Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, KONIEC :(

Nasze auta - pozostałe z grupy VAG

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, jhosef, Stalu, VIP

Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, KONIEC :(

Post autor: chris2611 » sob sie 19, 2017 15:14

Witajcie,

jak pewnie pamiętacie, jakiś czas temu rozstałem się z jakże wiernym Golfem VII. Przyszedł czas by kupić kolejny samochód. Rozglądałem się za grupą VAG a dokładniej VW-Audi-Skoda.
Pierwszy pomysł to Kodiaq - jako, że chcieliśmy większy samochód. I na tym temat na tym by się zakończył, gdyby bank finansujący nie zmienił warunków finansowania w czasie gdy czekaliśmy na odbiór Niedźwiadka. Leasing okazał się niekorzystny, więc zaczęły się poszukiwania alternatywy. Za namową pewnej znajomej pracującej w grupie VAG pojechaliśmy do Audi. Okazało się, że mimo iż Audi jest sporo droższe na wstępie (cena auta, doposażenia, itp.) leasing jest najbardziej korzystny. Auto które jest kilka-naście/dziesiąt tysięcy droższe w ogólnym rozrachunku wychodzi podobnie jak o wiele tańsza Octavia, Golf czy Kodiaq. Ponoć marki premium mają taki układ z bankiem.
Wstępnie wybór padł na A3/A4. Była jazda testowa przez weekend A4 i jakoś tak nie do końca się przekonałem. Może z powodu, że auto nie było jakoś specjalnie wyposażone (wciąż miałem porównanie do mojego Golfa w bogatej wersji). Oczywiście - jakość wykończenia, wyciszenie itp. na bardzo wysokim poziomie. Po weekendzie oddałem samochód i poszedłem porozmawiać o wrażeniach. W salonie byli pewni, że będę zachwycony a tu klops... Rozmowa zaczęła zchodzić na temat A6-ki. Wiedziałem, że ceny są sporo wyższe od budżetu jaki zakładałem i wyższe od A3/A4. Powiedziałem, że się zastanowię i wróciłem z głową pełną myśli do domu. Kilka dni później telefon, czy może dokonałem wyboru bo oni mają dla mnie propozycję. Okazało się, że jest już złożona A6 w wyposażeniu które mnie interesowało a nawet więcej (Matrix LED, szyberdach, klima 4-ro strefowa, grzana kanapa z tyłu, alcantara,kierunkowskazy progresywne itp.). Przedstawili warunki finansowe oraz rabaty jakie mogą uwzględnić. Było na tyle grubo, że tego samego dnia wpłaciłem zaliczkę i kilka dni później wyjechałem maszyną z salonu :)

Poniżej krótka specyfikacja i fotki z odbioru.

Wyposażenie standardowe
A6 Limousine z 2.0 TDI ultra S tronic 140 kW (190 KM)
Koła i opony
• Wskaźnik kontroli ciśnienia w oponach
Reflektory
• Automatyczna regulacja zasięgu reflektorów
• Światła do jazdy dziennej
Wygląd zewnętrzny
• Brak oznaczeń
• Lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia
• Obudowa silnika
• Pakiet optyczny w tonacji aluminium
• Wzmocnione zderzaki
Systemy dachowe i przeszklenie
• Szyba przednia termoizolacyjna w odcieniu zielonym
Fotele
• ISOFIX - mocowanie fotelika dziecięcego na fotelu pasażera z przodu
• ISOFIX - mocowanie fotelika dziecięcego na skrajnych siedzeniach z tyłu
• Dzielona i składana tylna kanapa
Wygląd wewnętrzny
• Podparcia w drzwiach standardowe
• Podsufitka pokryta tkaniną
• Aplikacje dekoracyjne Satin (srebrno-szare lub srebrno-beżowe w zależności od koloru wnętrza)
• Deska rozdzielcza i wyłożenie drzwi jednobarwne
• Listwy progowe z aluminiowymi wstawkami
• Dywaniki welurowe z przodu i z tyłu
Kierownice i elementy obsługowe
• Gałka dźwigni skrzyni biegów
Komfort
• Lusterko po stronie kierowcy, asferyczne
• Lusterko zewnętrzne po stronie pasażera convex
• System automatycznej cyrkulacji powietrza
• Autoalarm fabryczny
• Centralny zamek sterowany falami radiowymi
• Konsola środkowa
• Pakiet dla palących
• Wyłożenie podłogi bagażnika
Systemy wspomagające kierowcę
• Asystent podjazdu z funkcją Auto Hold
• Centralny panel sterujący z przodu
• Tablica wskaźników z prędkościomierzem, zegarem, obrotomierzem i licznikiem przebiegu dziennego
Technika i bezpieczeństwo
• Elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego
• Elektroniczna blokada prędkości maksymalnej
• Hamulce tarczowe z przodu
• Hamulce tarczowe z tyłu
• Końcówki układu wydechowego
• Zawieszenie dynamiczne
• Apteczka i trójkąt ostrzegawczy
• Czujnik kontroli zapięcia pasów bezpieczeństwa
• Gaśnica
• Poduszki powietrzne z dezaktywacją poduszki powietrznej pasażera
• System Start-Stop z systemem rekuperacji
• Zbiornik paliwa 73 litry

Wyposażenie dodatkowe:

Kolor: srebrny Florett metalik

- 18", Obręcze kół ze stopu metali lekkich, 7 - ramienne, 8Jx18" z oponami 245/45 R 18
- Reflektory w technologii LED Matrix-Beam
- Fotele sportowe
- Wnętrze: Tapicerka Alcantara/ skóra, Siedzenia: czarne, Deska rozdzielcza: czarna, Wykładzina: czarne, Podsufitka: srebrna
- Kierownica 3-ramienna, wielofunkcyjna, sportowa, z funkcją zmiany przełożeń, obszyta skórą
- Brak oznaczenia modelu i typu silnika
- Dach szklany, przesuwny (tylko dla limuzyny)
- Szyby tylne przyciemnione (szyby privacy)
- Fotele przednie z elektryczną regulacją
- Ogrzewanie foteli przednich i siedzeń tylnych
- Regulacja podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, elektryczna
- Kolumna kierownicy z elektryczną regulacją
- Pakiet oświetlenia zewnętrznego i wnętrza Ambiente
- Lusterka zewnętrzne z funkcją pamięci, składane, z automatyczną funkcją przeciwoślepieniową z lewej i prawej strony
- Klimatyzacja automatyczna 4-strefowa
- Ogrzewanie postojowe sterowane pilotem
- Wspomaganie unoszenia i opuszczania pokrywy bagażnika, elektryczne
- Zestaw schowków
- Komputer pokładowy z kolorowym wyświetlaczem
- MMI® Navigation plus z MMI touch®
- Audi smartphone Interface
- System nagłaśniający Bose Surround Sound
- Tuner cyfrowy stacji radiowych (DAB)
- Audi Connect + Audi phone box
- Audi parking system plus (przód/tył) z wizualizacją na ekranie MMI
- Kamera cofania
- Pakiet systemów wspomagających kierowcę z Audi pre sense plus
- Poduszki powietrzne, boczne dla 2 rzędu siedzeń
- Audi Extensive - Pakiet naprawczy 5 lat / 150 000 km



ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony czw sty 25, 2018 20:58 przez chris2611, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: Garrison » sob sie 19, 2017 16:02

Zewnętrznie estetyczny, nie rzucający się w oczy. Jedynie ta czerń wewnątrz, przynajmniej na zdjęciach, pomimo przełamywania przez aluminium, sprawia wrażenie, jakby wyposażenie było znacznie skromniejsze. Może dopiero po przekręceniu zapłonu pojawia się cała ta magia Audi, którą dotychczas spotykałem :chytry:

Zaczęło mnie zastanawiać jak ma się start-stop do skrzyni automatycznej. Przypadkiem gaszenie na D nie jest szkodliwe? Jak to jest rozwiązane w tym przypadku? Na pewno w starszej skrzyni VAGa (czyli AG4) było zabezpieczenie, które nie pozwalało odpalić samochodu chociażby na "Drive", a tu taki system, który z punktu widzenia zatrzymanego na skrzyniach z lat '90 będzie katował biednego S-tronica :grin:

PS. Wiem, że mnóstwo aut dzisiaj ma automat i start-stop, a żyją, ale zaczęło mnie zastanawiać jak to wygląda w nowej technologii.



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5939
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: piteks » sob sie 19, 2017 18:48

Gratuluję nowego tematu :pub:
Życzę szerokiej drogi i bezawaryjności :D
Garrison
Mam S-tronic i start-stop, i nic złego się dzieje :D .Po prostu zatrzymujesz się np. na światłach, naciskasz hamulec, a auto staje i włącz się hamulec postojowy ( nie musisz cały czas trzymać nogi na hamulcu). W tym czasie wyłącza się też silnik. Zapala się zielone światło więc naciskasz gaz, a sinik się uruchamia i auto rusza :bigok: .


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: Garrison » sob sie 19, 2017 20:34

piteks pisze:Gratuluję nowego tematu :pub:
Życzę szerokiej drogi i bezawaryjności :D
Garrison
Mam S-tronic i start-stop, i nic złego się dzieje :D .Po prostu zatrzymujesz się np. na światłach, naciskasz hamulec, a auto staje i włącz się hamulec postojowy ( nie musisz cały czas trzymać nogi na hamulcu). W tym czasie wyłącza się też silnik. Zapala się zielone światło więc naciskasz gaz, a sinik się uruchamia i auto rusza :bigok: .
Czyli skrzynia jakby wprowadza się w N sama przy postoju... Dobry patent :D Pojeździłbym autem z nowym automatem. Chyba trzeba odwiedzić salon Skody w mieście.



Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: chris2611 » sob sie 19, 2017 23:31

Garrison pisze:Może dopiero po przekręceniu zapłonu pojawia się cała ta magia Audi, którą dotychczas spotykałem :chytry:

Zdecydowanie, wtedy dzieją się cuda wokół Ciebie. Rozświetlają się estetycznie i czytelnie zaprojektowane zegary, rozkładają się lusterka, kierownica schodzi do zadanego ustawienia (przy wysiadaniu chowa się i idzie do góry by na nogi było więcej miejsca), wyjeżdża ekran z powitalnym logo Audi A6 i pierścieniami i poza tym cisza... Nawet na zimnym silniku... Cisza... Jako, że jestem dźwiękowcem, wszelkie dźwięki bardzo oddziałują na mnie i w Golfie nie było źle, ale tu jest CISZA, CISZA, CISZA.... Koło 180km/h zaczyna być słychać szum wiatru wokół auta. Silnik - nic. Opony - nic.. Tylko szum powietrza...
A prawdziwy zachwyt jest nocą. Nie tylko z powodu MATRIX LED-ów, które (budowali to chyba w NASA) świecą fenomenalnie, ale w środku... Oświetlenie każdego detalu, z góry ambient w czerwieni oświetla tunel centralny, w drzwiach listwy, klamki, schowki. Poza tym na nogi przód, tył, w klamkach zewnętrznych, w drzwiach, listwy... Część z nich można indywidualnie ustawić. Np. na nogi chcę ciemniej - nie ma problemu. W drzwiach chcę jasno ale klamki już ciemniej - nie ma problemu. Personalizacja na wysokim poziomie.
Auto posiadam niedługo a już dwójka znajomych oznajmiła, że chce kupić ode mnie ten samochód jak będę sprzedawał ;) Pewnie pojeżdżę dwa lata i kupię kolejne a to oddam podobnie jak Golfa w dobre ręce. Swoją drogą mój Golfer rozbija się obecnie w Krakowie - tam znalazł bardzo dobrego właściciela, więc jestem o Golfa spokojny :bigok:



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: Garrison » ndz sie 20, 2017 00:39

chris2611 pisze:A prawdziwy zachwyt jest nocą. Nie tylko z powodu MATRIX LED-ów, które (budowali to chyba w NASA) świecą fenomenalnie, ale w środku... Oświetlenie każdego detalu, z góry ambient w czerwieni oświetla tunel centralny, w drzwiach listwy, klamki, schowki. Poza tym na nogi przód, tył, w klamkach zewnętrznych, w drzwiach, listwy... Część z nich można indywidualnie ustawić. Np. na nogi chcę ciemniej - nie ma problemu. W drzwiach chcę jasno ale klamki już ciemniej - nie ma problemu. Personalizacja na wysokim poziomie.
Zatem wiesz co robić... :D A jak nie to podpowiem - zdjęcia nocne.

Swoją drogą, o co chodzi z tą naklejką przy zegarach? Elektroniczna blokada, że więcej niż 210km/h nie pojedzie? Widuję to czasami na zdjęciach, ale nigdy w takiej jakości, by coś doczytać.



Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: chris2611 » ndz sie 20, 2017 12:42

Garrison pisze:
chris2611 pisze:A prawdziwy zachwyt jest nocą. Nie tylko z powodu MATRIX LED-ów, które (budowali to chyba w NASA) świecą fenomenalnie, ale w środku... Oświetlenie każdego detalu, z góry ambient w czerwieni oświetla tunel centralny, w drzwiach listwy, klamki, schowki. Poza tym na nogi przód, tył, w klamkach zewnętrznych, w drzwiach, listwy... Część z nich można indywidualnie ustawić. Np. na nogi chcę ciemniej - nie ma problemu. W drzwiach chcę jasno ale klamki już ciemniej - nie ma problemu. Personalizacja na wysokim poziomie.
Zatem wiesz co robić... :D A jak nie to podpowiem - zdjęcia nocne.

Swoją drogą, o co chodzi z tą naklejką przy zegarach? Elektroniczna blokada, że więcej niż 210km/h nie pojedzie? Widuję to czasami na zdjęciach, ale nigdy w takiej jakości, by coś doczytać.
Fotki nocne będą. A wcześniej zamierzam wstawić parę zdjęć z detailingu, który już wykonałem :)
Co do naklejki to jest tam info że 210km/h to jest max prędkość dla seryjnych opon przy M+S co jak dobrze zakładam ma znaczyć Mud+Snow, czyli przy słabej pogodzie opony powyżej tej prędkości mogą zrobić się niestabilne (aquaplaning itp.). Ale to moje przypuszczenia. Proszę kolegów by mnie poprawili jeśli błędne.



Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: chris2611 » wt sie 22, 2017 17:18

Zgodnie z zapowiedzią, wstawiam parę fotek z mycia samochodu. Detailing wnętrza też został wykonany, ale był już wieczór i fotki wyszły słabe. Postaram się zrobić przy kolejnej okazji.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5939
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: piteks » pt sie 25, 2017 07:24

Błysk aż "wali" po oczach :bajer:
Piękne auto i świetna robota :-)


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: chris2611 » pt sie 25, 2017 17:12

piteks pisze:Błysk aż "wali" po oczach :bajer:
Piękne auto i świetna robota :-)

To dzięki Tobie poznałem tajniki detailingu i dlatego tak "wali" po oczach ;)
Dzięki :pub:



maluch69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 17:10

Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: maluch69 » pt sie 25, 2017 21:27

Brałeś w ogóle pod uwagę Arteona?
PS piękne auto. W a6 już czuć, że to jednak jest level premium.



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5939
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: piteks » pt sie 25, 2017 23:15

chris2611 pisze:Dzięki :pub:
Nie ma za co :-)


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

Megster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 564
Rejestracja: wt gru 23, 2008 00:13
Lokalizacja: Warszawa

Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: Megster » sob sie 26, 2017 21:58

Co znaczy "Ultra" u Audi?


Na codzień: Golf VII Variant 1.4 TSI DSG
Od święta: Audi 80 Avant 2.8 Quattro

Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Audi A6, 2.0TDI-ULTRA, 190KM, 400Nm, S-tronic.

Post autor: Garrison » sob sie 26, 2017 23:16

Megster pisze:Co znaczy "Ultra" u Audi?
W najprostszym tłumaczeniu modele z linii Audi Ultra, to auta z najbardziej ekologicznymi i ekonomicznymi rozwiązaniami, jakie Audi ma w ofercie aut zasilanych tradycyjnym paliwem.
To samo co BlueMotion, GreenLine.

Źródło: http://superauto24.se.pl/testy/czym-jes ... 77048.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe z grupy VAG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości