[Skrzynia] 1.9 TDI automat strasznie szarpie na zimno

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MaxMatt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt cze 15, 2007 17:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

[Skrzynia] 1.9 TDI automat strasznie szarpie na zimno

Post autor: MaxMatt » ndz cze 17, 2007 12:11

Witam

U mnie w Golf'ie 3 1.9 TDI jest automatyczna skrzynia biegów. Niedawno zmieniany był olej, filtr, uszczelka i objawy się jeszcze nasiliły.

Mianowicie gdy auto jeszcze nie jeździło danego dnia to początkowo w ogóle nie ciągnie, a po dodaniu gazu obroty wzrastają, ale samochód nie chce jechać - większe dodanie gazu powoduje, że auto nagle "łapie" i strasznie szarpie. Szarpie tak, że opony piszczą i ma się wrażenie, że wielka stopa kopie w przekładnie.

Proszę o pomoc, bo boję się, żeby skrzynia nie poszła.

Nie wiem jak zmierzyć poziom oleju - nie ma bagnetu. Czytałem gdzieś, że trzeba odkręcić czujnik obrotów skrzyni - ale nie umiem go zlokalizować.

Bardzo proszę o pomoc!!!



P.S.

Kiedy auto się "rozgrzeje", czyli przejedzie te 15-20 km, biegi zmieniają się raczej dobrze, a autko ciągnie od samego początku. Jedyny problem to spalanie. Wprawdzie auto jeździ głównie po mieście, ale czy to normalne żeby przy zupełnie spokojnej jeździe 1.9 TDI 66kW automat palił 9-10 l/100 km? Zastanawiam się czy to nie dlatego, że 4 bieg wrzuca dopiero przy 85 km/h a zrzuca gdy tylko zejdę poniżej 75 km/h. Czy to normalne?

Pozdrawiam

[ Dodano: 17 Cze 2007 12:52 ]
Czy ktoś ma 1.9 TDI w automacie i może wypowiedzieć się jak jest u niego?
Ostatnio zmieniony ndz cze 17, 2007 12:22 przez MaxMatt, łącznie zmieniany 1 raz.


You're dead now Harry,
You can't come back,
You'd still be alive,
If You drove a Cadillac...

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz cze 17, 2007 13:22

Twoja skrzynie chyba ma reczej dobre czasy za sobą jesli po wymianie filtra i oleju oraz uszczelki takie rzeczy nadal sie robią. Jest to usterka ewidentnie mechaniczna. U mnie automat wrzuca 4 bieg juz przy około 60km/h jak sie bardzo delikatnie naciska pedał gazu. Zmiany odbywaja sie płynnie zarówno w góre jaki i w dól. Spalania przy PB jest na poziomie około 10litrów w mieście spokojnej jazdy LPG pali mi około 12,5 litra wiec u Ciebie to jest kosmiczny wynik !! powienien palić cos około 7 litrów. Olej mozes sprawdzić sciagajac taki czerwony kapturek z przodu skrzyni tam takze sie wlewa olej ciezko to zobaczyć od góry lepiej widać jak sie lezy pod autem lub od strony koła. Jednak chyba nie obejdize sie bez mechanicznej ingerencji poszukaj w Karakowie są chyba 4 serwisy automatycznych skrzyn biegów tu masz link http://www.auto-mat.com.pl/index2.html ale oni są bardzo drodzy jednak mozesz wykonać u nich elektroniczną diagnostyke tj sprawdzić czy elektrozawory działają poprawnie i czy komputer nie chwycił błędów. Wiem ze we Wrocławiu sa o wiele tańsze serwisy i nawet z kosztami przejazdu czy lawety jest to o wiele tańszy wydatek jesli chodzi o naprawe. Serwisy sobie licza za wyjęcie rozłozenie i złożenie skrzyni i jej ponowne zamontowanie za to jest stałą opłata i do tego trzeba doliczyć koszt częsci i wtedy wychodzi cena za naprawe.

Pozdrawiam



MaxMatt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt cze 15, 2007 17:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: MaxMatt » ndz cze 17, 2007 13:31

Hmmmm...

Dzięki za sugestie. Jednak różnica w prędości, przy której wrzucana jest 4 może wynikać z tego, że to inny silnik i ma inny przebieg momentu. Niemniej jednak wydaje mi się, że 60 to prędkość, przy której 4 już powinna być...

Byłem na komputerze i powiedzieli mi, że żadnych błędów nie ma. Zrobili tylko kalibrację położenia pedału gazu. Szczególnie, że nawet nie mogę pokazać o co chodzi, bo jak dojadę do serwisu, to zmienia już w miarę dobrze.

Mówią mi, że to spalanie takie może być bo jazda miejska, korki, klima itd.

Ale, żeby 1.9 TDI palił 10 l w mieście?!

U mnie w Mercedesie da się żeby skrzynia wrzuciła 4 przy 40...

Nie wiem co robić, boję się żeby się ta skrzynia nagle nie rozkraczyła przy wyjeżdżaniu z jakiegoś skrzyżowania.

Pozdrawiam


You're dead now Harry,
You can't come back,
You'd still be alive,
If You drove a Cadillac...

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz cze 17, 2007 14:21

MaxMatt pisze:Nie wiem jak zmierzyć poziom oleju - nie ma bagnetu. Czytałem gdzieś, że trzeba odkręcić czujnik obrotów skrzyni - ale nie umiem go zlokalizować.
Powinien chyba być bagnet do oleju. Czyjnikiem a właściwie impulsatorem prędkościomierza sprawdza się poziom oleju ale w dyferencjale. Tam jest zwykły przekładniowy olej. Na impulsatorze powinny byc kreski min max.



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz cze 17, 2007 21:48

No wstarszych skrzyniach montowanych w MK3 był bagnet poźniej z niego zrezygnowali chyba od 94 roku. Co do wrzucania 4 biegui to u Ciebie powinno to byc szybciej niz u mnie przeciez diesle ma większa moc przy nizszych obrotach i ciągnie z samego dołu. Jesli miałes robiona diagnostyke elektroniki skrzyni i nic nie wykazało to na bank jest to usterka mechaniczna. Mozesz jeździc az padnie lub juz myslec o naprawie. Ewentulatnie zostaw samochód na noc u mechanika rano sie spotkacie i razem przejedziecie to zobaczy jak chodzi ale i tak sie pewnie nie obejdzie bez ingerencji nawet jesli bedzie wiedział co jest tego przyczyną. Spalanie powinno byc na poziomie 8 do góra 9 litrów z klimą
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz cze 17, 2007 21:54 przez Atomic10, łącznie zmieniany 1 raz.



MaxMatt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt cze 15, 2007 17:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: MaxMatt » czw cze 21, 2007 19:07

Mechanik powiedział mi, że zmienia przy 85, bo 4 bieg w tych VW to "nadbieg" [?!]

I, że dobrze że zmienia przy większej prędkości, bo w przeciwnym wypadku niszczyłyby się sprzęgiełka i konwerter z powodu niedostatecznego ciśnienia.

Jak dla mnie to się nie zna.

Mimo wszystko bardzo prosiłbym o opinię kogoś kto ma 1.9 TDI w automacie.


Dzięki za wskazówki

Poz.


You're dead now Harry,
You can't come back,
You'd still be alive,
If You drove a Cadillac...

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » czw cze 21, 2007 20:09

He to Ci mechanik.... W tych skrzyniach nie ma zadnych nadbiegów. Rozmawiałem z pewną osoba na forum a nawez z kilkoma i im takze automat zmieniał przy predkosci około 60 na 4 bieg przy lekkim naciskaniu gazu wszyscy mieli wersje benzyna. Automat zmienia biegi z zaleznosci od pewnych parametrów jakie ustaliła fabryka. Więcej sie dowiesz na tym forum ludzie je polecaja jak dla mnie to malo rewelacyjne no ale moze sie cos dowiesz http://forum.automat.pl/forum/viewforum ... 12f113ea64

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt cze 22, 2007 09:19

MaxMatt pisze:Niemniej jednak wydaje mi się, że 60 to prędkość, przy której 4 już powinna być...
a weź rusz i depnij to zobaczysz że Ci nawet przy 70-80 ta 4 nie wiejdzie
jak jeżdżę po mieście odcinki od0,5-1,5, 2 może 3km to czuje że ta 4
prawie nigdy mi nie wchodzi przy prędkości zgodnej z przepisami drogowymi P
MaxMatt pisze:Ale, żeby 1.9 TDI palił 10 l w mieście?!
pali pali , a jeszcze pewnie masz klimę która non stop jest używana :P
mi przy zapaleniu auta nagle wg MFA pkazało nawet i 43 l. /100km
ale zaraz to spada :)
generalnie ostatnio spalił mi ok. 10,6l/100km to oczywiście jazda po mieście
przez kilka dni, więc się nie dziw
MaxMatt pisze:U mnie w Mercedesie da się żeby skrzynia wrzuciła 4 przy 40...
jaki to był mercedes ? nie wszystkie miały 4 biegowy automat

aha pewnie interesuje Cie co mam za silnik i samochód więc jest to VW Sharan z 1,9 TDI silnik AFN i skrzynia automat
więc auto dosyć ciężkie, ale co do spalania w trasie to potrafię zbliżyć się do 5l/100km :jezor:

[ Dodano: Pią Cze 22, 2007 09:22 ]
Atomic10 pisze:ze automat zmieniał przy predkosci około 60 na 4 bieg przy lekkim naciskaniu gazu wszyscy mieli wersje benzyna.
przy ciągłej trasie iluś kilometrów może nawet 2 czy 3 i predkości stałej 60km/h
to 4 wejdzie ale jak się robi skoki co parę setek metrów czy odcinki w granicach 1,5km
to z tą 4 to bym polemizował
Ostatnio zmieniony pt cze 22, 2007 09:22 przez RobertP, łącznie zmieniany 1 raz.


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » pt cze 22, 2007 09:59

Mam filmik nakręcony jak mi zmienia biegi strałem sie naciskac gaz z jak najmniejsza siłą co do skoków to nie rozumie czy to jest 500m czy 1,5km jak jest płasko nie na górek zawsze mam przy 60km/h 4 bieg oczywiscie jak mu depne czy rozpedzam sie np. podczas wjazdu na autostrade to 4 bieg wrzuci przy 80km/h ale to zalezy od sily z jaką nacisne gaz jak bede słabo naciskał to rozpedza sie wolno i bieg wrzuci szybciej. Ja bym nie porównywał golfa MK3 z Sharanem raz ze ciezsze o wiele auto a dwa większa buda stawia wiekszy opór powietrza. Postarams ie ten filmik umiescić na jakims portalu.

http://www.wrzuta.pl/film/vumop1KgDo/golf_03 udało sie :-)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt cze 22, 2007 10:10 przez Atomic10, łącznie zmieniany 1 raz.



MaxMatt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt cze 15, 2007 17:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: MaxMatt » ndz cze 24, 2007 22:34

RobertP pisze: a weź rusz i depnij to zobaczysz że Ci nawet przy 70-80 ta 4 nie wiejdzie
jak jeżdżę po mieście odcinki od0,5-1,5, 2 może 3km to czuje że ta 4
prawie nigdy mi nie wchodzi przy prędkości zgodnej z przepisami drogowymi P
Ale chodzi o to, że ta skrzynia nigdy nie wrzuci przy prędkości mniejszej niż 85km/h, a jak tylko spadnie poniżej 75km/h - (choćbym jechał z górki!!!) to zrzuca na 3 i mocno hamuje samochód - jakoś mi się to nie podoba :/
RobertP pisze: pali pali , a jeszcze pewnie masz klimę która non stop jest używana :P
mi przy zapaleniu auta nagle wg MFA pkazało nawet i 43 l. /100km
ale zaraz to spada :)
generalnie ostatnio spalił mi ok. 10,6l/100km to oczywiście jazda po mieście
przez kilka dni, więc się nie dziw
To faktycznie ostro ciągnie. Wujek Sharanem 1.9 110HP ze skrzynią 6 pali w mieście 6-7, na trasie schodzi poniżej 5, ale pewnie da się niżej :)

Klima jest, ale jak tylko nie trzeba, daję ją w tryb ECON
RobertP pisze: jaki to był mercedes ? nie wszystkie miały 4 biegowy automat
W124 250D :cool: Jeżdżę nim na trasie

W Cadillac'u z 71' jest 3-biegowy automat i wrzuca 3 przy 20mph :smoke:


You're dead now Harry,
You can't come back,
You'd still be alive,
If You drove a Cadillac...

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz cze 24, 2007 22:42

MaxMatt pisze:W Cadillac'u z 71' jest 3-biegowy automat i wrzuca 3 przy 20mph
U mnie w mk2 też wrzuca najwyższy bieg przy wolnej jeździe np. w korku nawet poniżej 40 km/h



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości