Niesprawne glosniki co moze byc?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

LisekPolak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob mar 17, 2007 03:02
Lokalizacja: Londyn pochodzenie Sztum
Kontakt:

Niesprawne glosniki co moze byc?

Post autor: LisekPolak » śr mar 28, 2007 19:54

Witam szanownych kolegow i koelzanki ;)

otoz w sobote podczas jazdy moim Golfikiem :hmm: uslyszalem trzask i okazalo sie ze prawy przedni i lewy tylny glosnik nie dzialaja

wczoraj prawy z przodu zaczol pogrywac ale pzy opcjii loud albo przy podglasnianu charczy i nie wydaje czystego dzwieku :crazy:

z lewego z tylu wypadl kabelek :otepienie: po ponownym podlaczeniu kabelka okazalo sie ze lewy glosnik z tylu gra ciszej niz prawy z tylu :otepienie:

jesli was nie zakrecilem opisujac to moze pomozecie mi rozwiazac moj problem glosniki z przodu sa to orginalne a z tylu mam firmy JBL

Pozdrwaiam



lucascom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 06, 2007 22:08
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: lucascom » śr mar 28, 2007 21:27

takie głupie ale standardowe pytanie, te głośniki był podpięte do radia które ma 4 wyjścia na głośniki ?:D



LisekPolak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob mar 17, 2007 03:02
Lokalizacja: Londyn pochodzenie Sztum
Kontakt:

Post autor: LisekPolak » śr mar 28, 2007 21:58

lucascom, nie wiem jak kupywalem Golfa to juz byly podlaczone do kostki a kostek ma dwie ;) ale tak serio to nie wiem



lucascom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 06, 2007 22:08
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: lucascom » czw mar 29, 2007 09:32

bo problem tkwi w tym, że jeśli ktoś "inteligentny" podłączył do dwóch wyjść na głośniki 4 głośniki to wzmacniacz działa pod obciążeniem nie takim jak powinien działać :D dwa głośniki w szereg do jednego wyjścia z radia dają nam 8 omów, a równolegle podłączone dwa głośniki dają 2 omy, czyli i tak i tak nie dobrze bo powinno być 4 :) na Twoim miejscu obadał bym jak są głośniki połączone, a jeśli są połączone prawidłowo to wypiął bym je z radia. Później do tego wyjścia które źle działa podłączyć inny głośnik i zobaczyć jak gra, jeśli prawidłowo to znaczy że problem tkwi w głośnikach, a jeśli źle działa to znaczy że radio do bani, prawdopodobnie końcówka mocy :)



LisekPolak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob mar 17, 2007 03:02
Lokalizacja: Londyn pochodzenie Sztum
Kontakt:

Post autor: LisekPolak » czw mar 29, 2007 11:02

lucascom, radio nie jest do bani bo kupilem je w grudniu i malo cu uzywalem :P

a co do glosnikow i kabelkow to popatrze dzieki :D



Awatar użytkownika
marian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt mar 20, 2007 18:05
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Kontakt:

Post autor: marian » czw mar 29, 2007 15:45

LisekPolak pisze:lucascom, radio nie jest do bani bo kupilem je w grudniu i malo cu uzywalem :P
Radio może być nowe ze sklepu nie śmigane..lub stare… nie ma to znaczenia jak je przeciążyłeś to mogła pójść końcówka Mocy tak jak to pisał lucascom

lucascom pisze:na Twoim miejscu obadałbym jak są głośniki połączone, a jeśli są połączone prawidłowo to wypiąłbym je z radia. Później do tego wyjścia które źle działa podłączyć inny głośnik i zobaczyć jak gra, jeśli prawidłowo to znaczy że problem tkwi w głośnikach, a jeśli źle działa to znaczy że radio do bani, prawdopodobnie końcówka mocy :)

Po takiej próbie na pewno będzie wszystko jasne


Jeśli komuś pomogłem proszę pamiętać o guziczku {pomógł} :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości