czarnego plastiku i była owiele lepiej wykonana mam ja 2 miesiace i jak na razie zadnych problemów
co do objawów to jak koledzy potwierdze z doswiadczenia ze to na 100% kostka
umnie obiawy byly podobne nawet gas mi golfik jak tylko go wstrzasło w czasie jazdy


jak to mówia daltoniści - życie jest jak tecza raz jest biale a raz czarne !!!!!

Awatar użytkownika
matti_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 14, 2006 02:07
Lokalizacja: Buczkowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: matti_vw » pn lip 30, 2007 19:15

Ja właśnie dziasiaj jestem po wymianie kostki. W sklepie powiedzieli ze maja za 28 zł ale zdażają sie reklamacje więc kupiłem oryginał za 95 zł i działa.

Trzeba atakować od góry, nie ma innego sposobu. A z tą tulejka bez dobrego sciągacza jest ciężko, ale sobie zrobiłem taki fajny pierścień z czterema srubami który posłużył jako przedłużenie tego ranciku co jest na tej tulejce i poszło :)



piter8500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 02, 2006 21:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piter8500 » wt lip 31, 2007 22:09

ja właśnie wymieniłem kostkę i stwierdziłem że atak od góry jest zupełnie bez sensu - odkręcasz JEDNĄ śrubę od dołu i wyciągasz cały drążek, potem cienkim śrubokrętem odkręcasz kostkę i wymieniasz
dodatkowo żeby juz nigdy wiecej sie nie meczyc przykręcłem kostkę na śrubke, do której jest dostęp z zewnątrz (wywierciłem otwór z boku stacyjki)

p.s. co za "mądry inaczej" wymyślił żeby tą srubke dać od środka :/



Awatar użytkownika
marek137
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 30, 2005 22:18
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: marek137 » czw sie 09, 2007 23:53

czy do wymiany kostki stacyjki trzeba wyjąć całą stacyjkę (odkręcić kierownicę) czy można to zrobić jakoś prosciej? Jest może w sieci opis jak to pokoleji zrobić?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości