Pompa wodna?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ladymonia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 16, 2006 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pompa wodna?

Post autor: ladymonia » czw kwie 12, 2007 18:51

Witam! Mam mały problem, dzisiaj wyjeżdżając z parkingu zaczęło mi cos tak dziwnie huczeć w samochodzie, otwieram silnik i tam tak bardzo tego nie słychać jak w środku samochodu. Podjechałam więc przerażona do mechanika on posprawdzał pasek rozrządu (dziwnym sposobem na mydo tzn. podczas pracy silnika posmarował pasek mydłem i powiedział ze to pasek piszczy??!!) no al to nie brzmi jak piszczenie paska tylko jak taki jakieś huczenie. później powiedział że może pompa wodna bo przy wymianie rozrządu nie była robiona. Jak to można jeszcze sprawdzić? To huczenie słychać głownie wtedy gdy samochód stoi na luzie przy włączonym silniku. Poradzcie cos!



Awatar użytkownika
bolek78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt sie 02, 2005 21:14
Lokalizacja: bedzin
Kontakt:

Post autor: bolek78 » czw kwie 12, 2007 18:58

jezeli to pompa wody to zdejmij pasek z pompy i wtedy go zapal jezeli ucichnie to ona jak nie to trzeba szukac gdzie indziej



Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » czw kwie 12, 2007 19:01

To huczenie słychać głownie wtedy gdy samochód stoi na luzie przy włączonym silniku.
a jak wcisniesz sprzeglo to tez to slychac ?? moze lozysko oporowe w skrzyni poszlo?

a pompe mozna latwo sprawdzic wystarczy poluzowac alternator i sciagnac pasek ktory ja napedza i odpalic auto jezeli halas nadal bedzie to to nie pompa bo ona akurat wtedy nie bedzie pracowac. Tylko jak cos to odpal go tak na chwile bo nie ma obiegu wody ani nie ma ladawonia przy takim manewrze ;)


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

ladymonia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 16, 2006 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ladymonia » czw kwie 12, 2007 20:11

Po wciśnięciu sprzęgła tez to słychać :( Może postaram sie dobrać jutro do tych pasków żeby zdjąć je sprawdzić czy nadal będzie huczało. A mogą to być oznaki tej pompy? Zadnych wycieków nie widziałąm nie nie wiem czy słychać to z tej strony, ja co prawda prawie w ogóle tego nie słyszę jak otworze mask. Tylko w środku samochodu to dla mnie słychać i odgłosy idą od strony silnika :grrr:



Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » czw kwie 12, 2007 20:18

aha czyli lozysko odpada

co do pompy to nie musi byc wyciekow aby padla, po prostu ktos za mocno napial pasek i szlak jak trafil ;) chyba ze juz jej starosc nie pozwolila na dalsza prace ;)


dziwne ze nie slyszysz tego jak otoworzysz maske. Najpier zdejmij ten pasek zobaczy sie czy to pompa pozniej poszukamy innych mozliwosci


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

ladymonia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 16, 2006 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ladymonia » pt kwie 13, 2007 13:58

No i byłam dzisiaj u mechanika, wizoł swoje słuchaweczki posłuchał i powiedział że to na pewno nie pompa wodna. Może to być alternator wiec pojechałam do elektryka powymieniał mi łożyska w alternatorze bo były luzy wydałam 90 zł i nadal huczy :grrr: No i wszyscy na koniec zgodnie stwierdzili ze to pompa wspomagania :blush: To prawda ze czasami mi piszczy jakiś pasek myślałam że to klinowy ale on jest dobrze napięty a duże luzy ma ten pasek od wspomagania. Dowiadywałam sie dzisiaj i nowa pompa to 450 zł :grrr: Na razie powiedzieli mi żebym jeszcze sobie jeździła i kasy nie wydawała. Aha no i mam końcówkę płynu wspomagania jaki płyna mam dolać? Juz sama nie wiem ! jździć tak narazie? Kierownica chodzi bez problemu.



Angelus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:00
Lokalizacja: Kraków

pompa wodna

Post autor: Angelus » pt kwie 13, 2007 14:51

jeżeli to pompa od wspomagania to można ją zregenerować, nie wiem jaki to jest koszt ale napewno mniejszy niż nowa pompa. Możesz też spróbować kupić używaną ale też nie wiadomo na jaką trafisz. Ja bym najpierw dolal płynu i sprawdził naciągnięcie paska od tej pompy (powinien się wykręcić o 90 stopni), czy jak koła maksymalnie skrecisz to słychać bardziej to chuczenie?? skręć tak abyś dociągneła kierownicą do końca. Jeżeli pompa jest uszkodzona to będzie mocniej chuczeć.



ladymonia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 16, 2006 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ladymonia » pt kwie 13, 2007 17:03

dociskałam do końca kierownicą i nie słychac głosniej :( Cały czas słychac po odpaleniu silnika takie jakby huczenie. Kupiłam płyn dolałam i nadal to samo. No i wydaje mi sie że to albo pompa wspomagania albo od wody. no ale jeśli w warsztacie po osłuchaniu tymi słuchawkami powiedzieli ze o nie ta pompa wodan to ja juz nie wiem :grrr:

a tak w ogóle to jeśli by była pompa wodna to nie powinno być jakiś innych objawów typu. podwyższona temperatura lub wycieki?



Awatar użytkownika
Zibi art
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw sty 11, 2007 15:19
Lokalizacja: Gorzow wlkp.
Kontakt:

Post autor: Zibi art » sob kwie 14, 2007 22:47

Mechanik musi powiedziec swoje ale ty i tak zrób swoje. Poluzuj altelnator bo on napina pasek na pompie i ściągnij pasek. Odpal na chwile i uważaj na ten pasek żeby nigle nie blokował sie i nie kręcił bo go nie ściągniesz całkowicie tylko bedzie wisiał. Jak skręcasz kołami i nic sie nie dzieje to wspomaganie dobre. Jak na ściągnietym pasku ciszej chodzi to pompa wody na bank. Koszt pompy ok 70 zł.


--->323F--->6500obr./min--->red zone--->sound--->[img]http://i35.photobucket.com/albums/d181/ihaveacolourtv/295953439_l.gif[/img]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1311055&sid=15ea422bbe5cc6286dff6446b88ad42f#1311055]mój "pseudoterenowy" golfiiiik:D[/url]

Tomek_Dx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt sty 07, 2005 01:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Dx » ndz kwie 15, 2007 21:44

Ladymonia widze że jesteś z warszawy, tak więc możemy sie spotkać i zobaczymy co w trawie piszczy. Też mam AAM tak więc przerabiałem juz w nim paski pompy itp. Wystarczy klucz 13 i mozemy po kolei elminowac zdejmując paski i zobaczymy to Twojemu Golfikowi dolega


Tomek Dx

scuzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr gru 05, 2007 20:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: scuzz » ndz cze 08, 2008 13:06

I co panowie doszliście co to było bo u mnie też coś jakby furgocze. Spod maski dochodzą jakby takie dziwne odgłosy. Nie jest to w rytm silnika wiec raczej to nie z niego. Słychać to mniej wiecej coś takiego frrrr przerwa 1sek frrrrr itd. Jak dodam gazu to to furgotranie słychać tylko w tle.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości