Odpowietrzanie zbiornika paliwa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Odpowietrzanie zbiornika paliwa

Post autor: stanislawski » pt cze 15, 2007 09:11

Witam
mam może prozaiczne pytanie, ale już słyszałem sprzeczne interpretacje tego pytania więc pozwolę sobie zadać fachowcom z forum VW.
Jak to jest z odpowietrzaniem zbiornika paliwa w czasie tankowania?
Dziś ze zdziwieniem zobaczyłem jak gość na pompie wlał mi ponad 58 litrów ropy do zbiornika paliwa, oczywiście czasem sam też tankuję :grin: ale jeszcze nigdy tyle mi się nie udało!!
I teraz opinie: - jeden mechanik powiedział mi, że jest to spowodowane odpowietrzaniem zbiornika w czasie wlewania paliwa, ale nie jest to "zdrowe" dla auta!? I nie wiem dlaczego jest nie zdrowe (i czy faktycznie jest niezdrowe...?)
A drugi stwierdził: lać ile wlezie, byle nie zostawiało plam na asfalcie...
I ja już w końcu nawet nie wiem jak pojemny ja mam zbiornika paliwa? Jak to można określić (oczywiście bez potrzeby wyjeżdżania paliwa do końca i ponownego lania po korek...)
z uszanowaniem
Jerzy - Kraków



depp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt mar 03, 2006 23:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: depp » pt cze 15, 2007 09:41

Witaj ,zbiornik masz pojemności 55litrów chyba że 4motion masz to wtedy jest 62 l.



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » pt cze 15, 2007 12:11

Pojemność zbiorników paliwa już znasz, do tego można doliczyć ze 2 litry poza bakiem ale my tu patrzymy na dane techniczne a nie patrzymy na to czy nas nie oszukują tam gdzie tankujemy. Raczej postaw na skreslenie stacji tam gdzie tankujesz, kiedys jak zatankowalem to mi wyszło, że mam zbiornik na 60l ale z nimi nie wygrasz.


valerio

Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Post autor: stanislawski » pt cze 15, 2007 13:24

depp pisze:Witaj ,zbiornik masz pojemności 55litrów chyba że 4motion masz to wtedy jest 62 l.
Faktycznie to może być zgodne (te 62l), bo tak właśnie mi wychodziło! Zresztą moje auto (mam je dopiero pół roku) co raz mnie zaskakuje, bo posiada kilka takich rzeczy których w innych nie ma. mój mechanik o pojemności 62 l już mi wspominał, ale ja więcej jestem praktykiem niż teoretykiem i jak mam gdzieś czarno na białym to bardziej to mnie przekonuje. A że jestem za razem laikiem samochodowym, to chętnie bym dowiedział się jak sprawdzić czy to 4motion. Nie wiem czy to tak w każdym Golf'ie IV ale ja mam np. dwa wentylatory za chłodnicą, słyszałem że drugi jest w wersji "M", ale też nie wiem co to oznacza. Nie wspominając lamp przednich i tylnich, też podobno nieseryjnych.
A wracając do pojemności zbiornika - czy ktoś dojeździł kiedyś do dna paliwo?, Bo wydaje mi się że nie jest to zbyt wskazane, a wtakim razie ja dziś rano musiałem mieć jakieś 3l w zbiorniku... Zakładam że wlano prawidłowo... Czy pojemność 62l to jest nominalna, czy ta z przesławnym "odpowietrzaniem", no i co z tym właśnie "odpowietrzaniem"...?
JS



stani20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 15:49
Lokalizacja: Barczewo

Post autor: stani20 » pt cze 15, 2007 21:13

bajki gadacie nawet dziecko wie ze zbiornik ma odpowietrzenie
wsadzcie lapke do wlewu paliwa (stojac w kierunku auta po lewej stronie) jest maly kwadracik pociagnijcie go albo popchnijcie wtedy bedziecie wiedzieli czy jes powietrze w baku czy nie oczywiscie jak tankujecie do obucha

kiedys tez myslalem ze bak sam sie odpowietrza i tak jest tylko mozna to przyspieszyc tym malym pypciem i zalac pare litrow wiecej


pozdro stani20



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt cze 15, 2007 23:08

Bak na zakreconym korku jest caly czas odpowietrzony. Po odkreceniu korka ten "dzyndzel" o ktorym mowa cofa sie i zamyka odpowietrznik :bajer:

stanislawski, 4motion to naped na 4 kola.
Przypuscmy ze masz zwyklego Mk4 i bak 55l. Tyle powinno wchodzic do pierwszego odbicia pistoletu, o ile bak byl pusty...

Odpowietrznik jest po to zamkniety przy tankowaniu, zeby zostalo miejsce na temperaturowe rozszerzanie sie paliwa. Jak zalejesz na maxa "w odpowietrznik" i postawisz auto na sloncu w upalny dzien to mozesz miec przykra niespodzianke :P


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » sob cze 16, 2007 08:22

zawsze wchodzi troche więcej


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Kuman

Post autor: Kuman » sob cze 16, 2007 10:43

Nie wiem jak w golfie ale w passacie b4 kombi wchodzi mi z odpowietrzeniem 95 litrów ropy. Passat ma taki odpowietrznik, który przy tankowaniu się wciska pistoletem i wchodzi ponad 20 litrów więcej :)



daro31ie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Carlow
Kontakt:

Post autor: daro31ie » sob cze 16, 2007 22:08

kumaneq pisze:Nie wiem jak w golfie ale w passacie b4 kombi wchodzi mi z odpowietrzeniem 95 litrów ropy. Passat ma taki odpowietrznik, który przy tankowaniu się wciska pistoletem i wchodzi ponad 20 litrów więcej :)

A to dopiero ciekawe :kac:


nie ma glupich ludzi sa tylko trosze inni

Awatar użytkownika
suavomer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob lut 04, 2006 21:22
Lokalizacja: ZG

Post autor: suavomer » ndz cze 17, 2007 00:06

W golfie można spoko dopchnąć 5 litrów z odpowietrznikiem dodatkowo. Kiedyś gość mi tak nalał aż się przestraszyłem bo zrobiłem 85km zanim strzałka zaczęła opadać na szafie...


Masz ALH? czytaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91763

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » ndz cze 17, 2007 08:17

daro31ie pisze:kumaneq napisał/a:
Nie wiem jak w golfie ale w passacie b4 kombi wchodzi mi z odpowietrzeniem 95 litrów ropy. Passat ma taki odpowietrznik, który przy tankowaniu się wciska pistoletem i wchodzi ponad 20 litrów więcej :)



A to dopiero ciekawe
a jednak prawdziwe tzw. tankowanie weekendowe


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Post autor: stanislawski » śr sie 01, 2007 07:50

Dziś tankowałem i wykorzystując odpowietrznik zalałem 58,12l. Ciekawe ile było paliwa w zbiorniku? Zastanawiam się jedynie nad ilością paliwa przy której zapala się kontrolka rezerwy. Jak to w Golfie IV jest ustalone, czy to jest ustawione programowo (czyli czy można gdzieś tam VAG'iem w programie i komputerze sprawdzić i zmienić)? Bo to co sprawdziłem to na 100% wskazanie jest pamiętane przez komputer.
Miłego dnia
Jerzy



xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

Post autor: xperl » ndz sie 05, 2007 23:48

Mialem ten sam problem, jechalem na postym baku na stacje... tankowalem po sama szyjke i wychodzi 40l ! na wskazowki dlugo nie widzialem na samym koncu... lecz dzieki jednemu z kolegow z forum ktory podpowiedzial mi o odpowietrzniku az sam sie zdziwilem jak mi buchlo powietrzem z wlewu... odrazu 17l wiecej weszlo... wiec jak tankuje to wychodzi mi o.k 60l. mam pytanie do was... ile przejedziecie na kontrolce km i ile wychodzi tam l? w instrukcji pisza ze o.k 8l jest na czerwonym polu?



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » czw kwie 02, 2009 19:29

a jak odpowietrzyć w mk2 1.6td?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości