Nie ma iskry z cewki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Nie ma iskry z cewki

Post autor: Kapibara » śr kwie 04, 2007 21:00

Witam, jak w temacie auto nie ma iskry zadnej podczas krecenia. Napiecie do cewki idzie sprawdzone ale z cewki nic. Jak myslicie co to moze byc. Podejrzewam cewke ewentualnei czujnik hall bodajrze przy aparacie zaplonowym. Wie ktos moze jak to sprwdzic



Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » pn kwie 09, 2007 16:00

jaka masz cewke okroagla czy kwadratowa?

[ Dodano: Pon Kwi 09, 2007 4:02 pm ]
z halotronu wychodzi przebiego prostokatny. na oscylu ladnie widac. ew mozna didka sprawdzic



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 09, 2007 16:23

To nie moja porada ale powtarzam bo dobra. Jak kręcisz rozrusznikiem i hall dobry, to obrotek się ruszy (dostaje od halla sygnał poprzez ECU)
A cewkę to najlepiej podmienić na próbę. Niema łatwej mozliwości sprawdzenia cewki, bo sprawdzanie miernikiem nie starczy. Przebicie może mieć dopiero przy wytworzeniu wysokiego napięcia.
Z moich doświadczeń: w dwu moich autach padły cewki przy przebiegu ok 250 tys. Hall nigdy i nikomu z moich znajomych, ale na forum się kolegom zdarzało.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pn kwie 09, 2007 20:35

Dzieki za zainteresowanie. Nie mam kiedy dokladnei pomierzyc wszystkiego ale zrobie to jutro. Auto odpala a po paru minutach jazdy gasnie i nie odpala. Kiedys zrobilem 2 pomiary i to jest klucz bo jak nie hccial odpalic to na kablu prowadzacym do czujnika halla nei bylo napiecia ale po jakims czasie sprawdzilem i bylo ale wtedy juz odpalil. Wiec cos od kabli albo od sterownika. No chyba ze cos jeszcze. Bede mierzyl tez opor na cewce zaplonowej moze cos wyniknie.

[ Dodano: Pon Kwi 09, 2007 20:36 ]
aha oscyloskopu nie mam niestety a teraz by sie przydal. Sprawdze jeszcze sygnal z halla przy kreceniu walem no ale to tylko zwyklym miernikiem



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pn kwie 09, 2007 22:39

Kapibara pisze:Auto odpala a po paru minutach jazdy gasnie i nie odpala.
Ktoś powie że mam jedną gadkę na problemy z ADY i ciągle się powtarzam ale... przy tych objawach znowu walne swoje... czujnik obrotów wału...

Lokalizacja w watku ponizej

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97068


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pn kwie 09, 2007 23:48

Marihuana Man, jestes pewny??? jak to zdiagnozowac i upewnic sie ze to na bank to. Wolalbym zebyt to tylo to ale sie okaze jutro jak sprawdze czy komp daje napiecie do czujnika halla

[ Dodano: Pon Kwi 09, 2007 23:50 ]
aha no i czasem to nei jest tak ze jedne ady maja ten czujnik w bloku a inne przy aparacie zaplonowym???



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » pn kwie 09, 2007 23:57

Kapibara pisze:czasem to nei jest tak ze jedne ady maja ten czujnik w bloku a inne przy aparacie zaplonowym???
ADY mają czujnik Halla w aparacie i czujnik obrotów wału tam gdzie napisał/pokazał Marihuana Man


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » wt kwie 10, 2007 00:08

czyli to sa 2 rozne czujniki, czyli jak zdiagnozowac ten drugi? no i czy to on moze byc odpowiedzialny za to ze nba wtyczce do czujnika halla nei ma napiecia



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » wt kwie 10, 2007 07:20

czyli to są 2 rożne czujniki, czyli jak zdiagnozować ten drugi? no i czy to on moze byc odpowiedzialny za to ze nba wtyczce do czujnika halla nei ma napiecia
To właśnie ten czujnik który pokazalem jest główna przyczyną tych problemów... Bardzo często pseudomechanicy diagnozują od razu... awaria kompa... Bo wszytko niby sprawne a iskry i tak nie ma... Już kilka osób na forum miało problem z tym czujnikiem... Sam zreszta tez go jesienią wymieniałem...

Diagnozuje się to przez VAGA... Tylko że jest z tym trochę zachodu... Błąd nie jest widoczny przy uruchamianiu auta, gdy czujnik ma jeszcze jakaś sprawność (sprawność czujnika spada wraz z wzrostem temperatury silnika). Po prostu trzeba trafić dokładnie w ten moment gdy czujnik zawiedzie.... Czyli autko musi cały czas chodzić i w chwili gdy właśnie zdycha dopiero wywala błąd na kompie... Napisz na PW do Ku_bi Też przechodził przez to i właśnie od niego sie dowiedziałem o możliwości takiej diagnozy przez Vaga...

To co znalazłem w archiwum..
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... light=wale
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... light=wale


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

igorek78054
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:59
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: igorek78054 » wt kwie 10, 2007 08:58

POSIADAM PASSKA 2.0 KTORY ODPALAŁ I PO KILKU SEKUNDACH GASŁ AŻ WRESZCIE PADŁ CZUJNIK HALLA I TO NIE KONIEC CEWKE TEŻ SZLAK TRAFIŁ.



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » wt kwie 10, 2007 22:08

Dzieki panowie, ostatecznei postawilem dzis na na ten czujnik ale nie jest to pewne na 100%. Dzis autko smigalo dobrze zgaslo raz jak sie nagrzewalo ale odpalilo bez problemu ale jak aptrze na te wszystkie tematy to warto ten czujnik wymienic i oby to wlasnei on byl za wszystko odpowiedzialny. Odezwe się jutro



Awatar użytkownika
aski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 20:25
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: aski » śr kwie 11, 2007 15:07

Kapibara pisze:Dzieki panowie, ostatecznei postawilem dzis na na ten czujnik ale nie jest to pewne na 100%. Dzis autko smigalo dobrze zgaslo raz jak sie nagrzewalo ale odpalilo bez problemu ale jak aptrze na te wszystkie tematy to warto ten czujnik wymienic i oby to wlasnei on byl za wszystko odpowiedzialny. Odezwe się jutro


jak zakończyła się "przygoda" z gasnącym autem ?
mam podobny problem i czeka mnie wymiana czegoś ;) (cewka już wymieniona)

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » śr kwie 11, 2007 22:51

Witam ponownie,

Wszystko jest w fazie testowania ale neich te zdjęcia będą za odpowiedz:

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: Sro Kwi 11, 2007 22:53 ]
Wielkie dzieki dla wszystkich którzy sie tym zainteresowali. mam nadzieje ze to koniec z tym problemem ale narazie za wczesnie na ostateczna opinie. Ten czujnik walu korbowego to naprawde straszny bubel i drogi 216zl

[ Dodano: Sro Kwi 11, 2007 22:58 ]
A teraz z calkiem innej beczki. Ma ktos może taka rureczke, chodzi o tą czarna grubą pordzewiałą, ile cos takiego moze kosztować? No i jakby ktoś mógł mi sprawdzić numer tej rurki w ETCE

Obrazek



Awatar użytkownika
aski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 20:25
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: aski » śr kwie 11, 2007 23:00

Czyli to ten durny kabelek ?
jeśli tak to masz luzik... zazdroszczę :)
u mnie kable wymienione, chyba, że jakiś ukryty...

brak pomysłów



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości